[NL20-NL50] KTs NL25 rush

• Montana76
      Montana76
      Brąz
      na forum od: 30.04.2009 Posty: 550
      $0.10/$0.25 No Limit Holdem
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($9)
      UTG+1 ($15.62)
      MP1 ($11.50)
      Hero ($26.41)
      MP3 ($48.54)
      CO ($18.63)
      BTN ($33.98)
      SB ($17.44)
      BB ($53.81)

Pre-Flop: ($0.35, 9 players) Hero is MP2 10:club: K:club:
      3 folds, Hero raises to $0.75, MP3 calls $0.75, 1 fold, BTN calls $0.75, 2 folds

Flop: 8:diamond: J:club: Q:club: ($2.60, 3 players)
      Hero bets $1.55, MP3 folds, BTN calls $1.55

Turn: J:diamond: ($5.70, 2 players)
      Hero bets $3.75, BTN raises to $8.50, Hero calls $4.75

River: A:spade: ($22.70, 2 players)
      Hero goes all-in $15.61, BTN calls $15.61

BTN 20/13 po 15 rekach

PF jego range widze jako Axs,22-JJ,sc i jakies broadway'e.

Flop mozna zakwalifikowac do drawowatych, wiec wydaje mi sie ze sety i 2pairs by raisowal, tak wiec po call jego range widze jako:
      sc :club: ,99 ,TT ,JJ ,KQ ,KJ ,AQ ,AJ ,JT , QT

I teraz pytanko jak gramy na turnie. Wydaje mi sie ze jedynymi rekami bijacymi mnie, ktore tu wyrzuce sa 99 i TT, a w przypadku konkretnego raisa moge nie miec oddsow na call. W zwiazku z tym ch/c bedzie tu lepszym rozwiazaniem?
      As played na R wrzucam, obstawiajac go na Jx ktorego nie spasuje.

Zakaldajc ze na turnie gramy ch/c, jak gramy na Asie na river?
  • 3 odpowiedzi
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      na forum od: 17.06.2009 Posty: 8 054
      Hej montana !

Szczerze mówiąc to to jest snapfold (a raczej quickfold, bo to rush ;) ) preflop.

Jeśli już chcesz grać luźniej, otwieraj tego typu ręce z CO, częściej jako steal. Za często będziesz tutaj zdominowany przez większość broadway'owych kart - KJ, KQ, AT, które Cię mogą często callować IP i musisz grać ciężkie spoty bez pozycji.

Lepsze do otwarcia z tej pozycji są już średnie suited connectory niż s2g (suited two gappers), choć na tych limitach rusha zalecałbym jednak grę bardziej tight. Od nl50, a jeszcze lepiej nl100 można zacząć myśleć o otwieraniu szerzej, jednak KTs jest naprawdę kiepsko grywalną ręką.

Jaki dajesz tutaj range villainowi, który gra call na drawowatym boardzie i raisuje Cię na turnie ?

Mi wyszło takie coś:
      Board: 8d Jc Qc
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 54.948% 54.59% 00.36% 31347 204.00 { KcTc }
      Hand 1: 45.052% 44.70% 00.36% 25665 204.00 { 88, AcKc, AdKd, AQs-AJs, KJs, QJs, T9s, AQo-AJo, KJo, QJo, T9o }

Tak wygląda sytuacja na flopie. Second pair może być spokojnie callowane przez - co jak co - unka i o ile na flopie widzi, że ma showdown value, o tyle na turnie zaczyna bronić swojego tripsa.

Board: 8d Jc Qc Jd
      Dead:

Hand 0: 26.989% 26.99% 00.00% 570 0.00 { KcTc }
      Hand 1: 73.011% 73.01% 00.00% 1542 0.00 { 88, AcKc, AdKd, AQs-AJs, KJs, QJs, T9s, AQo-AJo, KJo, QJo, T9o }

Sytuacja jak widzisz na turnie pogorszyła się znacznie, ale musimy pamiętać, że wobec tego range'u masz jeszcze trochę kart, które mogą poprawić tutaj Twój układ.

River o tyle Ci psuje sytuację, że jego AJ ma teraz nutsa, a Tobie jest strasznie ciężko spasować swojego broadwaya.

Mimo wszystko nigdy nie grałbym tutaj leadpusha. Po 1. - villain pokazał Ci agresję na turnie, więc rzadko tutaj odpuści river (dajesz mu szansę zablefować z busted FD). Po 2. - izolujesz się tutaj na wiele rąk, które Twojego strita biją - czyli omówione wcześniej AJ, czasem będą to FH na 88 lub QJ (chociaż to zależy od przeciwników - czasem kompletne nutsy raisują, czasem grają slow i nagle wciskają Ci na późniejszych streetach).

Board: 8d Jc Qc Jd As
      Dead:

Hand 0: 65.116% 65.12% 00.00% 28 0.00 { KcTc }
      Hand 1: 34.884% 34.88% 00.00% 15 0.00 { 88, AcKc, AdKd, AQs-AJs, KJs, QJs, T9s, AQo-AJo, KJo, QJo, T9o }

Na river sytuacja wobec przyjętego range'u villaina wygląda całkiem przyjemnie.

As played gram tutaj check i na river daję zabetować villainowi. Tak naprawdę problem zaczął się już na preflopie - rozgrywając takie ręce musisz wiedzieć, że będziesz trafiał częściej problematyczne spoty niż grając tight i będą to spoty zwiększające wariancję, wobec czego zalecam jednak zawęzić swój pfr range.

pozdrawiam
    • Montana76
      Montana76
      Brąz
      na forum od: 30.04.2009 Posty: 550
      Hey!

Na rush'u jestem nowy, gram to moze od 2-3 dni, daltego probuje roznych wariantow PF. Wydawalo mi sie, ze ze wzgledu na specyfike Rusha ludzie moga podejrzewac BTN i CO raisy za steale (duzo czesciej niz na normalnych stolikach) dlatego moze warto sprobowac otwierac szerzej z MP. Co do tej reki z MP2 to moze i racja, ale z MP3 raczej zawsze bym to otwieral na unkow. Sadzisz ze MP3 tez moglo by byc zbyt luzno? Na rushu gram jakies 14/12 czy 13/11 wiec wydawalo mi sie ze jestem mocno tight (przynajmniej w porownianiu do reszty rush'owiczow).

Co o tym sadzisz?

Dobra analiza. Co do tego river to troche sie pospieszylem.
      Teraz grajac ta reke bil bym +2bb na flopie i ch/c turna.

pozdro
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      na forum od: 17.06.2009 Posty: 8 054
      Jak na te stawki możesz spokojnie grać 13/11, a nawet jeszcze bardziej tight nadal grając profitowo. Spytaj 7oker'a - on grał czasem 9/8 na nl25, a ciachał po kilka bi dziennie :)

MP3 jak na ten limit to nadal za wczesna pozycja jak na taką rękę - nie operuj tutaj pozycjami, tylko rangem i grywalnością danych rąk - 87s-JTs o wiele lepiej gra post niż KTs, które jak już wspomniałem jest dominowane przez lepsze Tx i Kx, które mogą potem ciągnąć od Ciebie value, gdy obaj traficie i będziesz miał kicker problem.

Co do steali - na nl25 nie ma takiego problemu, możesz naprawdę luźno stealować BTN/CO i nie martw się - light3bety zaczynają się dopiero na nl50, a na nl100 tak naprawdę staje się to normą :)

pozdrawiam