[NL2-NL16] 44 nl10

• shinthps
      shinthps
      Brąz
      na forum od: 15.08.2008 Posty: 1 042
      No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

CO ($10)
      Button ($13.23)
      Hero (SB) ($20.20)
      BB ($4.41)
      UTG ($16.60)
      MP ($10.81)

Preflop: Hero is SB with 4, 4
      UTG bets $0.30, 3 folds, Hero calls $0.25, 1 fold

Flop: ($0.70) 3, A, 4 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.40, Hero calls $0.40

Turn: ($1.50) 5 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $1.15, Hero raises $3.30, UTG raises $14.75 (All-In), Hero ??

no właśnie. Koleś gra po 520 handach 13/10. Ciśnie z 10stolików zawsze. Tak więc rozgrywa same pp i face cards w zależności od pozycji.

Na flopie decyduję się tylko na call. I tu popełniam raczej błąd. Nie obstawiam go na connectory, a flush drawa ma rzadko. Za to 22, 55 ma gutshota. Każda następna karta właściwie zawsze jest scary, gdyż może złapać wyższego seta, więc powinienem go reraisowac.

Zastanawia mnie generalnie czy callowanie pod seta na takiego gracza w ogóle ma sens. Raczej nie wypłaci mi się z AK, AQ gdy trafi top parę, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo. PTR pokazuje, że jest na minus.

Przejdźmy do turna:
      Spada mega zła karta. Generalnie to większość jest zła. 22 łapie strita, 55 łapie seta, a wątpię by gracz grający na tylu stolikach kontynuowałby z niczym na takim boardzie. Pytanie czy on z top para by tu kontynuował.
      Teraz już muszę zagrać reraise. Ile? Chyba ciut za nisko. Te pół dolara więcej imo powinno być ok.
      No i co teraz gdy on shovuje? Bylismy na lekkich deepach. Ja raczej zawsze jestem w plecy z tego co wydedukowałem hehe.

Fold?
  • 12 odpowiedzi
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      wiesz jeśli trafiasz seta i zamiast myśleć jak wyciągnąć stacka, zaczynasz myśleć jak nie stracić stacka to nie wiem jak ty chcesz wygrywać w pokera...

F; easy donk/rasie or c/r

T: easy stack off
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      a set to jakiś magiczny układ, którego nigdy nie można zrzucić?

Wcale nie myślałem tutaj o stracie stacka, bo akurat w tym rozdaniu i tak wrzuciłem, a chyba dobrze jest zadawać pytania i analizować board i własną grę. Jeśli gram na gościa, który wiem, że wrzuca z silnymi rekami to czemu sie nie zastanowić troszkę?
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Napisane przez shinthps
      a set to jakiś magiczny układ, którego nigdy nie można zrzucić?

Wcale nie myślałem tutaj o stracie stacka, bo akurat w tym rozdaniu i tak wrzuciłem, a chyba dobrze jest zadawać pytania i analizować board i własną grę. Jeśli gram na gościa, który wiem, że wrzuca z silnymi rekami to czemu sie nie zastanowić troszkę?
      tak set to magiczny układ, którego praktycznie nigdy nie można zrzucić...

Natomiast w podbitej puli w HU, na flopie Axx... nigdy!

Ja się cieszę, że analizujesz grę i zadajesz pytania... tylko raczej byś go nie zadawał jesli by ci pokazał AK, a nie wyższego seta, co się równa cooler.
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Tak wiem, setów generalnie się nie zrzuca, ale to było 170bb gdzie czułem obserwując tego gracza, że na turnie jestem z tyłu. Mimo, że wrzuciłem to wiedziałem, że jestem z tyłu. Na 100bb bym się nawet nie pytał, ale to było prawie 2bi i czy będąc przekonanym czasem nie lepiej odpuścić i szukać lepszych spotów? imo to nie był gracz, który ot tak wrzuciłby z tptk na takim stucku.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      blad logiczny
      jesli boisz sie wrzucac stacka na turnie bo uwazasz ze on zestakuje lepsze rece jedynie

TO PO CO RAISUJESZ ?
      nie raisujesz for value bo uwazasz ze nic slabszego cie nie sprawdzi
      nie raisujesz for protection bo to powinienes byl zrobic na flopie
      nie raisujesz zeby lepsze rece sfoldowaly bo jestescie deep i on conajmniej scalluje AA/55 a najczesciej zshovuje nie dajac ci wiary w 2x

linia check/call i dojdziesz do taniego sd

btw jesli na takim turnie dostajesz shove od nita to bym rozwazal zrzucenie tego seta, moze to weak ale turn jest super scary i on tam shovuje top swojego range'u czyli sety i straighty
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      generalnie to podczas grania tej ręki zamierzałem wrzucać stucka i to zrobiłem. Jak napisalem: powinienem raisować na flopie. Popełniłem bład. Dlatego raisowałem turn i wrzuciłem na jego shove.

Aczkolwiek może i jestem results oriented, ale to co pokazał na showdownie dało mi do myślenia czy to nie jest jedna z takich sytuacji, w których warto pomyśleć nad zrzuceniem seta. Dlatego wrzuciłem tą rękę do oceny.

Co by było gdybym raisował flop, a on mnie sprawdził i spada ta karta, a on dalej betuje? Też easy shove?
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      jesli pokonal cie z 22/55 to nie sprawdzilby raise na flopie
      jesli z AA to i tak wsunalbys stacka do rivera jesli taki miales plan na reke obojetnie jak bys zagral
    • TehSimo
      TehSimo
      Brąz
      na forum od: 04.02.2010 Posty: 57
      Missplayed hand. Brak raise na flopie to największy błąd. Na turnie nie grałbym już c/r, a c/c i tak samo river.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Napisane przez shinthps
      Tak wiem, setów generalnie się nie zrzuca, ale to było 170bb gdzie czułem obserwując tego gracza, że na turnie jestem z tyłu. Mimo, że wrzuciłem to wiedziałem, że jestem z tyłu. Na 100bb bym się nawet nie pytał, ale to było prawie 2bi i czy będąc przekonanym czasem nie lepiej odpuścić i szukać lepszych spotów? imo to nie był gracz, który ot tak wrzuciłby z tptk na takim stucku.
      Okej jasno, że lepiej, ale powiedz mi jaki lepszy spot możesz znaleźć niż set w HU? karetę? pokera?

Tutaj nie trudno zgodzić sie co do turna, jesli to taki nit to faktycznie c/c wydaje się lepszy, bo tak jak zagrane na flopie, niestety w jego rangu caly czas są 55 i 22
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez deivid2
      Napisane przez shinthps
      Okej jasno, że lepiej, ale powiedz mi jaki lepszy spot możesz znaleźć niż set w HU? karetę? pokera?

Dlatego piszę: zamierzałem wrzucić na flopie. Trafiam seta i jest zajebiście. Tym bardziej w hu.

Niestety przez własne błędy wciągnąłem się w niemiłą sytuacją. Na turnie zgodzę się: c/c byłby lepszy.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      po to tu jesteśmy, żeby poprawiać naszą grę

pozdro!
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Jeśli twierdzisz że on będzie pasował za każdym razem nawet AK, to... po prostu go raisuj za każdym razem gdy nie trafisz seta, przecież jeśli pasuje nawet AK, to kontynuuje tylko z setami które stanowią ułamek jego nitowatego zakresu.

Standardem jest c/r flop dla value właśnie od AQ+/FD itd. Check/raise jest lepszy od donkbeta, ponieważ dajesz mu zabetować z KQ.

Tak jak zagrałeś, to faktycznie ten turn jest paskudny ponieważ gdy grasz c/r, to widać że masz co najmniej dwie pary i z łatwością spasuje AK, a rzadko kiedy ma np. A5, więc raisując na turnie prosisz się o coolera. Grałbym calldown.