[NL2-NL16] QQ nl2

• deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Everest Poker $2.00 No Limit Hold'em - 4 players - View hand 944727
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BTN: $2.49
      SB: $0.31
      BB: $1.96
      Hero (CO): $2.21

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with Q :club: Q :diamond:
      Hero raises to $0.07, BTN calls $0.07, 2 folds

Flop: ($0.17) 7 :diamond: 9 :heart: 8 :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.17, Hero calls $0.17

Turn: ($0.51) Q :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.23, Hero raises to $0.70, BTN folds

to rozdanie mi sie podoba.

32/18/4.5 150h

Agresywny gość dużo betujący, ale i foldujacy do c.betow aż 71% oraz sporo rasiwoał c.bety 18%, wiec na tym flopie

F: decyduje się na c/c nie czułem się zbyt komfortowo w bet/c, więc postanowiłem dojść do showdownu.

T: rewelacja teraz moj plan to stackoff gram c/r, plan wypala w polowie i jak się okazało linia idealnie wpasowała się w rywala.
  • 4 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Bet/fold albo bet/call flop ale na pewno bet!

Bez mocnych readów nie chcę oddawać inicjatywy, ponieważ zgubisz value od 8x itp. a ponadto na turnie będziesz miał zgadywankę. Twój rywal wygląda na normalnego gracza który jeśli chce kontynuować często będzie raisował, ale raczej nie blefuje zbyt wiele dlatego nie boję się betować, natomiast nie masz pewności że zrobi np. multibarrel bluff, jeśli nie, to na turnie będziesz mu spłacał dwie pary itd.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Cały czas mam dylemat z tym rozdaniem w pełni rozumiem twoja ocenę, ale cały czas nie wydaje mi się dużo lepsza od c/c.

Ponieważ villian już 2x mnie rasiował w na niskich flopach, więc tutaj spodziewam się tego samego, dlatego nie chce grac bet/fold, ale z drugiej strony muszę tak grac, bo liczę na flipa na tym flopie, stąd moja pasywna linia, bo value i tak wiele nie widzę z jego 9x, x8, a nie chcę się stawiać w trudnej sytuacji, kiedy mogę zagrać small ball pokera.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      jakby to byl flop A47r to rozumiem, ze graszcheck/call zeby sie nie dac wyblefowac/sfloatowac

ale na takim drawy boardzie na nl2 grasz bet/call lub nawet bet/3bet bo nie chcesz widziec pol tallii na turnie

p.s zdecydowanie za duzo myslisz jak na nl2
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Grając c/c zawsze zobaczysz turn i prawie zawsze grasz samemu check i... co wtedy?

Turn spada A, K, J, T, 9, 8, 7, 6, 5 wtedy robi się nieprzyjemnie. Ty nie masz inicjatywy on może mieć dowolną rękę z zakresu preflop i jeśli betuje, to masz zgadywankę.

Nawet jeśli spadnie neutralna karta (4, 3, 2 może 7, 8) a on betuje, to sprawdzasz? Co robisz wtedy na river?

Ja gram bet i wtedy na raise jest nieprzyjemnie, ale biorąc pod uwagę jego zakres który mocno trafia w ten board (dwie pary, sety, Tx, 6x) i fakt że ma masę equity gram b/f. Jeśli liczysz że będzie sporo (!) blefował wtedy b/c i c/r turn ale to tylko z mocnymi readami i na niektórych turnach trzeba się poddać.

Głównie chodzi mi o to że oddajesz mu inicjatywę bez pozycji na paskudnym boardzie który często będzie jeszcze paskudniejszy na turnie i próbujesz zgadywać co on zrobi. Na dodatek mówisz mu z grubsza jaką rękę masz. Z setami grasz b/3bet, z śmieciami grasz c/f czyli masz słabą rękę i przyzwoity gracz zagra Tobie trzy barrele których nie chcesz zobaczyć.

Ponadto gubisz value, ponieważ on np. z A8 sam zadecyduje ile $ pójdzie na środek.