[NL2-NL16] 66 nl5

• micjan81
      micjan81
      Brąz
      na forum od: 13.05.2010 Posty: 1 314
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.05(BB) Replayer
      SB ($6.59)
      BB ($5)
      UTG ($5.30)
      UTG+1 ($6.34)
      UTG+2 ($2.78)
      MP1 ($5)
      Hero ($8.03)
      BTN ($4.93)

Dealt to Hero 6:spade: 6:diamond:

fold, fold, fold, MP1 calls $0.05, Hero calls $0.05, BTN calls $0.05, SB calls $0.03, BB checks

FLOP ($0.25) 7:spade: 3:heart: 6:club:

SB checks, BB bets $0.25, MP1 folds, Hero raises to $0.75, BTN folds, SB folds, BB calls $0.50

TURN ($1.75) 7:spade: 3:heart: 6:club: J:diamond:

BB checks, Hero bets $1.30, BB folds

Czy limp tutaj jest dopuszczalny i czy linia gry dobra?
  • 2 odpowiedzi
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Limp jest dopuszczalny, ale jest to zagranie słabsze i dające mniej możliwości w grze postflop. Co do gry postflop już nie mam żadnych zastrzeżeń. Grasz dobry raise for value i for protection, bo kilka kart osłabia twój układ typu 4x, 5x, a sporo over cards zabija ci akcję od overpairs, dlatego jest to dobry raise, a turn kontynuujemy agresję for value.

Pozdrawiam.
    • micjan81
      micjan81
      Brąz
      na forum od: 13.05.2010 Posty: 1 314
      Limpowałem czując, że wstawisz tutaj swoją regułkę :D (szacun dla niej) jednak świadomy był to limp i chciałem się dowiedzieć czy w takim przypadku jak ten jest on dopuszczalny.
      Pozdro i dzięki