[NL2-NL16] 55 nl2

• Norbert4
      Norbert4
      Brąz
      na forum od: 13.03.2010 Posty: 124
      Known players:
      SB:
      $0,85
      BB:
      $5
      UTG:
      $1,98
      UTG1:
      $3,11
      UTG2:
      $5,05
      MP1:
      $2
      MP2:
      $2,78
      MP3:
      $1,19
      CO:
      $1,53
      Hero:
      $3,69

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.90 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with 5:spade: , 5:club:
      UTG folds, UTG1 calls $0,02, UTG2 calls $0,02, 4 folds, Hero raises to $0,12, 3 folds, UTG2 calls $0,10.

Flop: ($0,29) 5:diamond: , 4:spade: , 2:diamond: (2 players)
      UTG2 checks, Hero bets $0,21, UTG2 calls $0,21.

Turn: ($0,71) 9:club: (2 players)
      UTG2 checks, Hero bets $0,53, UTG2 folds.

Final Pot: $1,24
  • 10 odpowiedzi
    • pr0sty
      pr0sty
      Brąz
      na forum od: 27.02.2009 Posty: 142
      Podbicie przd flopem nie wiem czy jest leakiem ale moze miales w tym jakis konkretny plan, nie widze w tym nic koszmarnego, dostajesz call i na flopie prawidlowy bet bo lapiesz seta, na turnie również dobrze niestety nie sprawdza, ale reka dobrze rozegrana.

Na przyszlość napisz czego chcesz sie dowiedziec o danej rece, jakies pytania z nia zwiazane???
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      @pr0sty prędzej limp byłby leakiem, niż raise, tym bardziej z BU. Limp/call jest bardzo czytelne.
      Przy dwóch limperach jestem neutralny co do limp, czy raise. Zagranie dobieram w zależności od stołu.

Według mnie jest to well played. Masz mokry board, nie m mowy o zwalnianiu. Easy bet/bet/bet.
    • pr0sty
      pr0sty
      Brąz
      nie zauwazyle pozycji :) sorry:)
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Z MP nawet też nie byłby to leak. ;)
    • pr0sty
      pr0sty
      Brąz
      a limp???
    • Norbert4
      Norbert4
      Brąz
      Co do pytań to jeżeli o nic nie pytam to znaczy, że chce po prostu wiedzieć czy dobrze rozegrałem daną rękę. Jeżeli chciałbym wiedzieć coś konkretnego to bym napisał:)
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Limp też nie, w tej sytuacji.

Jeśli Thorek tu wpadnie, to Ci może zarzuci swoim słynnym akapitem, dlaczego PF gramy raise lub fold.
      Wyjątkiem co do limpowania są PP właśnie, kiedy wcześniej jest kilku limperów. Raisem po pierwsze robisz od razu sporą pulę, narażasz się na multiway, gdyż limperzy prędzej sprawdzą, niż gracze, którzy nie wykazali jeszcze chęci do gry ( ci na późniejszych pozycjach), a niskie PP w multiwayach grają tylko jeśli trafią seta.
      W HU masz jeszcze spore FEq, lub na niektórych boardach nawet niskie PP mają showdown value.

Edit. Norbert, dobrze jest jednak czasami napisać dlaczego tak zagrałeś. Po pierwsze będzie Cię to uczyć, że masz myśleć przy obieraniu linii, po drugie uzasadniona "nie najlepsza" linia może stać się dobrą, np jeśli poprzesz ją readami.
      No i po trzecie, najważniejsze jest nie to, czy dobrze zagrałeś, tylko, czy wiesz dlaczego dobrze zagrałeś. ;)
    • pr0sty
      pr0sty
      Brąz
      wiem, wiem dlatego ja tutaj bym limpowal po prostu na poczatku myslalem, ze jest na MP i dlatego mi tak sie napisalo ze raise, bo mogl tez limpowac, rozumiem o co Ci chodzi:) dzieki za dyskusje:)
    • Norbert4
      Norbert4
      Brąz
      Z drugiej strony 2betowana pula jest moim zdaniem optymalna dla pocket pary, bo jak nie było podbicia przed flopem i w puli jest powiedzmy 4BB to się za chiny ludowe nie zestackujesz jak trafisz seta, bo toppary nie fishowatych graczy spasują. Co innego, gdy w puli jest np. 20BB...
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Jak najbardziej well played. Znaczy nie zgodzę się, że limp przy 2 limperach będzie tutaj błędem, bo jest to dopuszczalne, aczkolwiek raise daje nam większe możliwości postflop, dlatego podbijałbym to. Postflop to standard. Trafiasz seta, więc value betujesz każdego streeta. Well played.

Pozdrawiam.