[NL2-NL16] Nl10 77

• kopas27
      kopas27
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 1 138
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      Hero ($19.90)
      ($9.45)
      UTG ($16.35)
      UTG+1 ($19.85)
      UTG+2 ($4.26)
      MP1 ($11.53)
      MP2 ($11.84)
      MP3 ($7.93)
      Dealt to ($29.99)
      CO ($4.95)

Hero posts (SB) $0.05

Dealt to Hero 7:spade: 7:diamond:

fold, fold, UTG+2 calls $0.10, fold, fold, MP3 calls $0.10, Dealt to raises to $0.50, CO calls $0.50, Hero calls $0.45, fold, fold, fold

FLOP ($1.80) 3:spade: 4:club: 5:diamond:

Hero checks, Dealt to bets $1.20, CO folds, Hero calls $1.20

TURN ($4.20) 3:spade: 4:club: 5:diamond: 2:club:

Hero checks, Dealt to checks

RIVER ($4.20) 3:spade: 4:club: 5:diamond: 2:club: 2:heart:

Hero checks, Dealt to checks

Staty 15/11 CO 26/19 Af 4 wts 22 w$sd 57
      Flopcbet 52% af7 turncbet 56% af2.7 hands 1900

Bezpiecznym wyjściem był fold flop zwłaszcza że gość ma niski cbet.
      Jak by wygladał bet w wysokosci 2,5 na river? Tylko czy gość jest w stanie zrzucić overpair, bo zapewno z taka ręka betował flop.
  • 4 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Witam.

Ja jestem za foldowaniem na flopie. Jednym z ważniejszych argumentów jest tutaj Twój brak pozycji i fakt, że często będziesz musiał grać check/fold turn a jest to trochę palenie kasy. Dodatkowo przeciwnik ma niski Cbet, więc sporą część jego range'u po postawienia Cbeta na takim stole stanowią pockety. Czasami może to zrobić z jakimiś dwiema wysokimi Over Cards, ale moim zdaniem niezbyt często i zazwyczaj z mocnymi typu AK,AQ,KQ.

Jeśli chodzi natomiast o river bet to może i jest to jakiś pomysł, tylko na pewno nie za 2,5$. Twoja ręka jest tutaj trashem. Nie bijesz totalnie nic, bo na 5x bym go nie stawiał a nawet 66 ma str8ta. Tak więc zamiana ręki w bluff jest jakimś tam pomysłem, trzeba się jednak zastanowić, czy bluff będze skuteczny. Na tych limitach przeciwnicy nie myślą jednak zbyt mocno, bo generalnie Twój check behind turn wygląda jak jakaś średnia OverPair, z 66,Ax częściej byś tutaj betował jako semibluff. W każdym razie betując river musisz starać się reprezentować str8ta (co moim zdaniem na podstawie linii jest śrenim pomysłem), a str8 nigdy nie betuje tam w pół pota. Nie masz tam thin valuebeta, bo jeśli dostaniesz call to zawsze będziesz z tyłu a więc musisz zmusić przeciwnika do foldu, a może Ci się to udać tylko betując mocno.

Nie mniej jednak jest to fold flop imo:)

Pozdrawiam.
    • casalinga87
      casalinga87
      Brąz
      na forum od: 10.01.2010 Posty: 13 885
      Panq1990, my tu nie gramy check behind na turn, bo nie mamy pozycji, to gość czeka za nami. Zgodzę się, że cbet na tym flopie w 3way pocie villain postawi z pocketami, asa będzie miał tu dość rzadko dla mnie, a na pewno nie przeczeka turna, gdy biją go tylko kombinacje 6x. Na river board się paruję ale seta (teraz FH) też u niego nie widzę, SD-value nie mamy (jedynie od jakiegoś K :club: Q :club: z którym mógł izolować), dlatego uważam, że jest dobra okazja do blefu. Koleś nie jest CS, WTSD niespecjalnie wysokie, uderzam za 3.1-3.2 a gość potulnie zrzuca dziewiątki :f_cool:
      Nie ogarniam matematyki pokera, ale możecie policzyć jak często to zagranie musi być opłacalne :)

Co do foldu na flopie to jest ok, ale pytanie jakiego flopa tu nie foldujemy biorąc pod uwagę, że jesteśmy bez pozycji. Gramy 77 tylko pod setmining?
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Masz rację, Hero nie gra chec behind:) . Ja w multiwayu OOP 77 calluję tylko i wyłącznie z zamiarem złapania seta.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na tym limicie nie ma nic złego w grze typowo pod seta siódemek. Overpair nas tutaj specjalnie nie urządza, bo villain w swoim range ma mnóstwo wyższych ovepair, a over cards dajemy darmowe karty, które często pomogą przeciwnikowi zdominować naszą rękę. Co za tym idzie angażujemy się w bardzo marginalny spot ze słabą ręką, która nie radzi sobie w konfrontacji z range przeciwnika, dlatego ja tutaj widzę check/fold flop. As played można spróbować betować river z tego względu, że możesz w ten sposób repować asa i bardzo często zrzucisz u villaina overpair, a ten check behind turn z jego strony odbierałbym w formie słabości, a nie slowplay'owania stirta.

Pozdrawiam.