[NL2-NL16] KK nl10

• MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      Full Tilt - $0.10 NL - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (UTG): $18.17
      UTG+1: $10.00
      MP: $10.71
      MP+1: $10.97
      CO: $17.45
      BTN: $10.73
      SB: $26.55
      BB: $15.22

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has K:spade: K:club:

Hero raises to $0.35, fold, MP raises to $1.10, fold, fold, fold, fold, fold, Hero calls $0.75

Flop: ($2.35, 2 players) Q:diamond: 6:club: 4:club:
      Hero checks, MP checks

Turn: ($2.35, 2 players) 3:club:
      Hero checks, MP bets $1.50, Hero calls $1.50

River: ($5.35, 2 players) K:diamond:
      Hero bets $5.35, MP raises to $8.11 and is all-in, Hero calls $2.76

11/6 h 211
      3bet -> 2%
      wtsd 29/ w$sd 60
      af5
      W jego rangu sa raczej QQ++ , nie sadze zeby 3betowal AK (chociaz moze sie znajdzie bo to tylko 200 rak)ze wzgledu na moj tight image na tym stole . (4pfr)+ pozycje z ktorej podbijam. Gram call i oczywiscie spada najgorszy z mozliwych boardow dla moich kroli bo nie bije nic :D on gra check/behind(moze trap moze nie :D ) wiec ja gram dalej pasywnie i dociagam wa/wb minimalizujac straty ktore najprawdopodobniej mnie czekaja, liczac ze on tam betuje AK ktore nie trafilo boardu. Na river gralbym chyba call na jakis maly bet gdyby nie joker na river. I teraz tak: Zagralem jakos dziwnie, nie wiedizalem jaki bet postawic-> mysle ze push>betpot>2/3puli z racji tego ze on tak czy siak sprawdzi AA,AK,QQ. Ale zastanawiam sie czy call na turnie byl ok ? Teraz sie tak zastanawiam ze AK to raczej nie powinien tam miec :<
  • 15 odpowiedzi
    • YogasPL
      YogasPL
      Brąz
      na forum od: 23.12.2009 Posty: 1 280
      Siema! Standardem na tym limicie jest granie na staki z KK goscie czesto zestakuja sie rowniez z AK czasami z QQ i czesto nie bedziesz wiedzial co zrobic gdy na flopie spadie A lub na turnie A poniewaz villian czesto bedzie stawiac cb co zwieksza jego szanse na trafienie wyzszej pary od ciebie. Flop czekasz dajac agresorowi zrobic cb. Na turnie uzupelnia sie fd i gosc stawia beta na co go obstawiasz? czy sadzisz ze z QQ, AA slowplayowal by na flopie ip? Ja szadze ze nie dlatego na turnie opstawiam villiana na AKo z redrawem na kolor pod Asa dlatego juz powinienes przejac inicjatywe grajac raise i nie dac mu tanio dobrac do flusha. River spada dla ciebie bardzo dobra karta dlatego ze ty trafiasz trojke a villian TPTK i sadze ze nawet nie stawiajac donka gosc by betowal a ty moglbys go pushnac. Pozdro!
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      Flushem nigdy sie nie przejmuje w 3betowanych pulach:D A nie bede gral na pf nobraina stack off, jesli zagram 4bet on tu folduje wszystko procz asow. Jesli gram call zagram na range w ktorym jestem w stanei wygrac:)
    • Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      na forum od: 24.04.2010 Posty: 3 678
      Mistyk no nie wiem z tym 4-betem...
      Rusher parę rąk wcześniej zaleca nie caldcalować 3-betów OOP więc call na jego 3-bet na pewno nie jest dobrym wyjściem.
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      To co, mam foldowac? 2% 3bet to raczej nie jest duzo , zobaczymy co powie trener:F
    • Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      Ja bym tu wsadził 4-beta i sprawdził ewentualny push. Nigdy nie folduje KK preflop na jednego przeciwnika.
    • Nomedes
      Nomedes
      Brąz
      na forum od: 06.10.2008 Posty: 7 483
      jesli juz nie grasz 4beta to zakladam ze robisz to tylko pod linie stop & go czyli nie spada as walisz donkbet/shove na takim flopie, vilain zagra ch tylko z AAcx albo AKcc, reszte bedzie cbetowal (QQ bo bedzie sie bal AKs u ciebie).

w sumie skoro nie chcesz sie izolowac 4betem na AA to co ty chcesz grac? Q spada jest zle, A zle, board 2 kolorowy zle, monoboard zle, ty ch villain chb dajesz outa inie budujesz puli tez zle, nie lepiej w takim razie zagrac 4bet/fold do 2,70 :s_confused:

NIE LEVELUJ SIE TAK NA NL10 OOP !!! WAL 4BET/SHOVE !!!
    • Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      Napisane przez Nomedes
      w sumie skoro nie chcesz sie izolowac 4betem na AA to co ty chcesz grac? Q spada jest zle, A zle, board 2 kolorowy zle, monoboard zle, ty ch villain chb dajesz outa inie budujesz puli tez zle, nie lepiej w takim razie zagrac 4bet/fold do 2,70 :s_confused:

Dokładnie, bo tak analizując i levelując bez końca możemy dojść do wniosku, że najlepiej to byłoby zrobić fold preflop :facepalm:
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      Nomedes zartujesz sobie? Jest 8 kart ktore zabija mi akcje postflop, ale wystackuje QQ,JJ na dodatek po flopie na niskim boardzie. Mowilem ze flushem sie w ogole nie przejmuje a ty ze flush zabija mi akcje. Plz czytaj pozniej komentuj. Oczywiscie dzieki za wasze zdanie:) Moze i racja ze nl10 to nei jest limit na takie cos ale coz :D
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Napisane przez Nomedes
      jesli juz nie grasz 4beta to zakladam ze robisz to tylko pod linie stop & go czyli nie spada as walisz donkbet/shove na takim flopie, vilain zagra ch tylko z AAcx albo AKcc, reszte bedzie cbetowal (QQ bo bedzie sie bal AKs u ciebie).

4bet/fold z KK to jest jakaś turbo porażka. Nie ma to kompletnie sensu. Ja jestem za tym, żeby nie callować tutaj OOP i grać 4bet/broke co na tych limitach jest standardem. Pomijając to, że przeciwnik ma wąski zakres 3betu.
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      No i wlasnie tego panq nie jestem w stanie zrozumiec. Mowicie zeby nie kombinowac or smth ale mam tutaj pewnosc ze przeciwnik nie wrzuci mi QQ. Naprawde nie lepiej zagrac call i liczyc ze wystackuje QQ postflop? A zreszta juz nie wiem , moze straight forward nie jest takie zle :D
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Granie straight forward jest ok na tych limitach. Dobrze jest maksymalnie ułatwiać sobie grę, a gra OOP w 3bet potach do najłatwiejszej nie należy, nie ważne co byś nie trzymał. Pomijając już to, że wg Ciebie przeciwnik nie wrzuca tutaj _nigdy_ słabiej niż KK to jego 3bet range jest trochę szerszy. Będzie zdarzało się, że zgarniesz dead money gdy sfolduje to QQ,AK i przez to trochę nadrabiasz braki equity vs jego mocny stackoff range. Nie ma w tym wprawdzie zbyt wiele value, bo wyrzucasz słabsze ręce, ale jest to prostrze i jest to ok, bo te teoretycznie słabsze ręce mogą Ci mocno napsuć krwi w grze postflop OOP.
    • YogasPL
      YogasPL
      Brąz
      na forum od: 23.12.2009 Posty: 1 280
      Jezeli chczesz kombonowac z taka reka jak KK pf bo wiesz ze on tam ma AA to mozesz calnac oop pod seta poniewaz wyplaci ci sie. Jak nie trafiasz seta to pasujesz tylko czy bedziesz wstanie zrzucic taka reke jezeli bedzie on overpara na dobrym boardzie?
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      Gram po prostu call i gram na niskim boardzie na ktorym nie ma Q i A. Jesli zobacze AA to trudno, ale jest szansa ze on tam bedzie mial QQ , na pf takiej szansy nie mam :D
    • Nomedes
      Nomedes
      Brąz
      na forum od: 06.10.2008 Posty: 7 483
      Napisane przez MistyK
      Nomedes zartujesz sobie? Jest 8 kart ktore zabija mi akcje postflop, ale wystackuje QQ,JJ na dodatek po flopie na niskim boardzie. Mowilem ze flushem sie w ogole nie przejmuje a ty ze flush zabija mi akcje. Plz czytaj pozniej komentuj. Oczywiscie dzieki za wasze zdanie:) Moze i racja ze nl10 to nei jest limit na takie cos ale coz :D
      DOKLADNIE! co TY mowiles, to moze przeczytaj co ja mam do powiedzienia a nie narzekaj ze ktos sie odzywa. jesli uwazasz ze jedne karty ci nie pasuja/ zabija akcje to dlaczego nie wezmiesz pod uwage ze koles rownie dobrze moze sie tam nie zestacowac z toba na flopie typu 359r z JJ, QQ bo pomysli ze twoj call do 3beta OOP moze byc proba zlapania seta albo ukryciem faktu posiadania na rece AA i bedziez na flopie gral dalej tylko z setem albo AA.

o to mi chodzi, jak nie masz readow na przeciwnika to graj z nim straightforward bo sam sobie zanizasz value, to nie jest "hajstejkspoker"

PS jesli zalozymy ze w jego zakresie jest AK, QQ+ skoro ty masz KK to przeciwko temu zakresowi jestes 57/42, jesli uwazasz ze on jest tak tight ze nie stackien sie pf nizej ni KK co watpie to i tak po flopie nie wiesz czy stacknie sie z QQ, AK jak nie zlapie TP tez sie nei stacknie a ty masz KK to gdzie ty tam widzisz value w takim zagraniu.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 129
      Hey!

Hmm, sick ale tu gram podobnie. Ogolnie nie wyobrazam sobie grac inaczej na nita, ktory w kazdym momencie pasuje wszystko co gorsze, zostawiajac tylko lepsze rece na preflopie i postflopie. Nie widze tu sensu ani 4betowac, ani betowac turn, bo da nam to tyle, ze on AK wyrzuci, a AA czy QQ sprawdzi/przebije -> nie ma tu value. Zabijaja nas 4 karty, wiec spejcalnie nie ma sie przed czym bronic.

River tez tu leaduje, bo wiem ze on przynajmniej bedzie czesto callowal moje bety.