[NL2-NL16] Aa Nl4

• Ronsia
      Ronsia
      Brąz
      na forum od: 02.05.2009 Posty: 51
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.04(BB) Replayer
      SB ($6.18)
      BB ($8.19)
      Hero ($5.30)
      UTG+1 ($5.54)
      CO ($2.54)
      BTN ($4)

Dealt to Hero A:club: A:diamond:

Hero raises to $0.16, fold, fold, fold, fold, BB calls $0.12

FLOP ($0.34) 6:diamond: 4:club: T:heart:

BB bets $0.24, Hero raises to $0.78, BB raises to $8.03 (AI), Hero calls $4.36 (AI)

TURN ($10.62) 6:diamond: 4:club: T:heart: Q:spade:

RIVER ($10.62) 6:diamond: 4:club: T:heart: Q:spade: 7:heart:

staty BB:

27/18/21/5.3
      1.9/50/27/180

vpip/pfr/steal/3bet
      agresja/cbet/f to cbet/ręce

sytuacja wydawałaby się no brainerem Niestety wygląda na to, że gość jest w miarę ogarnięty. Osobiście przyjąłem że na tak suchym flopie 4betując mnie mógł mieć seta czwórek lub szóstek. Może to nie jest racjonalne ale nawet takich graczy nie traktuje serio, poza tym próbka rąk też nie jest jakaś wielka. Czy okej było wstawienie stack'a w tej sytuacji?
  • 7 odpowiedzi
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRF: no gość wygląda na kompetentnego Taga, czyli jego range to PP, brodways, czasami jakiś Axs, SC.

F: Na takim flopie gram sobie spokojnie call z moimi AA (bez notki ze gra tak z TP) w ten sposób dostaje maxvalue z jego bluffow, nie izoluje się vs jego valuerange.

Tak jak zagrane mi się nie podoba, to jest tag więc zakładam, ze zanim tak zagrał to się zastanowił i tutaj moim zdaniem istnieją dwa przypadki

A) mam PP chce wiedzieć gdzie jestem
      B) mam monstera, chce zbudować pulę

w obydwu przypadkach rasie jest dla ciebie zły.
    • Ronsia
      Ronsia
      Brąz
      Jak wcześniej mówiłem nie chcę tutaj podważać tego jakim jest graczem, ale większość ludzi na micro to idioci. to że jest tagiem widzę dlatego też założyłem w swojej wcześniejszej opini i też to że może miec seta. TT odpada, jakby miał je OOP to pewnie raisowałby pre flop. Mimo iż flop jest suchy nie chce robić sobie uczestniczyć w niepotrzebnych spotach.
      Dzieki za twoje zdanie zawsze dodatkowy punkt zaczepienia :)
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Ja się zbyt dużo razy przejechałem na takim założeniu, że ludzie na micro to idioci, dlatego przy moich założeniach to zwykle max 5-10%.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      no brainerem
      Nawet jak masz AA na BB a SB wrzucam open AI, to warto się zastanowić z czym tak gra. To nieraz mocno podbudowuje wiarę w skilla, kiedy masz nutsa i zamiast: "mam NUTSA arrr in" zastanowić się: "z czym on sprawdzi? z czym spasuje?" i wtedy gdy nie dostaniesz value (rywal spasuje), to wiesz że trafiłeś na bottom range, jeśli sprawdzi to możesz sprawdzić swoje przypuszczenia.

większość ludzi na micro to idioci
      Idioci to nie najlepsze słowo, ale faktycznie większość z nich gra marnie w pokera. Założenie że: "grają słabo", "nie pasują TP", "missplayują handy", itd. zapewne jest trafne odnośnie unka i też bym je przyjął o ile rywal nie udowodni że jest inaczej. Ten tutaj poprzez swoje statystyki mówi: "nie jestem idiotą".

Dlatego traktowałbym go inaczej i wrzucił do grupy bardziej ogarniętych.

Na flopie gram zazwyczaj call, ponieważ:
      - nie chcę wyrzucić jego blefów
      - nie chcę go przestraszyć gdy trzyma Tx

Po prostu chcę mu dać szansę popełnić błąd z np. AQ.

Calluje flop i zazwyczaj shovuje blank turn, jako że ten tutaj nie jest dobry (zabija akcję vs Tx), to grałbym calldown do końca (call turn i river).
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Ronsia,
      napisz proszę z czym donkował, bo jestem mega ciekawy z czym taki gościu może donk/shovować na dry boardzie i bardziej mi to wygląda na jakieś stiltowane Tx
    • Ronsia
      Ronsia
      Brąz
      hahaha nie oczekuj zbyt wiele, ale założę się że jak to przeczytasz to wybuchniesz śmiechem :f_biggrin:

TURN ($10.62) 6:diamond: 4:club: T:heart: Q:spade:

RIVER ($10.62) 6:diamond: 4:club: T:heart: Q:spade: 7:heart:

BB shows J:heart: Q:diamond:
      (Pre 15%, Flop 5.6%, Turn 11.4%)

Hero shows A:club: A:diamond:
      (Pre 85%, Flop 94.4%, Turn 88.6%)

myślę że tilt wchodził w grę, ale... czemu to zrobił? haha :f_ugly:
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      no widzę, że przeceniłem rywala, bo obstawiałem go na TJ+.
      Jego linia nie ma sensu kompletnie :f_ugly:
      Może własnie dostał badbeata na innym stole i się wk :)