[NL100+] AK nl100

• MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      Poker Stars $0.50/$1 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 949763
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $56.55
      BTN: $310.30
      Hero (SB): $206.60
      BB: $101.50 29/25, AF 3.6, jeszcze nie donkbetował, wts 32, 480 rąk
      UTG: $144.60 średni reg, 22/18 AF 2.2, raise donkbet 40%(5) WTS 35, W$SD 60, UTG Open 18%, 840 rąk, nie mam z nim większej historii
      MP: $27.40

Pre Flop: ($1.50) Hero is SB with K :club: A :spade:
      UTG raises to $3, MP calls $3, 2 folds, Hero calls $2.50, BB calls $2

Flop: ($12.00) 5 :club: A :club: J :spade: (4 players)
      Hero checks, BB bets $6, UTG calls $6, MP folds, Hero raises to $24, BB folds, UTG calls $18

Turn: ($66.00) 3 :heart: (2 players)
      Hero bets $40

Pre flat, bo ja ogólnie nie 3betuje vs utg, do tego jestemy 145bb deep i musiałbym foldować na 4bet raczej.
      Ten mały donkbet raczej nie oznacza dużej siły. Flat od pfr to często Ax moim zdaniem, flush draw/ rzadziej set/AJ. Zdecydowałęm sie na sqz for value od gorszych A/drawów, zgodnie z przewidywaniem donker odpuszcza a pfr calluje. Pytanie jak wyciągnąć najwięcej value, bo betując mój percieved range na turn wygląda strasznie mocno (55,JJ, A5, AJ, jakieś KQcc/QJcc) i nie wiem jak często on będzie robił calldown z AQ/AT). Z jednej strony ma wysokie WTS, ale wysokie też W$SD, choć to może jeszcze za mała próbka w każdym razie nietypowo to wygląda. Poza tym betując nie daję free card jeśli drawuje.
      Jak wy to gracie?
  • 5 odpowiedzi
    • misiowilk
      misiowilk
      Brąz
      na forum od: 30.12.2008 Posty: 745
      Po pierwsze vs 2 przeciwników obowiązkowy squeeze IMO. AKo nie gra się za dobrze w multiway pocie, tym bardziej że jesteś oop.
      Tak postawiłeś się w ciężkiej sytuacji. Masz TYLKO parę w 3way pocie, którą z jednej strony musisz chronić, a z drugiej nie powinieneś zbytnio budować puli oop, łatwo tu overpalyować. Przeciwnik nigdy nie postawi cię tu na AK , rzadko na FD, ponieważ przy takich oddsach lepiej byłoby to rozgrywać pasywnie. Reprezentujesz tu dokładnie AJ i 55, i szczerze mówiąc nie wiem czy jeśli ja bym na miejscu twojego przeciwnika trzymał AK to nie zrzuciłbym już na flopie (musiałbym mieć na ciebie ready). W tej linii nie widzę zbyt dużo value, chyba, ze widziałbym, że przeciwnik luźno sprawdza. Ja bym tu leadował i prawdopodobnie barrelował any turn i większość riverów.
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      Grasz sqz/call czy sqz fold? na 145bb stack off with AKo vs utg range to średnio mi się widzi, izolujemy się na lepsze ręce. A po co zamieniać AK w blef?? Niby 2 przeciwników, ale zauważ, że MP to short więc nie przejmuję się nim bardzo, a za mną na bb siedzi słaby gracz, którym też się nie przejmuje.
      Btw po rozdaniu też od razu wydało mi się że powinieniem donkować, ale w trakcie jakoś automatycznie check zrobiłem
    • misiowilk
      misiowilk
      Brąz
      na forum od: 30.12.2008 Posty: 745
      To zależy jak reaguje na 3bety i squeeze, i jak dużo ty 3betujesz/squeezujesz. Ale w generalnym przypadku sqz/shove, bo chyba nie będzie 4betowal za całego stacka? A jeśli nawet będzie, to najczęściej dlatego, że spazuje przeciw sqz, ma rękę w stylu 99-JJ, AQ,AK i chce zwiększyć fold equity, a vs ten range jesteś faworytem. Ale zakładając, że zagra normalny 4bet, biorąc pod uwagę dead money, to, że od czasu do czasu może grać 4bet dla bluffu(tu dużo zależy jak on cię widzi) więc masz jeszcze jakieś fold equity. I nawet jeśli będziesz stackował się pf tylko vs QQ+ i AK masz jeszcze prawie 39% na zwycięstwo.
      Gracz 1: 38,824% 18,145% 41,359% 40,496% AKo
      Gracz 2: 61,176% 40,496% 41,359% 18,145% QQ+, AKs, AKo
      On otwiera do 3, call za kolejne 3, sqz powiedzmy do 12, on gra 4bet, złóżmy do 26, BB folduje, więc mamy już w pocie 41BB dead money i ty wrzucasz kolejne 133BB, jeśli dobrze policzyłem potrzbujesz 43%, więc troszkę brakuje.
      Jeśli wiesz, że on nigdy nie gra 4bet bluffu, masz sqz/fold. W przeciwnym wypadku sqz/shove. Są gracze, którzy mają straszne spazy przeciwko squeezerom, po 840h powinieneś podłapać jakieś ready, albo np. ty bardzo szalałeś przy tym stoliku i miałeś 3bet na poziomie 15-20% ? Ja gram różnie w zależności od stolika i nastoju :) , miałem przypadki, że tak denerwowałem nitów, że wrzucali stacki przeciwko mnie z QJ, KQ itp. Więc wszystko zależy.

Do tego przecież jego utg range to nie są same premium hands. Nie zawsze też będzie 4betował. Jaki ma fold to 3bet i 4 bet range ?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Pre to ja tutaj nie calluje. Zawsze bym squeezowal, bo chcesz zgarnac dead-money i ciezko gra sie AKo oop.

As played to na flopie "nadreprezentujesz" twoja reke. Wygladasz silniej niz jestes, co zwieksza fold equity u przeciwnika. Nie sadze, ze REG tutaj lightowo bedzie raisowal turny, wiec napewno gralbym b/f tam, jezeli juz c/r na flopie.

Sam c/r jest opcja, ale robiac to multiway dajesz przeciwnikow szanse sie odkleic z latwosci z ich ukladow. Powinienes tutaj donkowac np. bo on TP nie pasuje. Inna opcja to c/c, bo blokujac Kc nie musisz sie obawiac wiele kart.
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      No właśnie donk wydaje mi się teraz zdecydowanie najlepszą opcją, reg może wtedy easy calldownować z AQ/AT. Niestety zrobiłem prawie automatyczny check. Ale w tej sytuacji wydaje mi się, że w moim range'u mogą być też blefy, a nie tylko ultra strong range, bo widząc słabo wyglądający donk i call od rega, o którym sądzę, że często by raisował z AJ/ set, to mogę łatwo c/r as bluff i potem barrelować go.