[NL2-NL16] AQs NL4

• AllJah
      AllJah
      Brąz
      na forum od: 19.06.2009 Posty: 44
      Entraction - €0.04 NL (6 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG: €0.84
      BTN: €4.45
      Hero (SB): €4.23
      BB: €12.35

Hero posts SB €0.02, BB posts BB €0.04

Pre Flop: (€0.06) Hero has A:spade: Q:spade:

fold, BTN raises to €0.14, Hero raises to €0.42, BB calls €0.38, fold

Flop: (€0.98, 2 players) 3:spade: 5:spade: K:club:
      Hero bets €0.70, BB calls €0.70

Turn: (€2.38, 2 players) T:diamond:
      Hero checks, BB bets €1.32, Hero raises to €3.11, BB calls €1.79

River: (€8.60, 2 players) 4:diamond:

Przeciwnik nieznany (5 rozdań). Alliny na turnie. Ciekaw jestem opini trenera.
  • 13 odpowiedzi
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRE: no jeśli zakladać, ze mysli to tyko AA i KK pozwalają na call 3beta w tej sytulacji.

F: okej c.bet mi się podoba, jak dostane rasisa to stawiam go na AK, KK, AA i gram shove, natomiast kiedy dostajesz call, bardziej prawd. są ręce typu TT-QQ, ale nie można odrzucic, ze czasami slowyplujuje top rangu.

T: Grałbym secondbarrel licząc, ze zrzuci QQ-JJ, na rasie też bym grał już call, bo jestem pot comited, alternatywa jest c/c, ktory może nawet jest lepszy, bo masz oddsy na call, natomiast jak trafisz na river mozesz jeszcze dodac malego vb.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Nie jestem judgem, ale jak dla mnie flop to jest bet/fold, a nie bet/call. Potrzebujemy 42%, aby callować ew. raise(push)

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 34,566% 34,202% 0,727% 65,071% AsQs
      Gracz 2: 65,434% 65,071% 0,727% 34,202% KK+, AKs, AKo

Turn, do wyboru albo ch/f albo b/c, ale ja mu daje wiarę w silną rękę i gram ch/f
    • McBurak
      McBurak
      Platyna
      na forum od: 18.05.2008 Posty: 1 834
      Shove turn? Masz mase outow, a overbetem generujesz wieksze FE. Zauwazylem ze na micro ludzie czesto sie zrzucaja do overbet AI od ogarnietego gracza.

Nawiasem mowiac, deivid, no offence ale twoja analiza rozdania jest zla w calosci :) Zwlaszcza na unka.

Aha, osobiscie gralbym tez raczej flatcall pre, na tych stawkach praktycznie zamieniasz w tym momencie reke z top range w bluff, a wcale tak rewelacyjnie nie gra ona postflop. Chyba ze btn to pasywny fish, wtedy std 3bet for value.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Napisane przez McBurak
      Shove turn? Masz mase outow, a overbetem generujesz większe FE. Zauważyłem ze na micro ludzie często się zrzucają do overbet AI od ogarniętego gracza.

Nawiasem mowiac, deivid, no offence ale twoja analiza rozdania jest zla w calosci :) Zwlaszcza na unka.

Aha, osobiscie gralbym tez raczej flatcall pre, na tych stawkach praktycznie zamieniasz w tym momencie reke z top range w bluff, a wcale tak rewelacyjnie nie gra ona postflop. Chyba ze btn to pasywny fish, wtedy std 3bet for value.

A możesz mi przybliżyć co się nie podoba? to że ja nie gram overbeta AI? czy, ze zasugerowałem c/c?

Gracz 1: 29,924% 29,924% 0,000% 70,076% AsQs
      Gracz 2: 70,076% 70,076% 0,000% 29,924% TT+, AKs, KQs, AKo, KQo

a i oczywiscie z czego go zrzucasz tym overbetem, czego nie zrzuca po becie twoim zdaniem??
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Napisane przez deivid2
      F: okej c.bet mi się podoba, jak dostane rasisa to stawiam go na AK, KK, AA i gram shove,
      Mi się to nie podoba :)
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Napisane przez siweq86
      Napisane przez deivid2
      F: okej c.bet mi się podoba, jak dostane rasisa to stawiam go na AK, KK, AA i gram shove,
      Mi się to nie podoba :)

A weś mi policzyć ile equity potrzebujemy, zeby to zagranie było dochodowe, bo nie wiem jak?

bo mi wychodzi, ze na flopie potrzebujemy 37% zeby być na czysto, czyli zagranie jest minimalnie EV -, pod warunkiem, ze stawiamy go tylko na AA,KK, AK.
    • McBurak
      McBurak
      Platyna
      Deivid, po kolei:

pre: Zalozenie, ze BTN calluje niski 3bet od SB tylko z AA i KK jest po prostu bledne. Zwlaszcza jesli "mysli".

flop: Piszesz, ze jesli dostaniesz raise to zakladasz ze jestes z tylu i dlatego grash shove :) Jesli faktycznie obstawiasz BTN na taki zakres po raise to poprawnym zagrniem jest fold. Ale w rzeczywistosci zakres raise'u jest znacznie szerszy i dlatego z nut fd ja sie tu raczej stackuje, liczac na 12 outow+czasami dominacja nizszego fd albo bluff catch.

turn: check/call jest tutaj zagraniem BLEDNYM. Jesli zamierzasz grac drawy nie korzystajac z FE, to najlepiej nie grac ich w ogole. Przeciwnik ci tu w zyciu nie zagra betu z KQ albo QQ/JJ ktore sobie dodajesz do swoich obliczen. Z matematycznego punktu widzenia: najczesciej masz 13 outow, co daje ci jakies 25%, potrzebujesz w zwiazku z tym 3:1, czyli przeciwnik musi z niejasnych przyczyn zagrac tylko za pul puli zeby zaganie bylo EV0 - nie mowiac juz o EV+. Natomiast betem wyrzucasz z jego range wszystkie bluffcatchery oraz bijace cie karty z ktorymi mogl floatowac. Stackujesz sie tylko z top jego range'u, na ktore w dalszym ciagu masz przyzwoite equity.

W skrocie: nie graj c/c z drawami w 3betowanej puli.

To co zrzuca po overbecie czego nie zrzucilby po becie to imo KQ/KJ, moze QQ/JJ (chociaz te rece sadze ze zrzucaja juz do normalnego betu). Ale to jest kwestia bardzo uznaniowa i zalezaca od gracza, ja po prostu z doswiadczenia wiem ze gracze bardziej respektuja overbety niz zwykle bety (wiedza, ze wszyscy ogladali Roundersow, gdzie glowny bohater mowi, ze slabi gracze graja mocno kiedy blefuja i slabo kiedy sa mocni, wiec graja odwrotnie - taki fajny level :D )

edit:

Co do najnowszego posta: olej pokerstove i zacznij liczyc uproszczone oddsy oraz korzystac z zasady 4. W grze i tak nie odpalisz pokerstove, a policzyc oddsy w glowie da sie w ten sposob w kilka sekund. Na AK/AA/KK masz 9 outow, co daje troche ponad 30%, a wiec potrzebujesz 2:1 zeby zagranie bylo EV0.

Po raise flop villian jest commited, a wiec liczymy jego raise jako shove. W takim razie hero musi dolozyc 3,11 do puli 5,53, na oko widac ze ni cholery nie ma 2:1 EV-. I to mocno.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Napisane przez siweq86
      Nie jestem judgem, ale jak dla mnie flop to jest bet/fold, a nie bet/call. Potrzebujemy 42%, aby callować ew. raise(push)

Gracz 1: 34,566% 34,202% 0,727% 65,071% AsQs
      Gracz 2: 65,434% 65,071% 0,727% 34,202% KK+, AKs, AKo

Turn, do wyboru albo ch/f albo b/c, ale ja mu daje wiarę w silną rękę i gram ch/f
      Jesli rywal raisuje to zakładam, że już nie folduje. Jak mu dorzucimy jeszcze QK to trochę lepiej, bo As jest wciąż żywy, ale ja wolę mieć ready, że potrafi z tym coldcallować 3bety.

Ba, nawet na same Kx nienajlepiej to wygląda:

Gracz 1: 42,611% 42,475% 0,273% 57,253% AsQs
      Gracz 2: 57,389% 57,253% 0,273% 42,475% AKs, KJs+, AKo, KJo+
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Dzięki !

Teraz ja powiem dlaczego tak, a nie inczej

1. Gracz ktory calluje to BB tak na marginesie, a nie BTN, dla mnie tylko monstery u unka pozwalaja na taki call, np z AA or KK, 4bet od razu zdradza moja ręke, natomiast call stawia rywala w trudnym spocie bez pozycji. Ale może nie rozmawiamy o tej samej ręce.

2. Tutaj dokładnie po przeanalizowaniu sytuacji to jest bet/fold flop na unka.

3. Nie zgodzę się, ze na overbeta zrzuci TPGK - moim zdaniem nie ma szans w 3bet pocie to jest micro, ale zdecydowanie podoba mi się twój pomysł z overbetem AI - może czasami się mylę i folduje z TPTK, ale najbardziej mi się podoba, ze nie masz już decyzji wrzuciłeś AI gdzie twoje zagranie w najgorszym przypadku jest EV=0, c/r o tyle mi się nie podoba, ze po jego becie praktycznie zawsze jesteśmy bici, a już nie możemy tego spasować.

Natomiast c/c dlaczego właśnie dlatego, ze to jest micro i zwykle nie mam foldeguity, a jak sobie policzysz wychodzi na to, ze mam potodds na call, a jesli on ma to co myślę, to dostaje od niego jeszcze dodatkowo małego Vb za 1/2 pota myślę na river - szczerze na micro nie jestem zwolennikiem korzystania z foldequity, bo go zwykle nie ma.

Trzecia opcja to c/f - i też nie wydaje mi się zła, ponieważ nie mam pojęcia z czym rywal tak gra, a wygląda na monstera, więc po co pakować się w trudnego spota, kiedy mogę poszukać lepsszej sytulacji
    • McBurak
      McBurak
      Platyna
      Wow, moj blad, nie zauwazylem w ogole ze to BB sprawdzil a nie BTN :) To dosc mocno zmienia postac rzeczy. Preflop faktycznie masz racje, jego zasieg sie zaweza bardzo i rzeczywiscie wskazuje czesto na AA/KK/AK, ja tu najbardziej widze to ostatnie. Ale mimo wszystko po tak fajnej karcie na turnie ciagle sie trzymam swojego overbet shove, potem zamykamy oczy i modlimy sie o rungood :D
    • AllJah
      AllJah
      Brąz
      na forum od: 19.06.2009 Posty: 44
      Jak teraz na to patrze to może nie allin ale taki mocny second barrell na turnie by się przydał. Tak do końca to nie był nieznany gracz. Jego nick kojarzę jako dość ogarniętego gracza z jakiegoś forum. Ale tego nie moge stawiać za pewnik, bo mogę się mylić. Ch/allin jest jednak złym rozwiązaniem, bo poprostu pula dla przeciwnika robi się zbyt duża i trudno jest mu to spasować.
      Aha, a przeciwnik trzymał: JhJs
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Niezły z niego gambler, ale pewno jak grałeś check na turnie uznał, ze ma najlepsza rękę i dlatego vb.

Czyli tutaj overbet prawdopodobnie spełniłby swoje zadania, tylko ja np nie mam w swoim repertuarze takiego zagrania, wiec pewno zagralbym bet/call, bo taki overbet zawsze strasznie bluffowato dla mnie wygląda na drawowatym bordzie.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop: lekko wyższy 3bet. Vs unk wolę 3betować niż callować.

Flop: sprawdza gra który nie był w rozdaniu czyli ma mocny zakres coś w stylu TT+, AQ+ czasami niższe PP ponieważ ludzie mają tendencje do ich overplayowania. Gram cbet, ponieważ masz fold equity chociażby od AQ a jak sprawdzi/raisuje to masz EV0 dzięki equity.

Jeśli rywal wrzuca AI, to na pewno nie pasuje ponieważ w najgorszym przypadku masz ~EV0, a rywal jest unkiem i może być maniakiem który blefuje, albo po prostu fiszem z JTs lub K9 przeciwko którym masz wystarczająco equity.

Cbet gram trochę wyższy, ponieważ na dowolonym turnie chcę shovować...

Turn: ... poniweaż tutaj masz fold equity od QQ-JJ (normalnie jeszcze od TT) a vs reszta zakresu masz EV0 dzięki equity. Shove jest lepszy od c/c, ponieważ rywal będzie betował tylko ręce z którymi się stackuje = nie masz fold equity.