[NL2-NL16] AA Nl5

• vengeance88
      vengeance88
      Global
      na forum od: 13.04.2009 Posty: 1 201
      Wrzucam rozegrane Asy w sposób niestandardowy tj. bez 1 podbicia na flopie. Widziałem to zagranie w jednym z filmików Wanpi'ego, spodobało mi się to zagranie i czasem tak pare Asów rozgrywam. Chciałbym wiedzieć czy na NL5 jest sens tak rozgrywać asy. Mnie osobiście podoba się to zagranie - bardzo często z UTG gdy mam asy i podbijam wszyscy zrzucają lub na flopie po moim cbecie. Tak mam szanse na wyciągnięcie stacka jak w przykładzie poniżej.

Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.05 BB (8 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($6.69)
      BB ($5.46)
      Hero (UTG) ($5.17)
      UTG+1 ($3.16)
      MP1 ($4.89)
      MP2 ($1.70)
      CO ($5)
      Button ($3.69)

Preflop: Hero is UTG with A:club: , A:spade:
      Hero calls $0.05, 3 folds, CO bets $0.25, 3 folds, Hero raises to $0.60, CO calls $0.35

Flop: ($1.27) 5:heart: , 8:heart: , 4:spade: (2 players)
      Hero bets $1.27, CO raises to $4.40 (All-In), Hero calls $3.13

Turn: ($10.07) 7:heart: (2 players, 1 all-in)

River: ($10.07) J:heart: (2 players, 1 all-in)

Total pot: $10.07 | Rake: $0.67
  • 5 odpowiedzi
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      na forum od: 14.04.2010 Posty: 599
      Witam
      Trzeba bylo jeszcze napisac na czacie ,ze masz Asy bo akurat jeden typek tego nie zauwazyl :facepalm:

Po pierwsze jest to mega czytelne zagranie. Po drugie, jak rozegrasz te rakiety w przyp. gdy po tobie wejdzie jeszcze 4-5 limperow?
    • vengeance88
      vengeance88
      Global
      Wanpi pokazywał to jako jeden ze sposobów rozegrania asów więc sądziłem że coś w tym jest.

Fakt w przypadku gdy nie będzie podbicia po mnie robi się nie fajnie ale to jest ryzyko rozgrywania asów w ten sposób. Staram się rozgrywać tak asy na stole gdzie wiem że grają gracze loose i często podbijają. Dlatego jeśli możesz wyjaśnij mi gdzie jest ten poważny błąd w takiej grze.

Jeszcze jedno, jeśli gram na UTG1-2 to właśnie standardowe podbicie o 4BB sugeruje że mam ręke w stylu AA-KK-AK i wtedy same foldy widze.
      Pzdr
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Napisane przez zagi11
      Witam
      Trzeba bylo jeszcze napisac na czacie ,ze masz Asy bo akurat jeden typek tego nie zauwazyl :facepalm:
      To samo chciałem napisać :D . Limp 3-bet to mega czytelna linia i jak będzie grał tak tylko z asami to od razu dostajesz foldy od każdego myślącego gracza. Drugim problemem takiego zagrania jest fakt, że często znajdziesz się postflop w zlimpowanej puli i wtedy twoje asy będą już miały słabą wartość. Co do pozostałych błędów w tym rozdaniu to za niski 3-bet i zupełnie niepotrzebny bet pot na flopie - pamiętaj, że na flopie betujemy w zakresie 2/3 - 3/4 puli. Stack off na takim boardzie w 3-betowanej puli jest raczej dość łatwy.

Pozdrawiam.
    • vengeance88
      vengeance88
      Global
      Dzięki Thorek takie konkrety do mnie przemawiają :f_thumbsup:
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Po to tu jesteśmy :) . Jak masz jakieś problemy czy też nie jesteś pewny rozegrania to zawsze wstawiaj rozdanka. Nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc :) .