[NL2-NL16] AKnl10

• zagi11
      zagi11
      Srebro
      na forum od: 14.04.2010 Posty: 599
      €0.05/€0.10 No Limit Holdem
      iPoker
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG (€19.78)
      UTG+1 (€10.49)
      Hero (€10)
      MP2 (€4.68)
      MP3 (€9.81)
      CO (€10.15)
      BTN (€4.75)
      SB (€9.84)
      BB (€10.30)

Pre-Flop: (€0.15, 9 players) Hero is MP1 A:club: K:heart:
      UTG raises to €0.35, 1 fold, Hero calls €0.35, 1 fold, MP3 calls €0.35, 3 folds, BB calls €0.25

Flop: K:club: 6:club: 5:heart: (€1.45, 4 players)
      BB checks, UTG bets €0.90, Hero calls €0.90, 1 fold, BB folds

Turn: 10:club: (€3.25, 2 players)
      UTG checks, Hero checks

River: 9:club: (€3.25, 2 players)
      UTG checks, Hero bets €2.43, UTG calls €2.43

villain
      vpip/pfr/Agg/cbet/wtsd /hands
      18 / 13 /1.3/57 /27(26)/148

nie mialem nic o jego ft3bet(w ogole 3bet/4bet) tylko zera, OR z UTG i to bylo pierwsze rozdanie dnia wiec zdecydowalem sie na call preflop

od flopa kontrola puli
  • 6 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Witam.

Ja bardzo nie lubię grać pre 3bet/fold z AK. To trochę zależy od stylu gry itd, zarówno flatowanie jak i 3betowanie ma swoje zalety i wady. W tym spocie, jedyna rzecz, która przemawia dla mnie za 3betem to Twoja pozycja. Flatujesz na MP1 i za Tobą jest wielu graczy, którym dajesz dobre oddsy do dołożenia, często będziesz grał w multiwayu bez pozycji i nie będzie to łatwy spot. Dlatego właśnie tutaj jestem w stanie 3bet/foldować, na CO/BTN prawie zawsze calluję.

As played flop jest raczej standardem. Co do turna to mam jednak pytanie. Zdarza Ci się floatować? Zakrawa to już trochę o balansing zbędny na tych limitach, ale pewne rzeczy warto tutaj omówić. Jeśli tutaj nie podbijasz turna po checku przeciwnika, a masz top swojego range'u to nie bardzo masz co reprezentować grając tutaj bet turn jako bluff. Pomijając już jednak te kwestie to bet/broke turn jest moim zdaniem dobrą opcją samą w sobie. Po checku przeciwnika on tutaj nigdy nie ma raczej seta/flusha i możesz być pewny, że Twój układ jest często najlepszy. Dlatego też betowałby tutaj for value od jakiś np Q :club: Q, słabszych Kx czy innych FD. Dodatkowo masz jeszcze nut flush drawa i możesz się ulepszyć na river i wówczas wyciągniesz więcej value po betowaniu turna. Przy takim rozegraniu jak Twoje na river masz już oczywiście ValueBet'a.

Pozdrawiam.
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      Mnie rowniez wydaje sie ,ze lepiej byloby to 3betowac preflop wlasnie ze wzgledu na pozycje, ale trudno.

Co do turna:
      to wlasnie seta sie tutaj balem i nie chcialem zobaczyc check/raise
      nastawilem sie od poczatku na pasywne rozegranie tej reki i chcialem w miare tanio dojsc do showdownu

fakt ,ze moglbym tutaj pewnie wyciagnac wiecej value gdybym betowal turn i river, ale napewno nie chcialem grac bet/broke z TP w moim pierwszym rozdaniu dnia :)

gosc z Agg 1.3 cbet na poziomie 50%, cbetuje tutaj w 3 przeciwnikow z tego 2 ma nad nim pozycje, jak dla mnie ma co najmniej TPGK, czyli musialby otwierac w optymistycznym przypadku z KQs z UTG, z AK mam split a najpewniej widzialem seta, bezpieczniej bylo zagrac check behind turn

pozdrawiam
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hello!

Ciezko powiedziec co jest tu lepsze, ale be zinfo, to ja tu chyba lubie jednak 3betowac, bo daje mi to lepsza gre postflop + zazwyczaj HU gdzie jestem IP, a nie multiway.

Jesi callujesz, to wg mnie taki flop jak ten grasz raise, bo Ty sie chcesz tu nawet z nim zestackowac -> masz bardzo fajny stol do tego, gdzie jego KQ czesto zostanie tu przecenione, tak samo jak KJ/sth. Dodatkowo grasz tu for protection, bo sa drawy, wiec nie chcesz dawac BB idealniej sytuacji na dokladnie z drawami.
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      Witam
      Zdaje sobie sprawe,ze ulatwilbym sobie zadanie 3betujac to preflop, moj blad.

Nie uwazam jednak, ze stackowanie sie tutaj z TPTK to dobry pomysl. Jezeli on na moj raise zareaguje 3betem to najpewniej jestem w ciemnej d.
      Przeciez w jego zasiegu spokojnie znajduja sie 55,66 nie wspominajac KK/AA.
      Dodatkowo mam jeszcze unka za plecami.

Poza tym jakos nie podejrzewam grajacego tak pasywnie postflop goscia o przecenianie KQ, KJ vs 3 przeciwnikow.

Mniej bedzie kosztowal mnie call, bede mial pozniej latwiesza decyzje na T i moge doprowdzic do taniego showdownu.

Generalnie chodzi mi o to ,ze nie rozumiem checi stackowania sie z TPTK. Jakby to byla 3betowana pula to co innego, ale niestety dopuscilem wiecej rak do gry i dodatkowo wpakowalem sie w multiwaya :facepalm: wiec chyba lepiej rozegrac to pasywnie.

pozdrawiam
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hm, pomylilem 1,3AF z 57cbet, sadzac ze to jest Agg = AFq nie AF :) Wiec gosc majacy 57AFq jest raczej mocno aggro, a nie passive. Ale fakt moj blad.

Patrzac na jego AF dokladnie z nim lepiej tu grac pasywne, ale z faktu na 3way pot i BB w puli, mozesz spokojnie grac tu raise/fold na flopie, bo akcje dostajesz nie tylko od lepszych rak, ale mozesz tez grac call, z tym ze sobie utrudniasz rozdanie, a nie ulatwiasz, no chyba ze tak rewelacyjnie czytasz jego reke po cbecie.

Poza tym, nie rozumiem Twojej niecheci do stackowania sie z TPTK, chyba ze chodzilo Ci o tego konkretnego villaina, to sie ewentualnie zgodze, ale jesli chodzi o ogol sytuacji, to raczej nie ma w tym nic dziwnego?
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      Call wydal mi sie wlasnie latwiejszym rozwiazaniem, a reke odczytalem dokladnie taka jaka mial, byc moze slepy traf :)

Jezeli chodzi o stackowanie sie z TPTK to juz zalezy od przeciwnika.
      Jezeli mam ku temu jakies ready, statsy, info to tez nie widze problemu.

Dzieki za ocene i pozdrawiam :f_thumbsup: