[NL2-NL16] Aj Nl10

• Kasica553
      Kasica553
      Srebro
      na forum od: 21.07.2010 Posty: 751
      PokerStars - $0.10 NL (9 max) - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG: $11.30
      UTG+1: $10.15
      MP: $11.40
      MP+1: $10.00
      Hero (LP): $10.82
      CO: $8.89
      BTN: $10.42
      SB: $3.85
      BB: $8.39

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:spade: J:club:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.40, fold, fold, SB calls $0.35, BB calls $0.30

Flop: ($1.20, 3 players) 2:diamond: A:club: 7:heart:
      SB bets $0.20, BB raises to $0.70, Hero calls $0.70, SB calls $0.50

Turn: ($3.30, 3 players) T:spade:
      SB checks, BB bets $1.50, Hero calls $1.50, SB raises to $2.75 and is all-in, BB calls $1.25, Hero calls $1.25

River: ($11.55, 3 players) Q:diamond:
      BB checks, Hero checks

jak to grac?
  • 2 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Witam.

Jednym z rozwiązań jest tutaj weak fold na flopie. O ile zakładam jeszcze, że chcesz się stackować z SB przy jego niewielkim staku o tyle z BB niechętnie, a to BB przejmuje tutaj inicjatywę. Z racji, że nie wiesz co zrobi SB za Tobą fold jest opcją. Jeśli np SB wsunie za Tobą i często zostanie też sprawdzony/zraisowany przez BB to znajdziesz się w trudnej sytuacji, a tego nie chcesz. Dokładając na flopie jako ostatnia osoba decyzja byłaby znacznie prostsza. Mimo wszsytko jednak callując tutaj lądujesz w trudnym spocie.

Inną opcją jest zagranie tutaj 3bet/fold na flopie. W ten sposób myć może uda Ci się wyizolować SB i zmusić BB do sfoldowania. Jego sizing jakoś nie specjalnie mnie przekonuje i nie wydaje mi się by tutaj często chciał kontynuować. Nie mniej jednak w razie sprawdzenia od BB lądujesz w jeszcze trudniejszej sytuacji.

Grając tak jak Ty dobrze byłoby mieć jakiś plan na kolejne streety. Co robisz np jak SB znów uderza i BB znów go raisuje? Co gdy BB betuje normalnie w 2/3 puli? Co Ty tutaj bijesz? A9, A8? On jest w stanie tak zagrać ze słabym Asem? W każdym razie na taki mały bet przeciwnika trudno byłoby mi foldować, a ten check/raise AI od shorta znów wymaga od nas dołożenia bardzo małej sumy do stosunkowo dużej puli. Byłoby mi naprawdę trudno foldować tutaj w którymś momencie. Ale znów pozostaje pytanie co na river? Check behind jest oczywiście najlepszą opcją, ale co gdy przeciwnik wsunie resztę stacka? Ogólnie sytuacja jest trudna cokolwiek by się tutaj nie działo. Niewiele jest rąk, które bijesz nawet już na flopie i lepiej unikać takich sytuacji zwyczajnie foldując.

Pozdrawiam.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Hey!

Jak dla mnie to mozesz tu albo foldowac na flopie, albo grac WA/WB z tym BB, sadzac ze on traktuje SB jako dead money -> tego nie wiemy, sadze ze tak nie jest. Najczesciej on bedzie mial tu mocniejsze rece niz slabsze. W kazdym razie to co zaprezentowales w tym rozdaniu jest dosc OK, z racji ze gramy tu na unkow.