[NL100+] Qq Nl100 #2

• misiowilk
      misiowilk
      Brąz
      na forum od: 30.12.2008 Posty: 745
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($99)
      BB ($122)
      UTG ($183)
      UTG+1 ($105)
      Hero ($100)
      BTN ($355)

Dealt to Hero Q:heart: Q:diamond:

UTG raises to $4, fold, Hero raises to $12, fold, fold, fold, UTG calls $8

FLOP ($25.50) T:diamond: 6:spade: J:diamond:

UTG checks, Hero bets $15, UTG calls $15

TURN ($55.50) T:diamond: 6:spade: J:diamond: J:club:

UTG checks, Hero checks

RIVER ($55.50) T:diamond: 6:spade: J:diamond: J:club: 5:club:

UTG checks, Hero bets $12, UTG raises to $156 (AI), Hero calls $61 (AI)

villain: 25/19/47/49/38/1,5k vpip/pfr/fold to 3 bet/fold to cb/agg freq/h

Preflop standard. Flop spada nieciekawy, ale gram cb z zamiarem wrzucenia stacka. Kiedy sprawdza, wydaje mi się dość mocny, w jego rangu są jak najbardziej JJ,TT i JTs, drawy raczej wykluczam, ponieważ sądzę, że grałby tu c/r. Dlatego gram check behind na turn dla pot control. River nic nie zmienia, on dalej czeka. W tym momencie obstawiam go tu na jakiegoś pocketa, najczęściej 77-99, może jakieś 9Ts, i sądzę, że mam tu valuebeta. Betuję bardzo mało, ponieważ chcę, żeby sprawdził choćby z ciekawości. Jego c/r river wydaje mi się dość dziwny, myślę, że gdyby miał tu lepszą rękę, sam zagrałby jakiegoś niewielkiego valuebeta, żeby reprezentować jakiś busted draw i dostać calla od A-high (bo chyba właśnie coś takiego reprezentuję grając check na turn).
  • 5 odpowiedzi
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Podaj mi pls jego
      - ft3bet na UTG
      - AFq na F/T/R
      - c/r F/T/R
      - WTS + W$SD

Najlepiej, jakbys wkleil screen z HMa.
    • misiowilk
      misiowilk
      Brąz
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Patrzac na jego riverAF to on tutaj moim zdaniem zbyt czesto bedzie mial nutsy. Jak sam mowisz, za wiele drawow tutaj nie ma, wiec musialby ciebie tutaj callowac z air na flopie (KQ pewnie c/r, FD/2OC takze. Jego staty tez na to wskazuja, ze conajmniej lubi semiblefowac flopy/turny.

Wiec jak wykluczymy drawy z jego zasiegu, to zostaje moze nie raz AA oraz TT/JJ/JTs/AJ i pojedynczo moze ATs lub T9s/99/88.

Nawet jak jego c/r-R% jest dosc spory, to 17% na 12 okazji, to jest dokladnie 2 razy. Patrzac na jego maly AFq-R to pokazuje raczej, ze on wyjmuje rece z betting-range i zaczyna je c/r for value na riverze. To by potwierdzilo, ze on tutaj nie bedzie czesto blefowal.

Jak mu damy tutaj 1x AA, 1x AT i 1x T9 ktore zamienia w blef, to mamy ...

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 36.364% 36.36% 00.00% 4 0.00 { QcQd }
      Hand 1: 63.636% 63.64% 00.00% 7 0.00 { AcAd, JJ, 66, AcTc, JTs, T9s }

... potrzebujemy 30% tutaj, ale nie wiem, czy on tutaj az tyle blefuje. Z AA tez pewnie nie c/r for value za czesto, nawet jak by mial podstawe. Staralem sie teraz wyrownac troche ilosc kombinacji, z ktorymi moglby grac.

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 29.412% 29.41% 00.00% 5 0.00 { QcQd }
      Hand 1: 70.588% 70.59% 00.00% 12 0.00 { AcAd, AcAh, AcAs, KcKd, KcKh, KcKs, JJ, 9c9d, 9c9h, 9c9s, 66, AcTc, AsTs, JTs }

Wtedy brakuje nam 1% equity + rake. Napewno trudny spot. Ja osobiscie sadze, ze twoj bet-sizing moze wywolac blefy, ale w tym spocie moglbys spokojnie tak grac kazdy OP i tak samo JJ/TT, wiec sadze, ze on tutaj w teori powinienen nie blefowac (czesto).
    • misiowilk
      misiowilk
      Brąz
      Napisane przez Ninjai
      Ja osobiscie sadze, ze twoj bet-sizing moze wywolac blefy ...
      Ja też tak uważam i to było decydującym czynnikiem , który spowodował, że sprawdziłem. Pokazał 99.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      No ja tez jestem SD-monkey i bym callowal, ale nie lubie tego czesto pisac, bo powinno sie myslec zdrowym rozsadkiem. Duzy wplyw tutaj ma fakt, ze on calluje 3bet szeroko oop i c/r duzo na flopie i turnie co znaczy, ze jego value-/semi-bluff hands raczej daja ci akcje przed tem.

On z 99 btw. ma bluff-catcher na riverze, a jak tak gra, to wiesz, ze jest slabiutki, bo repuje niby nutsy na boardzie, gdzie wszystko jest busto i musi sie spodziewac mega duzo callow z racji, ze on tutaj nie ma busted drawow patrzac na jego staty, wiec albo nuts albo air => ma duzo air z malego ft3bet.

Z perspektywy teori gry tez tutaj powinienes zawsze b/c river z made handem.