[NL2-NL16] AQo Nl10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: $10.28
      UTG: $13.59
      CO: $10.00
      Hero (BTN): $10.00
      SB: $4.78

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10, CO posts DB $0.10

Pre Flop: ($0.25) Hero has Q:club: A:diamond:

UTG raises to $0.50, CO calls $0.40, Hero raises to $2.00, fold, fold, fold, CO calls $1.50

Flop: ($4.65, 2 players) 4:club: 3:club: 7:club:
      CO checks, Hero bets $2.50, fold

UTG 16/14
      foldto3bet 70%

CO:
      50/17
      WTS 43
      W$SD 40
      foldtocbet 0/2
      AFq 21

Cbet or not to cbet?
      Gram oczywiście bet/fold chociaż przy jego AF nie wiem czy to ma sens. Z drugiej strony jak zaczekam i spadnie :club: to nigdy nie wiem gdzie jestem. Pomimo małej próbki, on tu raczej gorszej ręki nie zraisuje, ale co jeśli on callnie i spadnie blank na turnie?
  • 16 odpowiedzi
    • arianik
      arianik
      Brąz
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 1 464
      hmm ciekawy początek bloga :P jakbym grał nl to bym może podpowiedział.. ale jak dla mnie cbet
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      YYY... nie wiem co się stało, wstawiałem rozdania, a znalazło się na blogach :D Proszę o przeniesienie do NL2-10 SH
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      na forum od: 20.04.2008 Posty: 2 158
      YYY... nie wiem co się stało, wstawiałem rozdania, a znalazło się na blogach Proszę o przeniesienie do NL2-10 SH

Przez chwile znowu były jakieś problemy z forum, jak kliknąłem w temat, to mnie przerzuciło na stronę główną.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Przeniesione :) .
    • BadBoy1989
      BadBoy1989
      Srebro
      na forum od: 15.08.2009 Posty: 923
      Jak dla mnie cbet jest dobry. Często wyrzucasz brodwaye które już się tutaj nei chcą bawić w wysoką pulę na tym boardzie. Prezentujesz tutaj sporą ilość rąk które tak zagrają TT-AA, a również Acx i już gotowe flusha z brodwayi.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      ja tutaj nic nie reprezentuje, bo przeciwnik z pewnością gra jedynie swoimi kartami i nie zastanawia się co ja mogę mieć.
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      Czemu izolujesz UTG skoro jest taki tight? Callnie ci tylko ze swoim top range.

As played, pozbyles sie go i na dobre wyszlo. Jesli chodzi o cbet to zostajac z kolesiem 50/x to ja tu gram 3x bet. Jesli chodzi ocbet, to wiadomo ze koles nie mysli ale mimo wszystko sizing mi sie nie podoba, gralbym tutaj na niego wyzszy ten cbecik, tak z 3,7 i w sumie wsunal bym stacka przeciwko niemu
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Nie izoluje UTG. Squeezuje, żeby nie grać w multiwayu. On tutaj zrzuci olbrzymią część swojego range, może nawet AK i często wygram preflop, a na 4bet mam easy fold. Jeśli zagram coldcall i trafię toppair to zazwyczaj za darmo oddaje stacka.
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      Napisane przez siweq86
      Nie izoluje UTG. Squeezuje, żeby nie grać w multiwayu. On tutaj zrzuci olbrzymią część swojego range, może nawet AK i często wygram preflop, a na 4bet mam easy fold. Jeśli zagram coldcall i trafię toppair to zazwyczaj za darmo oddaje stacka.

No z tym AK to sie u niego nie zgodze...

A co do podkreslonej czesci, to moglbys rozwinac bo nie do konca rozumiem?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      trafię Qxx to zestackuje się tylko z QQ+, trafię Axx to tylko z tylko z AK i AA
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRF: stand call lub moim zdaniem uzasadniony 3bet.

Masz sporo fold equity UTG wygląda na TAga, CO nie może mieć mocnej ręki, często wygrasz fajną pulę, masz łatwe decyzje.

F: jak dla mnie stand c.bet w tej chwili masz Ahigh, więc wykorzystaj swoje fold equity, na rasie ja bym się złożył.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 199
      Napisane przez 00thunder00
      Napisane przez siweq86

No z tym AK to sie u niego nie zgodze...

A co do podkreslonej czesci, to moglbys rozwinac bo nie do konca rozumiem?
      AK nit tagus moze zrzucic ale to nie regula

co do rozegrania, to jest close dla mnie i osobiscie gralbym check, poniewaz licze tylko na fold od AK/AQ ktore moga miec drawa i nie odpuszcza, a praktycznie kazde 99+ to calluje

close z przewaga dla mnie na check behind
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      jak squeezujesz UTG to patrz tez na jego fold to cbet

imo squeeze niepotrzebny - wolalbym zagrac call i grac pozycja poniewaz UTG malo folduje do 3betow i tak czy siak nie zrzucisz go z niczego co otwiera z UTG
      wiec budujesz pule z reka, ktora postflop zagra missed cbet i pewnie checkbehind turn /check/fold river unimproved

cbet imo dobry - co prawda malo zrzucisz ale flop jest scary i na 2nd barrell (obowiazkowy na any turn) repujesz overpare wyrzucajac wszystkie jego pockety
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop: 3bet jest okej, ponieważ często wyrzucisz UTG i zostaniesz sam na sam z CO który jest słaby i na którego AQ będzie nutsem.

Flop: ja tutaj gram bet/call, ponieważ rywal rzadko kiedy ma gotowy kolor a może wrzucić AI z np. AT z FD przeciwko któremu jesteś ahead, nawet jeśli ma parę to wtedy masz 2 OC + FD. Raczej nie chcę checkować, ponieważ na turnie nie masz pewności że Twoje outy są dobre i nie wiesz co zrobić na bet na turnie (a przecież vs zakres na flopie jesteś ahead!).
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Jasne, ale głównie chodziło mi o sytuację jeśli on callnie flopa co grać na turnie na blank?
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Na flopie bet/call ze względu na equity.

Na turnie jeśli spada blank, to masz problem ponieważ jeśli shovujesz to raczej nie wyrzucisz go z żadnej pary a jedyne na co liczysz, to value od A, zbyt thin po prostu check i liczysz na to że dojdziesz na showdown który czasami wygrasz.