[NL2-NL16] 66 Nl5

• vengeance88
      vengeance88
      Global
      na forum od: 13.04.2009 Posty: 1 201
      Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.05 BB (8 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG+1 ($1.18)
      Hero (MP1) ($4.93)
      MP2 ($3.17)
      CO ($6.56)
      Button ($5.01)
      SB ($5.95)
      BB ($6.64)
      UTG ($5)

Preflop: Hero is MP1 with 6, 6
      2 folds, Hero calls $0.05, 1 fold, CO calls $0.05, 2 folds, BB bets $0.22, Hero calls $0.17, 1 fold

Flop: ($0.51) A, 9, 6 (2 players)
      BB checks, Hero checks

Turn: ($0.51) 7 (2 players)
      BB bets $0.51, Hero calls $0.51

River: ($1.53) 9 (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.53, BB calls $1.53

Total pot: $4.59 | Rake: $0.30

Po skomplementowaniu seta stwierdziłem że mam najlepszy układ(oczywiście nie na 100%) Czy dobrze z taką kartą rozegrałem PreFlop? Nie jestem pewien czy dobrze rozgrywam niskie i średnie Pocket Pary.
  • 3 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Ja popieram podbijanie wszystkich PP, jeśli jesteś first in. Limp jeszcze czasami jest ok, ale open-limp never. As played call oczywiście ok.

Postflop grałbym bet flop, skoro przeciwnik nie wykazuje chęci do cbetowania.
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      na forum od: 14.04.2010 Posty: 599
      ponownie zgodze sie z dragoste, dla mnie to jest zawsze raise preflop, nigdy limp/call bo to jest mega czytelne zagranie
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Open limp z MP1 jest kiepskim pomysłem i czytelnym zagraniem. As played nie podoba mi się check behind flop. Owszem nie masz się specjalnie przed czym bronić, ale my tutaj nie zastanawiamy się czy się bronić, tylko jak wyciągnąć max value, a przeczekując tutaj flopa nie budujesz puli, która jest ci tak potrzebna do zestacnowania się. Jest to easy bet bet bet.

Pozdrawiam.