[NL20-NL50] nl25 AK 3bet pot

• tezapl
      tezapl
      Brąz
      na forum od: 10.02.2007 Posty: 777
      Siema przeciwnik 28/23/4 po 65 rękach.

Flop cbetuje bo sprawdzi mnie pewnie sporo JJ,TT,KQ,KJs, AQ i jakieś Txs jeśłi jes prawdza pre może jeszcze 99,88. Nic nie wiem o jego tendencjach posflop tym bardziej we 3bet pocie.

Na turnie gram check poniważ teraz jak zabetuje to pewnie mnie sprawdzi tylko KQ i może KJ z rąk które bije.

River znowu zabetowałem i przyznam ze nie wiem po co. J to w sumie bardzo zła karta. bo kompletuje się AQ, JJ i KJ więc bije tylko KQ.

Powinenem grać c/f ten river bo nawet jak zagram check to nie widze za dużo gorszych rąk które betują ?

Party Poker No-Limit Hold'em, $0.25 BB (4 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

BB ($37.38)
      UTG ($15.63)
      Button ($28.71)
      Hero (SB) ($26.88)

Preflop: Hero is SB with A:heart: , K:diamond:
      1 fold, Button bets $0.75, Hero raises $2.88, 1 fold, Button calls $2.25

Flop: ($6.25) 10:spade: , 10:diamond: , K:heart: (2 players)
      Hero bets $3.50, Button calls $3.50

Turn: ($13.25) 8:spade: (2 players)
      Hero checks, Button checks

River: ($13.25) J:diamond: (2 players)
      Hero bets $6.25, Button raises to $22.21 (All-In), Hero folds

Total pot: $25.75
  • 7 odpowiedzi
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      3bet preflop jest OK.

Na flopie podoba mi sie sizing cbeta.

Na turnie gram check poniważ teraz jak zabetuje to pewnie mnie sprawdzi tylko KQ i może KJ z rąk które bije.

Na turnie kompletnie nie rozumiem checka. Skad wiesz, ze nie callnie? Podbij 6$ i daj mu szanse, na jakis lightcalldown z KQ, KJ, QQ, JJ. Nigdy nie zakladaj, ze przeciwnicy beda grali dobrze.

Poza tym nawet jesli myslisz, ze sprawdzi tylko z KQ i KJ to co daje Ci check? Nie wyciagniesz value z tych handow, a QQ, JJ bedzie checkowalo.

As played bet river jest OK, ale duzo duzo lepiej jest podbijac turna.
    • tezapl
      tezapl
      Brąz
      Zazwyczaj grałem bet turn jednak w tym rozdaniu

nl25 ztiltowane QQ 3bet pot vs tricky player

gdzie board był prawie identyczny Ninjai pisał że nie mamy tu value beta na turnie z KQ czy nawet AK. 3bet poty to moja słaba strona dlatego staram sobie brać do serca to co piszecie.

Ogólnie jak tak sam myśle to jak zabetuje przeciwnik sprawdzi z KQ, KJ może też JJ. Natomiast z AQ pewnie spasuje. Ten bet turn rzeczywiście wydaje się spoko tylko nie wiem dlaczego w tamtej ręce Ninjai pisał ze nie mamy value beta z AK.

Dajmy na to że betuje turn i wtedy gram też shove river ? W puli mam 20 i zostaje mi 15. Tylko że jedyne co może mnie sprawdzi to KQ reszta mnie raczej bije.

Czy grać c/f ?

EDIT:

Aha na turnie grać b/c czy b/f ?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Tezapl,

mylisz tutaj bardzo mocno dwa rozdania. W twoim QQ miales mase readow i historii z twoim przeciwnikiem. Nic na to nie wskazywalo, ze on byl maniakiem, nic na to, ze robil szalone calldowny (WTS 25), a ty trzymales QQ na Kxx, gdzie tylko pisalem, ze na turnie na tego danego gracza z QQ nie powinienes betowac, bo on folduje gorsze i sprawdza lepsze.

Wtedy jak QQ juz niw wyciagniesz value i jego pre calling-range ma np. tylko AK/KQ/KJ jako Kx, to owszem z KQ masz tylko vbeta, jezeli on sprawdzi caly ten range. Ja tez nie mowilem, ze tam z AK nie masz vbeta, bo napewno masz, ale trzymajac tam AK sama kombinatoryka Kx jest mniejsza u przeciwnika. Jezeli trzymasz natomiast QQ, to owszem KQ nie moze miec tak czesto, ale za to cala mase AK.

Tutaj sprawa wyglada inaczej. Ty masz AK, ale twoj przeciwnik tutaj jest o wiele bardziej loose. To nie zanczy automatycznie, ze powinienes betowac turn w 100%. Ale powiedzmy, ze byles super loose, on tez, to bet na turnie nie jest zly, bo po za Kx cie sprawdza QQ/JJ i moze QJ.

Ty majac tutaj QQ bys znow mogl betowac, ale nie powinienes robic tego nie wiedzac wiele o tym, jak twoj prezciwnik gra postflop.

A na dodatek: Jak grasz tutaj check na turnie, to chcesz, zeby twoj przeciwnik floatowal ciebie, wiec indukujesz blefy. Skoro on nie betuje, to on tutaj ma SD-value lub drawa. Kazde SD-value, ktore calluje bet na riverze, same betuje river, a na dodatek dasz mu szanse na delayed floata lub blef z QJ, wiec c/c R > b/f.
    • tezapl
      tezapl
      Brąz
      Spoko dzieki za wyczerpujące odpowiedzi. Sorry że was tak męcze, ale na prawde te 3bet poty mnie dołują :D

Czyli skupiając się na tej ręce jak zabetuje turn za 6 i otrzymam shove wtedy lepiej spasować ? Co prawda nie mam pewnoście że przeciwnik we 3bet pocie nie gra TP = nuts.

I jeśli sprawdzi jak grać na karty Q,J które trafiają w jego range ?
      Na wszystko inne gram shove do puli 20 za moje ostatnie 15 ?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Jak to spasowac? Kto o tym pisal? Masz TPTK w 3betowanej puli, czego chcesz wiecej? Jak on ma Tx, to trudno, jak ma AA, to tez, ale tak to on moze shipowac
      - AK
      - KQ => Kx
      - QJ
      - QQ
      - JJ
      - air (!)

Easy b/c na turnie.
    • tezapl
      tezapl
      Brąz
      Napisane przez Ninjai
      ale tak to on moze shipowac
      - QQ
      Easy b/c na turnie.
      Fakt znam jednego fisha który tak gra :D
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Napisane przez tezapl
      Napisane przez Ninjai
      ale tak to on moze shipowac
      - QQ
      Easy b/c na turnie.
      Fakt znam jednego fisha który tak gra :D
      To nie ma nic z fishem do czynienia. Musisz zaczac myslec w zakresach! Jak jego range jest 50% air, 25% TP+ i 25% draw, to z QQ masz easy value ship obv. Ale pytanie jest, czy range TAGa na takim boardzie na innego TAGa tak wyglada.