[NL2-NL16] 88 nl4

• tango12x
      tango12x
      Brąz
      na forum od: 24.07.2010 Posty: 646
      $0.02/$0.04 No Limit Holdem
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($4)
      UTG+1 ($2.26)
      CO ($3.77)
      BTN ($4.49)
      Hero ($5.20)
      BB ($3.97)

Pre-Flop: ($0.06, 6 players) Hero is SB 8:club: 8:spade:
      UTG raises to $0.16, 3 folds, Hero calls $0.14, 1 fold

Flop: 4:spade: 9:heart: 9:club: ($0.36, 2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.26, Hero raises to $0.84, UTG calls $0.58

Turn: 8:diamond: ($2.04, 2 players)
      Hero bets $1.45, UTG goes all-in $3, Hero calls $1.55

River: 5:diamond: ($8.04, 2 players, 1 all-in)

Wynik ukryty:
      Hero shows
      8c 8s
      UTG shows
      Qs Ad

villain: unk 24/16 po 45 handach
  • 11 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Na jaki range oceniasz go na flopie?
      Z UTG otwiera pewnie coś w stylu: AJ+, TT+, QK. Twój ch/r raczej nie ma sensu, bo coś byś check/raisował na takim boardzie. Seta, tripsa raczej byś check/callował więc on sprawdzi albo pushnie z każdą overpair.
      Turn, jako, że wypracowałeś sobie inicjatywę na flopie gram tak samo. Jakbyś grał na blank typu: 2,3,4,5,6,7,8,9?
    • tango12x
      tango12x
      Brąz
      range AT+, TT.
      check/raise pod bluff fulla z 22
      po spadnieciu blanka na turn kontynuacja agresji bo wiem ze nie sprawdzi z AT+
      wogole przebil turn z niczym wg mnie
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Full z 44 rozumiem? Tylko jeśli on myśli to Ci nie uwierzy w fulla bo raczej by nie uwierzył, że go raisujesz na flopie, a nie slowplayujesz.
      Jeśli uważałeś, że on na Twój check/rraise zrzuci overcards na flopie to ch/r ma sens, bo on tutaj zrzuci jakieś 70% swojego range, ale ja na unka bym się z tym powstrzymał.
      Wolałbym check/call flop póki nie mam readów, że jest idiotą, który wrzuca z AQo na boardzie 4998. Check/raise turn.
    • tango12x
      tango12x
      Brąz
      no 44 mialo byc :facepalm:
      popapralo mi sie z tym drugim rozdaniem
    • TehSimo
      TehSimo
      Brąz
      na forum od: 04.02.2010 Posty: 57
      Na takim dry flopie najlepszym wyjściem byłoby check/call. Z jego punktu widzenia, dlaczego miałbyś tracić value trafiając gina? IMO zamieniane ręki w blef.
      Na turnie rzeczywiście trafiasz fulla, pozwól mu dalej kontynuować agresję i wtedy zrobić check/raise.
    • irb1400
      irb1400
      Brąz
      na forum od: 01.06.2009 Posty: 352
      Hejka
      Przyjaciele, to jest NL4 tutaj nie ma co, myslec, co mysli villain o mojej rece, bo jak widac nie mysli.
      Ja bym callnał flopa i donkowal Turn na takiej karcie.
    • ciasteczkoM
      ciasteczkoM
      Brąz
      na forum od: 02.04.2008 Posty: 634
      Witam

Na takim flopie w 70% wypadków pada raise od gościa bez inicjatywy , jak jakiś tag dostaje w kółko raise od blefów to w końcu nie wytrzymuje i postanawia się odgryźć. I jego linia była niezła bo raczej byś zrzucił na raise turn na każdą inną kartę. Pytanie w ogóle co byś zrobił gdyby wpadł na przykład K na turnie?

Patrząc bez wyników
      Chciałem napisać że znalazłeś sobie dobrego przeciwnika na raise ale prawda jest taka że twoje zagranie jest bez sensu. Płacisz 84c izolująć się przeciw mocnemu zasięgowi przeciwnika. Czyli on zrzuci faktycznie wszystkie overcards i callnie wszystkie overpairs żebyś dalej blefował. Za taką cenę możesz być na river (26c na flopie i około 58 na turnie chociaż często turn będzie check behind)
      z dobrym pojęciem o jego karcie. I nie gadaj że zagrałbyś tutaj c/r z 44:) a nawet jakbyś zagrał to szanse żę ktoś kiedykolwiek z tych graczy połączy te fakty na NL4 są zerowe, biorąc pod uwagę że takie fule z flopa oglądasz baaardzoooo nieczęsto.

Turn to nobrainer ale taką kartę zobaczysz raz na 24 przypadki.
    • tango12x
      tango12x
      Brąz
      No wiec biorac wszystkie uwagi do kupy lepszy w takim spocie jest ch/c>ch/r :f_confused:
      Biorac pod uwage jego range gdzie otwiera z utg AT+ i dajac sobie dosc dobre IO bylo by to dobre sprawdzenie. :f_eek:
    • ciasteczkoM
      ciasteczkoM
      Brąz
      na forum od: 02.04.2008 Posty: 634
      Jakie IO?

Grasz c/c bo jesteś ahead na tym flopie przeciwko jego open raise range z utg:

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 59,188% 88
      Gracz 2: 40,812% 22+, ATs+, KQs, AJo+

Na turnie możesz dalej oceniać co zrobić.

Jeśli dostaniesz na blanka second barrel to możesz myśleć o fold
      Właściwie jeśli wpadnie jakakolwiek karta i dostaniesz wysoki second barrel to możesz myśleć o fold , to jest lepsze założenie niż myśleć że twój przeciwnik uprawia blefy na turnie.
      Jeśli dostaniesz check behind to na niskim river możesz sam grać value bet.

Sytuacja na flopie byłaby inna gdybyś trzymał np JTs , wtedy c/r ma więcej sensu bo normalnie przeciwnik wyrzuci wiele overcards(które cię biją)
    • tango12x
      tango12x
      Brąz
      ok. dzieki za wyjasnienie :f_grin:
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Na flopie c/r wyrzucasz tylko gorsze ręce. Dlatego lepiej zagrać call flop i c/f blank turn. Dojdziesz do showdownu który wygrasz vs jego KQ/AJ. c/rując izolujesz się vs mocniejsze ręce, co jest bez sensu.