[NL2-NL16] J10s NL10

• Ja81
      Ja81
      Brąz
      na forum od: 08.08.2008 Posty: 803
      SB $4.01
      BB $11.03
      UTG+1 $14.02
      Hero $32.24
      MP1 $9.85
      MP2 $9.75
      MP3 $9.60
      CO $3.50
      BTN $15.03

Dealt to Hero: J 10

Pre-Flop ($0,15 9 players) UTG+1 calls $0.10, Hero raises to $0.45, 4 folds,

BTN calls $0.45, 1 fold, BB calls $0.45, UTG+1 calls $0.45

Flop ($1.85, 4 players) K 6 7

BB checks, UTG+1 checks, Hero checks, BTN bets $1.50, folds, UTG+1 folds, Hero calls $1.50

Turn ($4.90, 2 players) A

Hero checks, BTN checks

River ($4.85, 2 players) 9

Hero bets $3.50, BTN calls $3.50

Witam,

ręka którą wydaje mi się, że spaprałem ale nie mam pewności stąd prośba o analizę.

pf --> wiadomo, przyjmuję argument, że trochę wcześnie, ale nienawidzę oglądac 9 foldów jak podbijam z wczesnych monstera, więc coś grac trzeba.

Flop --> spada całkiem fajny, i tu mam problem, w 4 way pocie mało co tu będę cbetował + nie chce bet / foldowac tej ręki a na bet/broke jestem za słaby.

Turn --> na flopie postanowiłem, że betuje tu każdego blanka, żeby linią pokazac monstera + ewentualnie budowac pulę przed river, jak spada to już nie chce reprezentowac monstera :D

River już muszę betowac, bo on tam czeka wszystko z sd value a wątpie żeby betował air vs 3 na flopie

Pytanie głównie o flop grac tu cbet ???
  • 2 odpowiedzi
    • YogasPL
      YogasPL
      Brąz
      na forum od: 23.12.2009 Posty: 1 280
      Zbyt luzno podbijasz pf TJs na utg nie nadaje sie do podbicia na tych stawkach poniewaz czesto bedziesz zdominowany i bez pozycji. Na flopie decydujesz sie na check co jest dobre poniewaz nie chczesz dostac ewentualnego raisu, turn daje ci kolor wiec czekasz by móc zrobic check/raise lecz oponent czeka. Na riverze betujesz niemalze za 3/4 co czesto bedzie zniechecajace dla przeciwnika (to zalezy jeszcze czy gosc byl luzny, jezeli tak mozesz stawiac takiego wysokiego beta, jezeli tight proponuje bet za 1/2 pota)
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dokładnie tak jak napisał Yogas napisał. Podbijanie takich układów z early jest zbyt loose, a przykład dlaczego najlepszy masz w tym rozdaniu, ale o tym nieco później, bo przejdźmy teraz do kwestii cbetu. Złapałeś tutaj flush draw i faktycznie szkoda tutaj zamieniać rękę w blef, bo są tutaj fajne perspektywy, a cbetując musisz składać się na raise. Idziesz linią check/call i tu właśnie pojawia się problem podbijania tego z early. Bardzo często będziesz grał tutaj będziesz grał oop i jeśli nastawiasz się na drawowanie, to jest to dla ciebie mega niekorzystne, bo masz bardzo kiepskie IO. Dostajesz tutaj oddsy 2,2:1, a potrzebujesz 4:1, czyli jest słabo, a tak jak mówiłem brak pozycji sprawia, że masz kiepskie IO, bo na turnie spada twoja karta i teraz donkować nie możesz, bo twoja ręka jest wtedy face up, a przeciwnik przy takiej karcie często zagra check behind. Koniec końców udało ci się tutaj wyjść lekko ahead betując ten river, ale raczej niezbyt często się to tak korzystnie dla ciebie ułoży. Dlatego tak jak mówię wszystko rozchodzi się o preflop, bo postflop do przyjęcia.

Pozdrawiam.