[NL2-NL16] AQ nl 2

• deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Everest Poker $2.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 939206
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (UTG): $1.97
      MP: $2.95
      CO: $1.87
      BTN: $2.37
      SB: $3.37
      BB: $2.08

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with A :spade: Q :club:
      Hero raises to $0.07, MP calls $0.07, 4 folds

Flop: ($0.17) J :spade: T :club: K :diamond: (2 players)
      Hero bets $0.12, MP calls $0.12

Turn: ($0.41) J :club: (2 players)
      Hero bets $0.30, MP raises to $1.31, Hero raises to $1.78, MP calls $0.47

Szczerze turn to jedna z najgorszych kart i po analizie jestem zwolennikiem bet/foldu, tutaj zagralem jak automat, nuts z flopa i adrenalina uderzyła do glowy. Ale szczerze co tak gra

AJ, QJ - jedyna ręka jaką moim zdaniem bije teraz po takim zagraniu. Liczylem eqiuity mam 36% na range ktory dobralem pod odds mam 33% wiec call imo wydaje sie poprawny, ale z racji, ze gram nl 2 gdzie nie szukam spotow EV - 0 to lepszy wydaje mi sie fold.
  • 13 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Z tym, że jego raise na turnie wygląda bardziej właśnie jak jakieś QJ, AJ. Tak mocny raise z fullem na turnie w jego przypadku jest raczej trochę dziwny. Prędzej bym się spodziewał próby obrony ręki, a nie raisowania dla value już na turnie. Na unka bym nie odpuścił i gram tak jak ty.
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      na forum od: 20.04.2008 Posty: 2 158
      ale z racji, ze gram nl 2 gdzie nie szukam spotow EV - 0 to lepszy wydaje mi sie fold.

Nie, nie, nie. Z racji, że to jest NL2, wrzucasz tu stack, i z uśmiechem na twarzy patrzysz jak sprawdza Cię Jx,Ax,Kx,Tx,PP, 75o i 38s.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      heh juz od dawna nie interesują mnie takie analizy :D
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      heh juz od dawna nie interesują mnie takie analizy

Leveluj nl2 dalej :f_thumbsup:
    • deivid2
      deivid2
      Global
      to nie chodzi o żadne levelowanie, powiedz mi gdzie ty grasz jakie stawki, ja gram NL 2 od 10k rąk i wiem co się tam dzieje, a nie powtarzam jak automat, ze na NL 2 to tylko idioci grają.

Graja idioci, ale graja i gracze ABC tacy jak ja, więc traktowanie każdego na nl 2 jak donka to imo niezły overplay.
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      to nie chodzi o żadne levelowanie, powiedz mi gdzie ty grasz jakie stawki, ja gram NL 2 od 10k rąk i wiem co się tam dzieje, a nie powtarzam jak automat, ze na NL 2 to tylko idioci grają. Graja idioci, ale graja i gracze ABC tacy jak ja, więc traktowanie każdego na nl 2 jak donka to imo niezły overplay.

Ja grałem na nl2 trochę_więcej, i też wiem, co tam się dzieje.

Jak będziesz chciał pasować nutsowego strita, bo u przeciwnika widzisz jedynie fulle i quady, to za pół roku nie wyjdziesz z nl2.

Akurat specyfika nl2 jest dość pokręcona, i traktowanie każdego tam jak donka jest moim zdaniem dopuszczalne.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      z racji tego ze grasz nl2 masz tam snap shove na turnie
      bo sprawdzi cie cala MASA gorszych ukladow

bije cie JJ/KK ktore unk z nl2 3betuje pre

bije cie TT,JT,KJ

a ciagniesz value od :club: :club: (tak, to nl2 i unk tam wsunie z fd), Kx, Jx, Q9
    • deivid2
      deivid2
      Global
      No cóż mamy dwa rożne podejścia i pewnie style gry , tylko nie trzeba wiele, żeby stwierdzić czy ktoś tutaj calluje z tym co wymieniłeś, a kto nie i ten typ co był w rozdaniu nie zalicza się do tego grona.

Dlatego mi się nie podoba twoja analiza, bo z góry zakłada, ze grałem z idiotą.
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      Dlatego mi się nie podoba twoja analiza, bo z góry zakłada, ze grałem z idiotą.

Nie z idiotą, tylko z POCZĄTKUJĄCYM graczem z NL2, który spokojnie może tutaj sprawdzić z wieeeeloma gorszymi rękami. To, że czasem ma lepiej, nie znaczy, że masz pasować nuts strita.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      a no widzisz i tutaj jest to wlaśnie cos co mi sie nie podoba - sprawdzić z wieloma gorszymi rękoma - tylko on nie sprawdza tylko się commituje i buduje pule? i o to mi chodzi, ze jest niewielu gosci ktorzy graja tam tak z bluffem czy TP, wiec moim zdaniem bije tylko QJ i AJ.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      commituje sie, ale pomysl co cie bije ?

KK ? unk 3betuje pre

JJ ? unk 3betuje pre

TT ? na takim flopie gdzie A,Q,9 (12 kart - prawdopodobienstwo do rivera 48%) zabija akcje - raise

KJ/JT - jak wyzej argumentacja - raise

QJ/AK/KQ/QT/Q9/AQ/KT/J9/J :club: x :club: - to sa rece, ktore moga zagrac raise na turnie (for bluff / for 'value' / for protection) - i te rece unk z nl2 zagra raisujac turn (+ caly ogrom bluffow)
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Dobra argumentacja, przekonałeś mnie, mimo, ze jestem zwolennikiem tight gry na unkow - to jest główny powód dla którego, ja tutaj nie widzę tak dużo bluffow, ale to co piszesz ma dla mnie sens, wiec nie będę dalej szukał powodów na foldem.
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siema

Przede wszystkim nie ma co gdybac, tylko wrzucic mu caly realny range do equilatora/Stove i dopiero potem uzasadniac, czy dana ręka bedzie sie tam znajdowac czy nie-> czy zagranie jest +/-/0 EV.

Generlanie na takich boardach majac nut-straighta jestem prawie zawsze zwolennikiem snapshipu, ale ten board ze wzgledu na jego strukture (inna np. niz AQTT) powoduje, ze on moze miec wiecej kombinacji rąk, ktore Cie bija niz rąk, ktore sa overplayowane.

Board: Kd Js Tc Jc
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 43.658% 31.92% 11.73% 604 222.00 { AsQc }
      Hand 1: 56.342% 44.61% 11.73% 844 222.00 { JJ-TT, AcKc, AQs-AJs, KcQc, KJs, QJs, Q9s, J9s+, AQo-AJo, KJo, QJo, JTo }

Majac 44% equtiy i 100bb deep tbh stackoff dla mnie to jest czesciej no-brainer, ale majac info/ready o jego 'ogarnietosci' fold nie jest dramatem.

Pozdrawiam