[NL2-NL16] KQs NL10

• Ja81
      Ja81
      Brąz
      na forum od: 08.08.2008 Posty: 803
      SB $9.20
      BB $9.55
      UTG+1 $11.04
      UTG+2 $4.60
      MP1 $3.40
      MP2 $10.63
      MP3 $10.51
      CO $12.86
      Hero $51.59

Dealt to Hero : K Q

Pre-Flop ($0,15 9 players) 1 fold, UTG+2 raises to $0.40, 1 fold, MP2 calls $0.40, 2 folds, Hero calls $0.40, 2 folds

Flop ($1.35, 1 players) 9 10 6

UTG+2 checks, MP2 checks, Hero bets $1, UTG+2 folds, MP2 folds

Witam,

PF --> light 3betowac nie chce, bo za mało o nich wiem + nie chce sie comitowac vs stack tego halfa, wywalic na pozycji szkoda, więc calluje jak niskiego SC a w przypadku TP ostrożnie

FLOP --> check/check, w miarę sucho to kradne.

Dwa pytania:

pf, ok???

czy kraśc takie poty vs 2 praktycznie unków?
  • 2 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      AD1.
      Pf to jest dla mnie jak najbardziej ok. Granie na pozycji z taką ręką jest bardzo fajne. Ręka robi niezłe top parki, które na halfa mają niezłą grywalność, do tego ręka łapie drawy, więc jest ok.

Nie podoba mi się jednak pomysł z 3betowaniem tutaj, tym bardziej, że mówisz o light 3betowaniu. Pomijając już, fakt, że light 3betowanie na NL10 nie jest najlepszym pomysłem to ta ręka się do tego nie nadaje. Nie możesz 3betować z KQ for value, bo raczej nie sprawdzą Cię słabsze ręce, w związku z tym zamieniasz rękę w bluff i grasz tutaj 3bet/fold i liczysz na Fold equity. Co za różnica więc czy posiadasz tutaj 72o, czy KQ? Rezygnujesz z ręki która ma fajną grywalność postflop po to by zamienić ją w bluff. Do light 3betów lepiej wybierać ręce, z którymi nie możesz zagrać call, a z KQs możesz.

AD2.
      Co do gry postflop to znów: nie polecam takich rozwiązań na NL10 w multiwayach. Nie ma co pakować się w trudne spoty, lepiej grać te łatwiejsze. Nie mniej jednak sam pomysł stealu nie jest tutaj zły. Board rzadko trafia tutaj w percieved range przeciwników, z Over parą prawdopodobnie by się odzywali więc Twój układ to 2OC + gutshot, a więc masz niezłe equity. W połączeniu ze sporym fold equity, które tu posiadasz daje to niezłego spota do semibluffu. Mało układów Cię tutaj sprawdzi, bo jak sam zauważasz jest mało drawów, a w razie czego kilka kart poprawia Twój układ.

Pozdrawiam
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Hello!

Preflop zawsze jest dla mnie tutaj standardowym callem :) Chociaz wole miec 2x BSS, ale tutaj tez bedzie OK kiedy jestes IP.

Na flopie nie musisz tak mocno uderzac, aby krasc ta pule. Flop jest bardzo dry, wiec kiedy oni graja check, check, mozesz betowac nawet slabiej, bo jesli cos tu trafili to i tak nie odpuszcza, a jesli nie trafili, to za mniejsza cene ukradniesz pule, a na tym Ci zalezy. Mniej stracisz jesli dostaniesz akcje, a efekt masz ten sam.