[NL2-NL16] QQ nl 10

• pablo07j
      pablo07j
      Brąz
      na forum od: 25.01.2010 Posty: 137
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $12,55
      UTG1:
      $1,47
      UTG2:
      $8,13
      MP3:
      $12,84
      Hero:
      $11,67

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.74 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with Q:diamond: , Q:spade:
      UTG1 calls $0,10, UTG2 calls $0,10, 2 folds, MP3 calls $0,10, CO folds, Hero raises to $0,50, SB raises to $1,50, 4 folds, Hero calls $1,00.

Flop: ($3,40) 4:heart: , 4:diamond: , 8:club: (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Turn: ($3,40) 2:club: (2 players)
      SB bets $2,60, Hero calls $2,60.

River: ($8,60) 8:diamond: (2 players)
      SB bets $8,45 (All-In), Hero calls $7,57 (All-In), SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $23,7

przeciwnik ma 3-bet na poziomie 10% i wysoką agresje wiec myślę ze dosc często będę tu na prowadzeniu
  • 3 odpowiedzi
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      Jego linia wyglada naprawde mocno . Brak cbetu + push na river ;O Tez mnie zastanawia ten spot, ja takie cos folduje ale ostatnio uslyszalem ze to weak jest:D
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Jakie masz założenie, gdy flatujesz tutaj QQ na pozycji przecwiko temu przeciwnikowi? Założeniem naturalnym musi być to, że jesteś ahead, a przynajmniej masz coś w okolicach flipa na range przeciwnika i z racji posiadania pozycji będziesz w stanie to wykorzystać postflop. Skoro callujesz pre i zamierzasz foldować na boardzie 8-high to jest to pozbawione sensu i lepiej foldować pre. Btw 10% po 150h to jeszcze nie jest zbyt miarodajna próbka, ale pokazuje już jakieś tendencje gracza.

Jako odbierasz check przeciwnika na flopie jako agresor? Jako siłę, czy jako słabość? Anyway zarówno bet jak i check back mają swoje plusy i minusy. Dla mnie check często będzie tutaj oznaczał dwie over, które nie trafiły i betem często je wyrzucę. Ma to swoje dobre i złe strony: dobre, bo nie dopuszczamy do sytuacji, w której na turnie/riverze spada A/K i nie wiemy co zrobić; złe bo nie ma w tym zbyt wiele value. Pomijając kwestie balansingu check back jest tutaj dla mnie lepszą opcją, ale wymaga jakichś tam umiejętności gry postflop i dostosowania swojej gry do spadających kart.

Tak jak już mówiłem składanie się na takim boardzie z QQ po takiej a nie innej akcji postflop jest trochę pozbawione sensu tak więc calluję tutaj zarówno bet na turnie jak i bet na river pomimo, że wygląda to dość mocno. Przeciwnik jest agresywny i może zagrać tak z 99-JJ, a z racji, że ma też spory 3bet to takie ręce mogą się znaleźć w jego range'u. Dodatkowo mając tutaj jakieś A-high przeciwnik może mocno overplayować swój układ na podwójnie sparowanym boardzie.

Pozdrawiam.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Siema!

3bet po 150 hands nie jest miarodajny. Anyway jesli juz callujesz, co tutaj nie jest az takim zlym pomyslem, to aby sie stackowac na takim flopie, bo inaczej Twoje zagranie jest pozbawione sensu. Check back flop jedzie tu OK, tak samo jak call turn, a wtedy tez MUSISZ callowac river na blanku. W innym wypadku analizujesz od tylu: nie chcesz callowac na river? Po co callowac wtedy turn? -> po co callowac preflop? Pod seta Ci sie grac nie oplaca. Stad powiedziales A przed flopem, to powiedziales tez B postflop i jest OK. Wiadomo ze zobaczysz tutaj AA czy KK, ale czasami zobaczysz tez Ak czy JJ/TT.