[NL20-NL50] nl25 A3s 4bet pot

• tezapl
      tezapl
      Brąz
      na forum od: 10.02.2007 Posty: 777
      Siema przeciwnik 21/16/3 w 230 rąk 3bet 6%.

Zdecydowałem się na 4bet blef, poniważ mam blockersa do AA, AK oraz jego 3bet z buttona jest na pewno troche bardziej light. Dlateg myśle że taka zagrywka przyniesie profit z FE.

Otrzymałem call i tutaj jestem troche w kropce. Na tego zawodnika nie mam żadnych readów. Jednak wcześniej widywałem graczy którzy sprawdzali 4bety z AK, czy QQ oczywiście równie dobrze może mieć KK lub AA. Postanowiłem zabetwoać żeby AK spasowało.

Nie wiem czy postflop jest sens betować czy nie. Na nieznanego może jednak powinenem grać ch/f. Chodzi mi też o sizing cbeta w 4bet pocie ile powinen wynosić ?

Oraz jakbyśmy byśmy betowali (sizing) oraz jaką linie obrali gdybyśmy mieli AA przeciwko temu graczowi.

Party Poker No-Limit Hold'em, $0.25 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Button ($24.63)
      SB ($25.32)
      BB ($39.82)
      UTG ($48.67)
      Hero (MP) ($25)

Preflop: Hero is MP with A:spade: , 3:spade:
      1 fold, Hero bets $0.75, Button raises $2.62, 2 folds, Hero raises $6, Button calls $3.88

Flop: ($13.37) 9:heart: , Q:diamond: , Q:club: (2 players)
      Hero bets $6, Button calls $6

Turn: ($25.37) 4:club: (2 players)
      Hero checks, Button checks

River: ($25.37) K:spade: (2 players)
      Hero checks, Button checks

Total pot: $25.37
  • 2 odpowiedzi
    • CronTheFish
      CronTheFish
      Brąz
      na forum od: 24.02.2009 Posty: 2 819
      Na tym flopie raczej bym grał ch/fold, ponieważ prawie cały jego range tutaj sprawdza.
      Na preflopie on mógł sprawdzić z czymś w stylu TT JJ QQ AK AQ (czasami slowplayowane AA,KK), na flopie spasuje jedynie AK ale i tak nie zawsze.
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Siema przeciwnik 21/16/3 w 230 rąk 3bet 6%.

Jezeli uzywasz hema to zawsze sprawdzaj pop up stats, tam masz 3bety z kazdej pozycji. 6% to zdecydowanie za malo, zeby 4betowac A3s tutaj. Wiec, zeby tak grac musisz wiedziec, ze 3betuje wiecej na BTNie.

As played po prostu check/folduje. Nic o nim nie wiesz, wiec nie zakladalbym, ze calluje 4bety light. A jezeli tego nie robi to Twoj cbet ma praktycznie zerowe FE.

Na preflopie on mógł sprawdzić z czymś w stylu TT JJ QQ AK AQ (czasami slowplayowane AA,KK), na flopie spasuje jedynie AK ale i tak nie zawsze.

Jezeli koles calluje 4beta z AK to na pewno nie pasuje na takim flopie.