[NL2-NL16] NL10 AKs

• kopas27
      kopas27
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 1 138
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      BB ($1.90)
      Hero ($10)
      UTG ($13.40)
      UTG+1 ($9.50)
      UTG+2 ($4.40)
      MP1 ($7.51)
      CO ($10.01)

BB posts (SB) $0.05

Dealt to Hero K:heart: A:heart:

UTG calls $0.10, UTG+1 calls $0.10, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.60, UTG calls $0.50, fold

FLOP ($1.35) A:diamond: J:diamond: 5:heart:

Hero bets $0.90, UTG raises to $1.80, Hero calls $0.90

TURN ($4.95) A:diamond: J:diamond: 5:heart: J:heart:

Hero checks, UTG bets $3, Hero calls $3

RIVER ($10.95) A:diamond: J:diamond: 5:heart: J:heart: 3:heart:

Hero checks, UTG bets $4.60, Hero calls $4.60 (AI)

Hero shows K:heart: A:heart:

staty 67/50 af5 hands 6

Nie jestem pewny czy to dobrze zagrałem.
      Flop cbet po mini raise postanawiam grać wa/wb, zwłaszcza że przeciwnik może być fishem o czym świadczą jego staty, mógł dostać dobry run kart ale jego mini raise na flopie również swiadczy o tym że jest słaby, jest sporo kombinacji które bije Ax fd sd.
      Turn gość bije mocniej co wskauje na to że ma Jx, mi dochodzi fd, pomimo niekorzystnych oddsów gram call ponieważ jeżeli skompletuje flusha on nie obstawi mnie na flusha i raczej jak gra tak agresywnie wrzuci stacka na river.
  • 3 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Po sześciu rękach to nie wydaje mi się, żeby ocenianie przeciwnika miało sens. Tym bardziej, że nie ma on gappa pomiędzy VP$IP i PFR. Wystarczy, że dostał 3 grywalne ręce które podbij i voila. Z drugiej jednak strony o ile pokazał się z tymi trzema rękami na SD i na tej podstawie wyciągnąłeś wnioski, że jest on słabym graczem to ok.

Gra wa/wb na drawowatych boardach i w tym spocie jest słabym pomysłem z dwóch powodów. Jednym z założeń gry wa/wb jest fakt, że układ zarówno Twój jak i przeciwnika ma małe szanse na poprawę na kolejnych streetach, a z racji, że on może tak grać z drawem nie jest to spełnione. Innym założeniem wa/wb jest kontrola puli, a tutaj pula jest tak nabudowana, że sprawdzając dwa bety na kolejnych streetach i tak pójdziesz na stacki. Moim zdaniem masz tutaj dwie opcje: 3bet/AI na flopie lub fold. Jeśli uważasz, że przeciwnik jest wystarczająco słaby bo zestackować się tutaj z Ax/FD, czego nie możesz wnioskować po 6 rękach na podstawie statystyk, to się stackuj. Jeśli nie to folduj i poobserwuj jeszcze przeciwnika i poczekaj na lepszą sytuację.

Pozdrawiam.
    • kopas27
      kopas27
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 1 138
      wts ma 67 (3) a w$sd 0
      No ale w sumie fold wydaje sie byc najlepszy, gość dopiero sie dosiadł więc na pewno jeszcze troche pogra a jak jest słaby to prędzej czy później wypłaci sie.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Próbka rąk jest tutaj kompletnie niemiarodajna. Po 6 rozdań mógłby mieć nawet 100/100 i nic nam to wciąż nie mówi, bo mogła być to seria dobrych kart, tak samo jak nic nam nie mówi wysoki wts i niski w$sd na 3 rękach, bo po prostu villain mógł złapać bad beata. To jeśli chodzi oczywiście o statystyki, bo ty jeszcze miałeś tą przewagę, że siedziałeś z nim przy stoliku i widziałeś te showdowny, a także linie przez niego obierane, a na tej podstawie po 3 showdownach już coś tam mogłeś wyciągnąć, że np. stackuje się z drawem czy TPTK. Jeśli umknęło to twojej uwadze, to grasz tutaj bet/fold, bo nie masz tutaj podstaw do gry wa/wb, gdyż board jest drawowaty, pula wysoka, a na dodatek nie masz pozycji.

Pozdrawiam.