[NL2-NL16] Aj #1

• leonidas12
      leonidas12
      Brąz
      na forum od: 06.10.2009 Posty: 854
      Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $10,00
      BU:
      $8,28

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP1 with Q:diamond: , J:diamond:
      2 folds, Hero raises to $0,40, 3 folds, BU calls $0,40, 2 folds.

Flop: ($0,95) 8:diamond: , J:spade: , A:spade: (2 players)
      Hero bets $0,50, BU calls $0,50.

Turn: ($1,95) Q:club: (2 players)
      Hero bets $1,20, BU raises to $4,00, Hero raises to $9,10 (All-In), BU calls $3,38 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

River: ($16,71) 3:heart: (1 players)

Final Pot: $16,71

ROZKŁADAM RĘCE
  • 2 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Takie wrzucanie rąk bez własnego komentarza jest mocno bezproduktywne. Jak oceniałeś range rywala? Ile tam było słabszych/lepszych rąk? Chyba, że wrzucasz żeby się pozałamywać nad coolerem.

Anyway, trzeba coś najpierw napisać o przeciwniku. _Rysuje_ się on na CS'a i z racji, że nie piszesz żadnych swoich spostrzeżeń napiszę coś pod tym kątem. PF standard, Flop też standardowa kontynuajca agresji, ale coś niski ten bet. 0,65-0,70 na takim flopie byłoby ok. Turn trafiasz 2pairs i kolejny bet jest tutaj ok. Cały czas masz value od różnych Asów/drawów. Dostajesz jednak raise od przeciwnika, i warto się zastanowić z czym on tak może grać. Na flush drawa mi to kompletnie nie wygląda, pozostaje KT i różne kombinacje Asów/rzadko słabsze 2pairs na ósemce. Jedynymi rękoma, które przeciwnik może w ten sposób zagrać i które bijesz to jakieś AK/AT, a bije Cię AJ/AQ/KT z tym, że moim zdaniem częściej jednak będzie to mocniejszy range przeciwnika, bo nie wydaje mi się, by za każdym razem grał tak słabszą TP. Tak więc ogólnie rzecz biorąc ja jestem tutaj za bet/fold turn. Tym bardziej, że raisuje Cię przeciwnik rysujący się na CSa, a tacy to grają agresywnie tylko z nutsami.

Pozdrawiam.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Generalnie ocenianie villaina po 10 rozdaniach jest tutaj troszkę ryzykowne, ale w sumie w dużej części zgadzam się z panq. Na flopie grasz prawidłowy open raise za 4bb i standardowo też kontynuujesz agresję cbetem w zakresie 2/3 - 3/4 puli. Na turnie łapiemy drugą parę, więc betujemy tutaj for value i for protection, bo villain tutaj ma mnóstwo okazji do drawów. Po raise robi się już jednak niebezpiecznie. Zauważ, że bije cię 9T, KT, AJ, AQ, A8, 88 a nie mamy informacji, czy on tutaj będzie overplay'ował i tak agresywnie rozgrywał asa tudzież drawa. Generalnie sporo jest tych bijących cię układów i na unka mimo wszystko poszedłbym linią bet/fold.

Pozdrawiam.