[NL100+] Nl100 99

• Donkamil
      Donkamil
      Brąz
      na forum od: 16.12.2008 Posty: 685
      $0.50/$1 No Limit Holdem
      HoldemManager
      8 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Crabtree ($49)
      UTG+1 JONBJONES ($105)
      MP1 Hero ($119)
      MP2 ILoveJesus ($125)
      CO Drevis ($142)
      BTN *fiera* ($98.50)
      SB Dayreamer ($108)
      BB grafini ($116)

Pre-Flop: ($1.50, 8 players) Hero is MP1 9 9
      2 folds, Hero raises to $4, 4 folds, grafini raises to $12.50, Hero calls $8.50

Flop: J T 8 ($25.50, 2 players)
      grafini checks, Hero checks

Turn: Q ($25.50, 2 players)
      grafini bets $19.12, Hero calls $19.12

River: 5 ($63.74, 2 players)
      grafini bets $47.80, Hero folds

Final Pot: $111.54

grafini wins $108.04 (net +$28.62)

Hero lost $31.62

Przeciwnik agresywny regulars 17/14/5 [VPIP/PFR/3bet] cbet w 3bet potach 63%, c/r 12%, WTSD 24%, AF: 4.1 agg freq 35%.

Błąd jak zwykle pre flop :P ? Ze względu na historie postanowiłem zagrać z nim IP. Jego bet turn i bet river były mocno instant. Zastanawiałem się długo, lecz z AA na pewno by cbetował, z KK nie uderzałby na river, pasuje mi tu jedynie AK, JJ, TT. Może się mylę.
  • 4 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Ja widze tu jedynie AK. Nie gra c-beta bo na takim flopie z pozycja i tak sprawdzisz go z AK, AQ, QQ a z JJ, TT go zraisujesz wiec dla mnie on tu poddaje partie vs ogarniety gracz ew. gra check/call flopa ale raczej watpie. Z TT+ zagral by c-bet. Na T spada jego karta i zaczyna betowac w 3/4 puli. Na R blank wiec betuje znow w 3/4 pota.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      DonKamil,

fajnie, ze wstawiasz te rozdania, widac, ze chcesz popracowac nad twoja gra. Widac jednak tez, ze masz jeszcze mase do roboty przed soba. Pamietaj, ze niewazne jak krytycznie ja pisze, pisze to po to, bys wyciagnal jak najwiecej z tego. Nigdy nie pisze ofensywnie do danej osoby, zawsze oceniam tylko spot i czysta gre.

Podajesz czesto jakies staty z kosmosu, ze tak powiem:
      1. Na jakiej podstawie callujesz tutaj 3bet?
      2. Jezeli on tyle cbetuje, tutaj tego nie robi, to jak widzisz jego zasieg w tym spocie?
      3. Jezeli on by gral c/r, to jak widzisz jego zasieg wtedy?
      4. Ile outow ma twoja reka na jego range? Jakie to jest equity?
      5. Czemu nie betujesz flop?
      6. Czemu nie raisujesz turn?
      7. Czemu nie callujesz river?

5-7: Staraj sie tutaj zawsze wrzucic range z equilatora/stove'a, to jest b.b.b.b.b.b.b.b.b.b.b.b.b.b.b. (!!!) wazne, zeby zrozumiec, czemu tutaj popelniasz blad zagrywajac twoja reke tak.
    • Donkamil
      Donkamil
      Brąz
      na forum od: 16.12.2008 Posty: 685

Uploaded with ImageShack.us

Call 3bet imo za pewne kolejny leak. Z BB on ma tu mimo wszystko 5% 3bet. 37% equity mam tutaj i jestem IP. Błąd.

Nie cbetuje tutaj moim zdaniem jedynie AK, ew. może JJ, TT jeżeli on tutaj widzi u mnie monstery, over pairy.

c/r sądzę, że mógłby tylko zrobić z JJ, TT. QQ+ cbetowałby,z AK być może chciałby przejąć pota na turnie gdybym nie przejawiał agresji.

Czwarte pytanie, na flopie myślę, że czystych outów mam 4 [7-mki] + not clear damy i dziewiątki. Więcej nie umiem tutaj odpowiedzieć.

Flop nie betuje tutaj z tego względu, że mam OESD na nutsy, na 4 outy.
      Turn on zabetował instant, tak samo river, z setami, asami miałby problem, nawet z KK gdyż mimo wszystko AK jest w moim range.

Cała moja odpowiedź jest zagmatwana, nie rozumiem rozdania i swoich ruchów stąd też ten problem. Dziękuje Ninjai że pomogłeś mi sobie tu uzmysłowić.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Najwazniejsze jest, ze zaczniesz myslec w zasiegach!
      1. Na jakiej podstawie callujesz tutaj 3bet?
      => On z SB 3betuje 4%, wiec ja bym tutaj po prostu na niego foldowal. Jak callujesz, to taki board jest wymarzony.
      2. Jezeli on tyle cbetuje, tutaj tego nie robi, to jak widzisz jego zasieg w tym spocie?
      => On moglby grac c/r tutaj z QQ+, czemu tez nie. Jak jest jakos tam myslacy, to wie, ze ten board trafia w twoj range i jak nie betujesz, to masz cos w stylu KQ/AQ, bo kazda parka raczejt tutaj b/f.
      3. Jezeli on by gral c/r, to jak widzisz jego zasieg wtedy?
      => On tutaj nawet moze c/r AK/AQ for value czesto lub chociazby jako blef do momentu, kiedy ty foldujesz wszystko procz nutsom.
      4. Ile outow ma twoja reka na jego range? Jakie to jest equity?
      => Jezeli jego range tutaj bedzie TT+,AQ nei raz, to na to masz 8-11 outow, wiec 32%-44% equity. To znaczy, ze sie super chetnie na caly jego range mozesz stackowac, tym bardziej, ze on moglby tutaj nie raz c/r AK/AQ jako semi-blef, wiec bedzie nie raz foldowac tez. Mysl w zasiegach!
      5. Czemu nie betujesz flop?
      => Musisz tutaj betowac flop, bo sa gorsze rece, ktore moga cie sprawdzic oraz chcesz protektowac na kazde OC.
      6. Czemu nie raisujesz turn?
      => Raise na turnie jako blef bylby super sexy, bo bys mogl tak czesto grac 9x. Ale przez to, ze wtedy KK/AA zawsze folduja, to nie ma co raisowac tutaj. Po prostu grasz easy call.
      7. Czemu nie callujesz river?
      => Na range TT+,AK masz easy call.