[NL2-NL16] 88 Nl10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: $10.00
      UTG: $19.00
      CO: $10.00
      BTN: $8.36
      Hero (SB): $14.97

Hero posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has 8:heart: 8:club:

fold, CO raises to $0.40, BTN calls $0.40, Hero calls $0.35, fold

Flop: ($1.30, 3 players) 8:diamond: 2:club: 6:spade:
      Hero checks, CO checks, BTN bets $0.93, Hero calls $0.93, fold

Turn: ($3.16, 2 players) 5:heart:
      Hero checks, BTN checks

River: ($3.16, 2 players) J:heart:
      Hero bets $2.00, BTN raises to $5.00, Hero raises to $13.64 and is all-in, BTN calls $2.03 and is all-in

11/4
      hands 27

Turn chciałem grać ch/r.
      Jaka decyzja na river?
      Jego linia jednoznacznie wskazuje co ma. Jakby miał 2pairs, overpair, niższego seta to zawsze betowałby turna. Bet/fold?
  • 14 odpowiedzi
    • McBurak
      McBurak
      Platyna
      na forum od: 18.05.2008 Posty: 1 834
      Raise flop? Jesli betuje niski board w dwoch graczy to jest spora szansa ze ma overpair, a gracza z takimi statami i niepelnym stackiem raczej bym nie podejrzewal o chec jej spasowania. Moze tez miec nizszego seta, ale wtedy masz jego stacka na pewno.

As played nh, check turn bo 5 nic nie zmienia, J na river za to mogl go zahaczyc wiec easy bet/broke. Jesliby kontynuowal agresje, odradzam c/r turn bo wyglada strasznie mocno nawet dla fisha, lepiej c/c i donk any river.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      moim zdaniem raise flop jest niepotrzebny :)
      Jest jeden mało prawdopodobny draw więc nie widzę sensu się bronić, od overpair, setów i tak value dostanę później.
      Przeciwnik widać od razu, że ma overpair lub seta, 68 rzadziej. Jeśli go zraisuje na flopie to spokojnie może się zrzucić.
      Znacznie lepiej jest check/raisować turn na tym limicie, bo wtedy przeciwnicy czują się bardziej scomittowani do puli.

Tutaj głównie chodzi mi o river gdzie jego range zawęża się do jednej ręki moim zdaniem :D
    • McBurak
      McBurak
      Platyna
      Zrzucajac 2nd seta na nl10 za daleko nie zajdziesz :P River to super std.

Co do flopa - grasz OOP, wiec wyciagniecie value moze byc ciezkie, zwlaszcza ze moze spasc dla niego wiele scary cards - dlatego raise jest moim zdaniem konieczny. I naprawde, z doswiadczenia, slaby gracz czesciej zrzuci overpair na c/r turn niz c/r flop. Zreszta nie tylko slaby gracz :) Gdybym byl na miejscu tego BTN i tak underrepowal reke pre, tez bym pewnie poszedl na stacki na flopie. To jest SH, tu nie ma miejsca na weak scared tight.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Przestańcie z tym zrzucaniem seta. Strasznie książkowe myślenie.
      Jak będę widział, że jestem z tyłu to i seta zrzucę. Oczywiście w tym przykładzie nie ma o tym mowy jednak chciałbym zobaczyć jaki dajecie przeciwnikowi po raise na river.

Co do zrzucenia overpair przez słabego gracza częściej na flopie niż na turnie to mam właśnie zupełnie inne doświadczenia i stąd takie rozegranie. Check/raisem na flopie reprezentuje tylko i wyłącznie seta
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      Na takim suchym boardzie rowniez gram ch/c flop i ch/r T, czasem zagram ch/c ch/c na agro goscia i wtedy donkuje R.

gdyby to bylo 867 dwie kiery to wtedy ch/r flop wyglada ok ale tutaj bardzo mi sie podoba to rozegranie.

Na river widze u niego najprawopodobniejsza reka to AJ, z ktora betowalby flopa i gral check back na T, z wyzszymi PP gralby raczej bet T
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Myślisz, że raisowałby river z AJ? :P
    • McBurak
      McBurak
      Platyna
      Range na river? Wszystkie sety, QQ+, czasami jakies dziwne dwie pary albo straighty, ale raczej na to nie wyglada ze wzgledu na staty pre. Podales za malo statow zeby stwierdzic czy moze tak grac z trafionym na river jackiem (inaczej, czy mogl betowac flop z air) oraz czy moze to byc naked bluff. Naprawde, w takich spotach chocbyc byl nie wiem jak przekonany ze przeciwnik ma super dobrze, nigdy nie zrzucam - i dobrze na tym wychodze, bo czesto zostaje zaskoczony przez ich absurdalny tok myslenia przeciwnikow.

Roznice w sposobie odbioru sily zagran mozna wytlumaczyc innymi platformami - ja gram na starsach. Anyway, dla mnie osobiscie ciezko sobie wyobrazic bardziej oczywista value line niz c/c flop; c/r turn. Na starsach czasami graja c/r bluff na niskich flopach nawet w multiway potach (zwlaszcza do betu z btn), wiec nie wyglada to jakos super silnie.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Oczywiście po tonie postów widać że miał JJ albo strita, ale i tak bawi mnie to rozdanie ponieważ...

11/4
      hands 27

Jest jeden mało prawdopodobny draw więc nie widzę sensu się bronić, od overpair, setów i tak value dostanę później.
      Przeciwnik widać od razu, że ma overpair lub seta, 68 rzadziej. Jeśli go zraisuje na flopie to spokojnie może się zrzucić.
      ... po 3 rękach w których grał (nie licząc freeplayów) wiesz jak on gra. Rywal jest unkiem i dlatego chcę grać c/r flop żeby zestackować jego overpairy/8x jest słaby, bo nie ma autorebuya i chcę to wykorzystać.

chciałbym zobaczyć jaki dajecie przeciwnikowi po raise na river.
      Przecież wszystkie lepsze (sam tak napisałeś!) będzie betował na turnie. JJ/97/74 betuje na turnie.

Tak jak napisałem:

Flop: c/r, żeby zestackować TT zanim spadnie action killer.

Tak jak zagrane, to na river bet/stackoff ponieważ rywal jest słaby i może overplayować AJ albo raisować dla value J8. Jeśli wierzysz że ma 97, to równie dobrze może slowplayować z jakimiś setem i dlatego nie da się nie wrzucić AI.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      bije cie JJ i 97

97 mozna odpuscic na takiego unka w kierunku nita

JJ dobry gracz by betowal na turnie poniewaz bedzie chcial wyciagnac value od drawow i gorszych pocketow (TT,99) oraz chetnie wygra pot w tym momencie poniewaz na kazde 3, 4, 7, 9, Q, K, A i donkbet na riverze ma zgadywanke (chyba ze jego linia to check behind turn i call any river)
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      Napisane przez AutystycznyAndrzej

Flop: c/r, żeby zestackować TT zanim spadnie action killer.

Tak jak zagrane, to na river bet/stackoff
      Dlaczego ch/r na suchym flopie? Nic poza overparami nam nie zaplaci + wcale on ich nie musi miec, ma w swoim rangu rowniez mnostwo gorszych kart.

Wiec wydaje mi sie ze ch/r na takim flopie tracimy mase value na dalszych streetach.

po ch/r flop i donk T odrobine myslacy gracz zobaczy sile plynaca z tego zagrania i zestakuje sie tylko QQ+

Dla value mysle ze na tym flopie o wiele lepsza linia jest ch/c ch/r niz ch/r bet/stackoff
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Okej, faktycznie nie zwróciłem uwagi że BTN = osoba która calluje na prelfopie a nie sama raisuje, jednak...

... chodzi o to że on może mieć 87 które może overplayować. Rywal jest nieznany i traktuje go jako fisza (unk NL10 z niepełnym stackiem) który może spazzować z drugą parą czy jakimiś innymi śmieciami.

Grając c/c zdajesz się na jego łaskę/niełaskę a nie masz żadnych readów że on nic nie trzymając będzie blefował. Jestem bez pozycji i gram face up.

Czasami można grać c/c flop, ale wtedy c/r turn który wygląda mocniej + możesz dać darmową kartę rywalowi. Ja preferuję grać szybko bez pozycji.
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      87 to akurat niemozliwa reka u niego tutaj. Nei widze tutaj prawie nic, co by kontynuowalo po ch/r na flopie nawet u takiego fisha i mysle ze na suchych boardach lepiej grac ch/c ch/r, zatrzymujemy dzieki temu w jego range blefu + dajemy mu obejrzec T na ktorym moze sie zachaczyc lepiej i pojsc na stacki.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Ale nawet nie masz pewności że:
      - on blefuje flop
      - że blefuje jakikolwiek turn (!)
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      Pewnosci nie mamy...ale nie pozostaje nam nic innego jak tylko liczyc na jego blefy i mozliwowsc zachaczenia sie na Turnie, bo na flopie jedyne co mogl zlapac do gorszego seta z ktorym i tak odda caly stack na dalszych streetach.

Ale w jego zasiegu sa przede wszystkim overcards i czasem srednie pary.

Sorry Andrew ale w tym rozdaniu dalej jestem przekonany ze linia ch/c i ch/r jest najlepsza. co prawda jesli nie jest jakis mega agro to czesto zobaczymy u niego check back na turnie i ciezko nam bedzie wygrac jeszcze cokolwiek od niego...ale tym samym jesli gralby check back na T to nie dolozylby raczej na ch/r na flopie a nawet po ch/c flop ciezko bnyloby cokolwiek wyludic donkiem na turnie.

top set na suchym boardzie ch/c ch/r i puki co trzymam sie tej lini na unkow, chyba ze ktos mi to wyperswaduje:P

pozdro