[NL2-NL16] AKo NL4

• AllJah
      AllJah
      Brąz
      na forum od: 19.06.2009 Posty: 44
      Entraction - €0.04 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (UTG): €8.21
      CO: €2.18
      BTN: €12.06
      SB: €4.34
      BB: €13.43

SB posts SB €0.02, BB posts BB €0.04

Pre Flop: (€0.06) Hero has K:diamond: A:heart:

Hero raises to €0.16, fold, BTN raises to €0.54, fold, fold, Hero calls €0.38

Flop: (€1.14, 2 players) T:heart: 7:heart: 2:heart:
      Hero checks, BTN checks

Turn: (€1.14, 2 players) 6:diamond:
      Hero bets €0.80, BTN calls €0.80

River: (€2.74, 2 players) A:diamond:
      Hero bets €1.30, fold

Ogólnie myślę, że BTN raisował pf, ponieważ od kilku rozdań podbijałem pf i mógł odczytać mój raise jako słabe zagranie. Na flopie chciałem zagrać check-rasie. Nie powiodło się więc bet na turn. Na river wiedziałem, że jestem z przodu. Jaki bet najodpowiedniejszy, żeby coś jeszcze wyciągnąć?
      Staty przeciwnika:
      VP$IP 23
      PFR 9.62
      3Bet 0/21
      Hands 52
  • 2 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Jeśli uważasz, że mógł grać light 3beta to grałbym 4bet 1,3$/fold.
      Call jest tutaj moim zdaniem bardzo nieopłacalny.

As played, gram chyba tak jak ty.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676

Ogólnie myślę, że BTN raisował pf, ponieważ od kilku rozdań podbijałem pf i mógł odczytać mój raise jako słabe zagranie.
      Nie myśl... daruj sobie takie myślenie dopóki nie masz mocnych podstaw. Rywal Ciebie 3betuje po raz trzeci? Faktycznie może mieć to związek z tym że grasz luźniej, ale jeśli jest to pierwszy 3bet to powinieneś go respektować. Bardzo łatwo się przejechać na tym że: "3betowałem go, więc pewnie się stackuje light" i inne takie tam...

Preflop można sprawdzić. Na pewno nie 4betuje. Czasami folduje pre. Na unka grałbym call żeby grac ostrożnie gdy trafię.

Flop: check jest okej, ponieważ rywal pewnie będzie cbetował z jakimiś overpairami i grając c/r mozna wywrzeć na nim gigantyczną presję. Jakby co masz equity.

Turn: skoro on zagrał check behind, to zazwyczaj to oznacza że:

- nic nie ma - poddaje się
      - ma overpair bez FD - boi się

I teraz problem polega na tym, czy on zrzuci overpair? Jeśli tak to betuje mocno na turnie i dowolnym river, jeśli nie wtedy... gram c/c żeby pozostać w rozdaniu przeciwko jego AQ czy KQ.

Jako standard bet turn.

Na tym river trafiasz mocny układ, ale niestety rywal zazwyczaj ma JJ-KK i musisz betować nisko, rozważyłbym 1/3 pota.