[NL2-NL16] Aa Nl5

• sigul89
      sigul89
      Brąz
      na forum od: 25.05.2010 Posty: 1 610
      Known players:
      Hero:
      $5,23
      MP1:
      $5,18

0,02/0,05 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.86 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is UTG2 with A:heart: , A:spade:
      UTG1 folds, Hero raises to $0,20, MP1 calls $0,20, 6 folds.

Flop: ($0,47) K:heart: , 8:heart: , 5:club: (2 players)
      Hero bets $0,3, MP1 raises to $0,80, Hero raises to $2,40, MP1 calls $1,60.

Turn: ($5,27) 7:spade: (2 players)
      Hero bets $2,63 (All-In), MP1 folds, Hero gets uncalled bet back (All-In).

Final Pot: $5,27

Obstawiłem go na AK bądź drawa do koloru. Tak więc myślę że dobrze rozegrane. Możliwe że miał nietrafionego pocketa i chciał wywrzeć na mnie presje. Ale z AA to chyba dobrze zagrane.
  • 3 odpowiedzi
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      Grasz tu na unka? Ja bym to zrzucal bez readow:<
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      na forum od: 08.02.2010 Posty: 879
      Możliwe że miał nietrafionego pocketa i chciał wywrzeć na mnie presje.

A na te trafione już go nie obstawiałeś na flopie?

Jednak na unka na takim flopie z drawem też bym nie zrzucał overpair bo tak naprawdę stack może wrzucać dość szeroko jak to totalny unk.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Jak dla mnie to overplay. Ja wiem, że to NL5 i dzieją się tutaj czasami chore akcje, ale trzeba zauważyć, że nawet na micro jest już naprawdę sporo osób, które w jakiś tam sposób ogarniają. Nie znaczy to, że nie da się wygrywać na micro i że to w ogóle koniec ery zarabiania na pokerze. Z takimi teoriami w pełni się nie zgadzam. Chodzi o to, że grając na unka nie możemy przyjmować sobie, że będzie on tutaj miał mnóstwo drawów, a jeszcze przy okazji damy mu w range nietrafione pockety. To tak nie działa. Unka generalnie musimy traktować jak ogarniętego gracza, bo nie mamy podstaw, żeby sądzić, że tak nie jest, dlatego ja grałbym tutaj standardowy cbet/fold, bo stack off na unka z overpair jest zagraniem kiepskim i bardzo często oddajemy tutaj stack setom.

Pozdrawiam.