[NL2-NL16] Kk Nl10

• maliniaq
      maliniaq
      Brąz
      na forum od: 20.09.2009 Posty: 11
      No-Limit Hold'em, $0.10 BB (10 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($10.01)
      Hero (BB) ($10)
      UTG ($5.48)
      UTG+1 ($4.36)
      UTG+2 ($7.30)
      MP1 ($7.83)
      MP2 ($15.09)
      MP3 ($11.52)
      CO ($14.42)
      Button ($3)

Preflop: Hero is BB with K, K
      1 fold, UTG+1 calls $0.10, 2 folds, MP2 bets $0.40, 4 folds, Hero raises $1.15, 1 fold, MP2 calls $0.85

Flop: ($2.65) 2, 8, J (2 players)
      Hero bets $1.50, MP2 calls $1.50

Turn: ($5.65) 3 (2 players)
      Hero bets $4, MP2 calls $4

River: ($13.65) A (2 players)
      Hero bets $3.25 (All-In), MP2 calls $3.25

Total pot: $20.15

Przy oben bet z wczesnej pozycji, preflop balem sie troche AA, ale stwierdzilem ze na 4beta odpuszczam. Na call raczej odrzucilem mozliwosc AA, ewentualnie AK, lub nizsza parke. Na flopie wiedzialem, ze mogl trafic seta z J, 88 i 22 raczej wykluczylem. No i draw do koloru i draw do strita.
      Co do rivera - w sumie to bez sensu byloby zrzucac reke przy tak nabudowanej puli, obstawiajac go na asa, takze chyba jedyne sensowne wyjscie jak dla mnie byl allin.
      Co Wy na to?
  • 3 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Witam.

Trochę nie podoba mi się Twój pesymizm:) . Koleś otwierający z wczesnych pozycji nie zawsze musi mieć AA i każda wyższa karta na stole nie oznacza, że przeciwnik złapał na niej seta.

Na preflopie mogłeś podbić nawet jeszcze troszkę mocniej z racji braku pozycji. Przebijanie 3x jest takim standardem + 1 bb za brak pozycji co daje jakieś 1.3$. Stackowanie się z KK na tych limitach jak i też na wyższych jest raczej standardem jeśli nie mamy ku temu jakiś wyraźnych przeciwwskazań a więc nie rozumiem też dlaczego chciałbyś foldować do 4bet'u. Ja gram tutaj spokojnie 3bet/AI

Na flopie grasz bardzo niski Cbet. Z racji, że nie podajesz żadnych informacji o przeciwniku ciężko jest mi ocenić jak wygląda jego calling range tutaj, ale sam piszesz, że mogą wchodzić w jego skład drawy, a Ty betujesz dużo poniżej 2/3 puli. Betowałbym tutaj coś w okolicach 2$. Jeśli podciągnąłbyś trochę ten sizing to na turnie miałbyś już tylko trochę więcej niż pot size bet i mógłbyś wsuwać nie zostawiając sobie jakiś resztek na river i przez to mieć łatwiejszą decyzję. Masz tutaj spokojnie value od QQ, AJ itd. W 3betowanych pulach raczej stackujemy się z Over Parą.

As played to nie wiem skąd wyszło Ci, że obstawiałeś go na Asa. Dlaczego? Uważasz, że on tutaj calluje dwa bety z AK,AQ? Jedyna ręka, której pomaga tutaj As to moim zdaniem AJ. Nie mniej jednak ja jestem za check/call na river. Betując nie wyrzucasz już żadnych lepszych rąk i sprawiasz, że czasami jakieś QQ też może się zrzucić. Więcej value widzę tutaj w check/call.

Pozdrawiam.
    • maliniaq
      maliniaq
      Brąz
      na forum od: 20.09.2009 Posty: 11
      Ok, dzieki za koment.
      Najlepsze jest to, że jak sobie teraz o tym mysle, to fakt, moglem to troche inaczej rozegrac na flopie i riverze.
      Nie wiem, co mial przeciwnik (z reszta UNK dla mnie), bo na ongame nie pokazuje przegranych kart, ale to wygralem i chyba najlogiczniejsze co mogl miec to QQ, bo chyba z tym mogl mnie tylko sprawdzic.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Siema!

Sizing preflop mi sie srednio podoba. Kiedy jestes OOP przebijasz 3,5x OR + zawsze wliczasz limperow/calle, stad tutaj grasz 3,5x +1bb, co daje 1,5$ preflop :) .

Postflop na flopie J high nie widze innej mozliwosci niz cbet/broke, ewentualnie c/r all in jesli masz jakies ready, ale standardem jest tu bet/broke. Moze miec JJ, ale tez QQ, albo A:sK czy A:sQ, czasami moze jakis JX bedzie u niego w range, no ale to juz gdybanie.