[NL2-NL16] TT nl2

• deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Everest Poker $2.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 939099
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $3.60
      Hero (BTN): $1.97
      SB: $0.38
      BB: $3.06
      UTG: $0.90

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with T :spade: T :heart:
      UTG calls $0.02, CO calls $0.02, Hero raises to $0.11, 3 folds, CO calls $0.09

Flop: ($0.27) 4 :heart: 9 :spade: 4 :diamond: (2 players)
      CO bets $0.27, Hero raises to $0.65, CO calls $0.38

Turn: ($1.57) 5 :heart: (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.75, CO calls $0.75

River: ($3.07) 9 :heart: (2 players)
      CO bets $0.21, Hero calls $0.21

PRE: stand
      F: dwie opcje calls - rasie turn or rasie flop - bet turn - wybrałem opcje drugą, bo moje TT nie chcą zobaczyć wielu turnow i riverow, dostaje call.

T: spada świetna karta i postanawiam zabetować nisko, ponieważ jego range tutaj to 9x, floaty, PP, wiec nie chce go wystraszyć,

R: tutaj jego dziwny bloking bet i moj easy call moim zdaniem kluczowy byl tutaj bet na turnie, taki niski bet pozwala wyciągnąć max value z jego weak handow.
  • 11 odpowiedzi
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      na forum od: 20.04.2008 Posty: 2 158
      niski bet pozwala wyciągnąć max value

Kulawa logika. To jest NL2, tutaj ktoś albo sprawdza, albo nie, nikt nie patrzy na sizing.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      nie zgadzam się z tobą ja gram na nl 2 i zwracam na to uwagę. Ale fakt głupio to brzmi...ale myślę ze wiadomo o co chodzi - taki bet prowokuje i dlatego swietnie spelnia swoja role.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      na unka:
      call flop
      raise turn jeśli dostaniesz beta, jeśli zaczeka to sam betujesz.
      river zależy co by zrobił przeciwnik. Na check pushuje, gaybeta calluje, a jeśli by pushował to raczej calluje z uwagi na oddsy.

As played, pushuje turn. Masz pulę 1,5, a w stacku 1,2. Nie ma sensu zostawiać groszy.
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      nie zgadzam się z tobą ja gram na nl 2 i zwracam na to uwagę. Ale fakt głupio to brzmi...ale myślę ze wiadomo o co chodzi - taki bet prowokuje i dlatego swietnie spelnia swoja role.

Ty nie masz go prowokować, tylko ciągnąć od niego value. Bet 2/3.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      A powiedz mi co calluje turn, a nie calluje 0.4 centow na river?? , bo jakoś mi się nie wydaje, ze jak spadnie As na river to on nagle zagra c/f :D .

a co do calla na flopie - nie lubie tutaj calla na flopie, ponieważ czesto spadnie overcards na turnie i na jego bet mam zgadywankę, tutaj na flopie prawie zawsze mam najlepszą ręke wiec gram rasie/call - turn imo macie racje nie wiem czemu się upieram, przy niskim becie, jesli cos ma to i tak calluje - nie jestem przekonany co do shova, ale bet za 0,85- 0,95 byłby w sam raz.
    • JasonWatch
      JasonWatch
      Global
      Calluje to samo, z czym calluje 0.75, tyle, że nie tracisz value.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Tutaj w sumie przyznaje ci rajce moim argumentem jest, ze go prowokuje, ale to bardziej jest próba przekonania siebie, ze dobrze zagrałem X( i ze saizing jest tutaj bez znaczenia... jednak ma znaczenie i to spore, bo na turnie mam value od

9x, 88-66, i FD - które nie będzie już sprawdza na river, a sprawdzi teraz.

Dzięki.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Jeśli on raisuje overcards to sam Ci się spłaca z gorszej ręki, a raisem wyrzucasz go z rozdania. Callem zatrzymujesz jego pockety, 99.
      Overcarta na turnie, riverze raczej niewiele zmienia, bo on musiałby mieć jakieś np. A9 żeby trafić więc liczę na to, aby sam się wypłacił skoro taki skory.

Ja bym to tak zagrał, chociaż na NL2 spokojnie ludzie spłacą ci z 9x, wiec możesz grać bardziej agresywnie.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Mogę cię zapewnić ze to ten typ co nie pasuej na takim brodzie 66-88 i TP dlatego rasie na flopie nie call, pyzatym na Everscie donkpot = weak hand made hand.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      jesli decydujesz sie na raise flop to na turnie wsuwasz stacka bez namyslu albo indukujesz blef i grasz check behind (i wtedy callujesz kazdy river)

jesli nie chcesz sie stackowac z najnizsza overpara to call flop, call turn, call river az nie spadnie overcard
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siemasz Dejvid

Widze u Ciebie zla tendencje- sprowadzasz graczy z 2nl do swojego poziomu. Gwarantuje Ci, ze 85%+ graczy z tych stawek nie edukuje sie na PS, nie wrzuca rąk do analizy tylko znaja _totalne_ podstawy ABC i sie nimi kieruja- nie leveluj tych stawkek.

Opcja raise flopi bet/fold turn mi sie podoba-> poprawnie chronisz swoja ręke, bez readow wyciagasz max value od jego 9x i nie dajesz sie wessac na 4x., ktore sa okazjonalnie w jego range. Z QQ+ mogoblys czesciej bet/shipowac turn, ale tutaj b/f jest ok.

Pozdrawiam