[NL100+] NL100 AA 5 way pot RUSH

• 7OKER
      7OKER
      Brąz
      na forum od: 18.04.2009 Posty: 1 524
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($200)
      BB ($41.05)
      Hero ($148)
      UTG+1 ($174)
      UTG+2 ($22.50)
      MP1 ($36.70)
      MP2 ($119)
      CO ($106)
      BTN ($20)

Dealt to Hero A:spade: A:heart:

Hero raises to $3.50, UTG+1 calls $3.50, UTG+2 calls $3.50, fold, MP2 calls $3.50, fold, BTN raises to $20 (AI), fold, fold, Hero calls $16.50, UTG+1 calls $16.50, UTG+2 calls $16.50, MP2 calls $16.50

FLOP ($101) 8:heart: 9:spade: 7:heart:

Hero bets $39.50, UTG+1 folds, UTG+2 calls $2.50 (AI), MP2 raises to $99.90 (AI), Hero calls $60.40

TURN ($303) 8:heart: 9:spade: 7:heart: 9:club:

RIVER ($303) 8:heart: 9:spade: 7:heart: 9:club: K:heart:

Call pusha shorta chyba jest do bani, lepiej chyba reise 39-49. Uznałem że może zagra call, ale nie wszyscy, ostatni miał dobre pot oddsy bo tylko 16% do dołożenia, a pierwszy 24%.
      Miałem nadzieję raczej bezpodstawną że może któryś z opontów spróbuje zagrać coś głupiego z rękami typu JJ AK.

Na flopie zbaraniałem. Check/fold to porażka, push generuje minimalnie większe FE. Zagrałem niski bet, by sprowokować jakieś TT-QQ które się jakimś sposobem tam znalazły do jakiegoś głupiego ruchu.

Po becie mam 20% na call, ale praktycznie nic nie biję;/ VS sety mam około 15% vs flushe i OESD equity wygląda lepiej, ale zdecydowałem się z rezygnacją, bez przekonania na call.
  • 4 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Jeszcze jakbys dal staty byloby fajnie.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Mozna callowac i grac b/c any flop. Nie ma mowy o tym, bys tutaj kiedykolwiek foldowal na byle jakich graczy. Jednakze osobiscie wole raise pre i zgarnac kase, ktora jest w puli. Jak ktos callowal za toba JJ-KK/AK, to tez nie folduje, a tak to na postflopie czesto wrzucasz reszte flipujac o kase z kims, bo dopusciles go do flopa.
    • Kamil1010
      Kamil1010
      Brąz
      na forum od: 20.11.2007 Posty: 988
      Ale raise PF do ilu?

BTN pushuje i jest juz na all in PF

UTG+2 calujac tez jest na all in PF(zostalo mu 2$ wiec takk jak by byl na all in'e)

Callujac AA w oczach MP2 nasz range jest weak, jestesmy tylko z nim w pocie bedac na ~100bb , a reszta-dwoch shortow sie nie liczy, gdyż juz nie maja żadnego pola manewru.

Rasie PF znaczy na sqz od BTN my robimy 4bet i?

Od konca moze gracz na MP raczej folduje
      UTG nie zawsze callnie pusha

My robiac 4beta, zostajemy z shortem na all'in i zyskujemy dead money dwoch graczy, może czasmi jeszcze short sie dolaczy i tyle.

W najgorszym wypadku mamy do wygrania stak BTN-a i dead money, a w najlepszym jeszcze drugi short sie dolacza i mamy do zgarniecia ~50bb

A nam chodzi o stak tego goscia na 100bb co jest.

Dalej 4bet jest tu dobra opcja?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Problem nie lezy w callowaniu, tylko w tym, ze MP czesto tylko wtedy wrzuci kase, jak my bedziemy flipowali lub behind (set). On tutaj wie, ze jak my callujemy i robimy akcje na postflopie, to mamy mocna reke z racji, ze gramy o dead-money w protektowanej puli z dwoch stron.

Robiac tutaj jeszcze raz-minraise na preflopie, to UTG pewnie i tak czesto calluje, bo jest fishem, a BTNowi wtedy dajemy szanse na to, by popelnic blad. kompetetny BTN na postflopie juz nie da nam kasy.