[NL2-NL16] 99 Nl25

• nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      na forum od: 20.03.2010 Posty: 588
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $17,34
      Hero:
      $5,15

0,1/0,25 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.88 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with 9:spade: , 9:club:
      2 folds, Hero raises to $1,25, 3 folds, SB calls $1,15, BB folds.

Flop: ($2,75) A:club: , 8:club: , 5:diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $1,25, SB raises to $3,75, Hero folds.

Final Pot: $7,75

Prawidłowy bet? A na stole, dwa trefle, koleś ma 42% WTSD, fold to Cbet 2/4. Z drugiej strony nie mogę liczyć na nic więcej niż 9 na turnie i riverze, więc ta linia też wygląda kiepsko.
  • 5 odpowiedzi
    • balnior
      balnior
      Brąz
      na forum od: 26.06.2010 Posty: 343
      Jak dla mnie dobry bet, bo żeby był opłacalny, to gość musi spasować 1/3 razy. A 1/3 przypadków spokojnie się znajdzie, bo taki check często po prostu oznacza słabość.
      Jednak z drugiej strony większość pocketów Cię sprawdzi i na turnie będzie klops. Ja bym w tej sytuacji podbił do 2$, co może wyglądać jako value bet z asem i nawet by niektóre pockety spasowały.
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      na forum od: 20.03.2010 Posty: 588
      Bet faktycznie trochę za mały, ale z 2$ bym tu nie szalał. Z drugiej strony mały bet wygląda jak zachęta mówiąca "sprawdź mnie" ;) Fishe myślą bardziej w takiej kategorii, "niby przebiegłości". a nie w kategorii value ;P
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Niektóre fishe pomyślą - plz sprawdź mnie, inne fishe pomyślą - mam słabą rękę plz spasuj. Tutaj grasz większy cbet na flopie, koło 1,8$. Na raise masz oczywiście fold.
    • maesky87
      maesky87
      Brąz
      na forum od: 28.05.2010 Posty: 1 881
      Rozumiem, że na tym limicie nie trzymamy się sztywno tabelek? Bo gdyby jednak tak było, to środkową parę gramy, ale tylko wtedy, gdy jest tylko jedna karta wyższa i nie jest nią AS.
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Napisane przez maesky87
      Rozumiem, że na tym limicie nie trzymamy się sztywno tabelek? Bo gdyby jednak tak było, to środkową parę gramy, ale tylko wtedy, gdy jest tylko jedna karta wyższa i nie jest nią AS.
      Taka sytuacja właśnie jest tutaj, mamy middle pair, na flopie leży as, więc gramy bet/fold. Ogólnie nawet na wyższych limitach nie ma co przesadzać z middle pair, zwłaszcza na "zasowanym" boardzie. Bet/fold to standard i bez wiedzy o przeciwnikach należy takiej linii się trzymać.