[NL2-NL16] KJs NL4

• Wajron
      Wajron
      Brąz
      na forum od: 12.09.2010 Posty: 34
      witam, jestem raczej początkującym graczem, od jakiś 2 tygodni staram się przyswoić sobie taktykę więc z góry sory za jakieś fishowate elementy :f_cool:

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Preflop: Hero is SB with K :spade: , J :spade:
      UTG2 folds, MP1 calls $0,02, 2 folds, CO calls $0,02, BU calls, Hero raises to $0,10, BB calls $0,08, MP1 calls $0,08, CO folds, BU calls $0,08.

Chyba nie powinienem tego podbiajać, trzeba było grać check.

[B]Flop: ($0,42) Q :spade: , 8 :club: , 6 :spade: (Komentarz)

trafiłem drawa i postanowiłem poczekać na ruch innych tym razem, czyli też nie wiem czy sensownie że oddałem inicjatywę. Wszyscy czekają.

Turn: ($0,42) T :diamond: (4 players) (Komentarz)
      Hero bets $0,3, BB raises to $1,32, MP1 folds, BU raises to $1,50 (All-In), Hero calls $1,20, BB calls $0,18.

Na turnie trafiam dodatkowo OESD, więc gram agresywnie, dostaje podbicie od gracza dosyć loose i all ina od tighta. Jeżeli już to powinienem grać all in chyba ale się zagapiłem.
      Czy z monster drawem powinienem grać tą rękę dalej?
      z pot odds wynika że tak, jeżeli to dobrze wyliczłem :f_biggrin:
      loosa typowałem na parę T z kickerem a z tighta na dwie pary.

River: ($4,92) A :diamond: (3 players) (Komentarz)
      Hero raises $0,33 (All-In), BB calls $0,33.

trafiam str8 i oczywiście gram za reszte.
  • 4 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Preflop podbijamy 4bb + bb za każdego limpera. Masz dwóch limperów więc powinno być 0.12$, a możesz nawet dorzucić 1bb ze względu na pozycję, a właściwie jej brak.
      Anyway z BU można by to jeszcze podbijać, ale z SB jest to complete pod flusha, lub inny sprzyjający board.
      As played.
      Na flopie nigdy bym nie oddawał tu inicjatywy. To, że wszyscy zagrali tutaj check, to akurat Twoje szczęście, przy becie przeważnie nie miałbyś oddsów na call.
      Dalej już w ogóle jesteś w beznadziejnej sytuacji. Jesteś zupełnie OOP. Masz tylko drawa w sporym multiwayu, którego nie pozbyłeś się cbetem. Do tego nie powinno w ogóle dojść. Co prawda masz tutaj combo drawa OESD+ FD. Czy masz oddsy na call trzeba by policzyć, a mi się nie chce.

Jakoś dziwnie mało czytelnie skonwertowane to rozdanie.
    • Wajron
      Wajron
      Brąz
      na forum od: 12.09.2010 Posty: 34
      Dzięki, trochę mi twoja ocena rozjaśniła :) Przerzuciłem tą rękę prosto z elephanta i dodałem tylko kolory, więc pewnie dlatego nieczytelnie.
      Kompletnie źle rozegrałem tą rękę, chociaż wejście w te all iny była chyba dobrą decyzją.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Elephant ma swój fajny konwerter automatycznie załączający statystyki itp. Najlepiej z niego korzystaj.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Hello!

Pomijajac preflop na ktorym podbiles duzo za slabo, bo powinno byc 4bb+1bb za kazdego limpera i ewentualnie 1bb wiecej z faktu braku pozycji, to na flopie nigdy nie powinienes tutaj checkowac. Grasz tu cbet, czesto cbet/fold, ale nie chcesz oddawac inicjatywy + chcesz ukryc swoja reke. Stad zaczynam tu od cbetu.