[NL2-NL16] KJo NL10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: $9.65
      CO: $19.40
      Hero (BTN): $11.11
      SB: $3.50
      BB: $20.34
      UTG: $22.50

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has J:diamond: K:spade:

UTG calls $0.10, fold, CO calls $0.10, Hero raises to $0.50, fold, fold, UTG calls $0.40, CO calls $0.40

Flop: ($1.65, 3 players) 2:diamond: 4:diamond: A:spade:
      UTG checks, CO checks, Hero bets $1.10, UTG calls $1.10, fold

Turn: ($3.85, 2 players) K:club:
      UTG checks, Hero bets $2.44, UTG raises to $4.88, fold

UTG wins $8.30

CO:
      21/10, 42 hands
      UTG:
      46/13
      WTS 30
      W$SD 46
      foldtocbet 13/22
      AFq 51

Cbet trochę na siłę robiłem, ale zakładałem, że jak nikt nie ma Ax czy drawa w trzyosobowej puli to raczej nie sprawdzi. Na turnie łapie showdown value i tutaj checkback czy sb? Gościu może mieć jakieś 3x, 5x, drawy, ale z drugiej strony może mieć również dużo Ax, więc raczej valuebetem ciężko to nazwać. Pomyślałem, że skoro złapałem Kx to lepiej zabetować i liczyć na free showdown, bo jego beta na riverze raczej sprawdzić nie mogę.
  • 4 odpowiedzi
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRF: Podejrzany jest limp od utg, często widzę w takich sytuacjach l/r, ale masz pozycje i ręke, ktora kocha rasiowanie limperow :D . Stand, tylko rasie powinien być ciut wyższy bo jest ich dwoch, no chyba, ze twoj stand saizign z BU to 3bb.

F: stand.

T: ? nie lepiej ci zagrać chb, zagrałeś na flopie jego potencjalny range z flopa to FD i Ax, PP masz marne value od FD i rękę, która na pewno nie chcę dostać c/r oraz dużej puli - jesi już bym miał betować to za 1/3 - 1/2 pod warunkiem, ze to pasywny gracz w ten sposób maksymalizuje value i ograniczam straty, betowanie w 2/3/fold nie podoba mi się.

A i jaki plan na river call do 40% puli może tak czasami zagrać z PP, Kx, miss FD.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Jeśli callnąłby turna i zabetował river to raczej nigdy nie sprawdzę, ew. żeby mieć reada jak walnie za jakieś 20% max. Bet turn śmierdzi, ale z doświadczenia wiedziałem, że po checku mogę się spodziewać beta na riverze więc za bardzo nie wiedziałem co grać.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Napisane przez siweq86
      Jeśli callnąłby turna i zabetował river to raczej nigdy nie sprawdzę, ew. żeby mieć reada jak walnie za jakieś 20% max. Bet turn śmierdzi, ale z doświadczenia wiedziałem, że po checku mogę się spodziewać beta na riverze więc za bardzo nie wiedziałem co grać.

Ja piszę o przypadku kiedy grasz chb i o to wlasnie chodzi, zeby betowal na river, bo twoj chb generuje bluffy, vb od PP, i gorszych Kx, wiadomo najczęsciej zobaczysz tam Ax, dlatego calluje do 40% puli.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676

Cbet trochę na siłę robiłem, ale zakładałem, że jak nikt nie ma Ax czy drawa w trzyosobowej puli to raczej nie sprawdzi.
      Słusznie. Nie będą kombinować w trzyosobowej puli na takim boardzie i dlatego możesz cbetować żeby zwinąć pulę. Możesz nawet betować mniej.

Pomyślałem, że skoro złapałem Kx to lepiej zabetować i liczyć na free showdown, bo jego beta na riverze raczej sprawdzić nie mogę.
      To jest BARDZO ZŁE. Chodzi o to że jeśli rywal sprawdzi Twojego beta na turnie, to nigdy nie wygrasz showdownu! Liczysz jedynie na jakieś drawy, ponieważ on sprawdzi turn tylko z Ax albo drawami = nie masz showdown value.

Bet turn śmierdzi, ale z doświadczenia wiedziałem, że po checku mogę się spodziewać beta na riverze więc za bardzo nie wiedziałem co grać.
      Bo myślisz o turnie... Tylko o turnie. Wyrywasz turn z kontekstu a przecież...

Cbet trochę na siłę robiłem, ale zakładałem, że jak nikt nie ma Ax czy drawa w trzyosobowej puli to raczej nie sprawdzi.
      ... czyli on na turnie ma drawa albo Ax. Zauważ że ma zazwyczaj więcej Ax niż FD, czyli MOŻE betować na river ponieważ ma najlepszą rękę. Dlatego kiedy checkujesz turn, wtedy faktycznie pasuj river ponieważ on zazwyczaj vbetuje Ax.

Z tym że bet turn jest o tyle bez sensu, że nie wyrzucisz tam Ax a drawów nie ma aż tak wielu. Bet turn jest okej gdy planujesz... betować river i wyrzucić go z np. AT a tego nie polecam.

Flop: cbet
      Turn: check
      River: fold na bet, check na check