[NL2-NL16] AKo NL5

• mchmielo
      mchmielo
      Brąz
      na forum od: 21.09.2008 Posty: 327
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.05(BB) Replayer
      SB ($4.64)
      BB ($5.81)
      UTG ($11.33)
      Hero ($5.53)
      BTN ($9.66)

Dealt to Hero A:spade: K:heart:

UTG raises to $0.20, Hero raises to $0.60, fold, fold, fold, UTG calls $0.40

FLOP ($1.27) K:diamond: Q:club: Q:spade:

UTG checks, Hero bets $0.70, UTG raises to $1.40, Hero calls $0.70

TURN ($4.07) K:diamond: Q:club: Q:spade: 5:heart:

UTG bets $1.05, Hero raises to $3.53 (AI), UTG calls $2.48

RIVER ($11.13) K:diamond: Q:club: Q:spade: 5:heart: T:heart:

UTG VPIP: 53, PFR: 28, 3B: 3/ C3b 75, AF: 1.9, WTS 35 Hands: 130

F sadze że gościu jest w stanie przebić mnie z tym zakresem bo gra słabo
      JJ-99,AQs,K2s+,QTs+,J9s+,T9s,AQo,K8o+,QJo,J9o+,T9o nie chce go przebijać żeby nie wyrzucić rak dobierających
      T spada blank i ciągnę go do AI

Można by trochę uciąć z tego zakresu ale i tak w większości przypadków będę z przodu
  • 5 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      To jest zależne od readów. Na unka raczej można sprawdzić i pasować turn, można pasować od razu na flopie.

Unk według mnie nie raisuje tam KT, więc liczysz na blefy typu AJ/AT/JT itp., a bez readów wolę mu nie spłacać np. Q9 czy innego słabego układu który Ciebie bije.

Jeśli masz ready że on może blefować, wtedy call turn i river. Jeśli liczysz na jakieś gutshoty wtedy czasami shove turn.

Jako standard zagrałbym po prostu bet/fold czasami check behind.
    • mchmielo
      mchmielo
      Brąz
      na forum od: 21.09.2008 Posty: 327
      Taki unk to to nie jest. 53/28/1.9 nie świadczy o nim nic dobrego a jego 75% call do 3-betu poszerza jego zakres sporo. Jedyne co mnie tu bije to Qx a na jego calling range dochodza drawy i słabsze Kx co daje mi dość by go ze stakować.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      To lekka loteria, ale faktycznie na fisza trudno spasować. Głównie chodzi o to czy on tam raisuje np. z AT/AJ jaki czy gra c/r z jakimiś Kx.

Jako że jest to zgadywanka, to można grać call flop i stackoff turn albo calldown jaki i b/f flop. Jedyne co by mi się nie podobało, to dorzucenie reszty $ na flopie ponieważ wyrzucisz jego blefy.
    • ciasteczkoM
      ciasteczkoM
      Brąz
      na forum od: 02.04.2008 Posty: 634
      Witam,

Moim zdaniem Pf, i flop zagrane prawidłowo skoro jak widać chcesz się stakować to tylko call flop żeby utrzymać te blefy , jedyny draw to JT więc nie masz się przed czym bronić.

I tutaj pytanie karta turn niczego nie zmienia to po co raisujesz? Nadal nie masz się przed czym bronić i jesteś w sytuacji wa/wb ? Jak koleś gra tak nisko to albo próbuje rozpaczliwie blefować albo chce tanio zagrać Kx albo podpuszcza cię z Qx. A raisem all in wyrzucasz blefy+ czasem pokety i Kx.

Dla mnie turn to jest call, i większość river to też jest call.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Rywal na turnie ma 2.5$ w stacku, czyli:
      - może sprawdzić z śmieciami wierząc że ma oddsy
      - nie powinien raczej blefować river, ponieważ przy takim stosunku stacka do puli nie może liczyć na fold equity