[NL20-NL50] AJ nl25

• krisowo1
      krisowo1
      Global
      na forum od: 02.09.2009 Posty: 1 129
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      BB:
      $26.96
      UTG2:
      $29.30
      MP1:
      $48.49
      MP2 (Hero):
      $31.94
      MP3:
      $25.25
      CO:
      $25.00
      BU:
      $7.88
      SB:
      $26.98

Preflop: Hero is MP2 with J, A.
      2 folds, Hero raises to $1.00, 4 folds, BB calls $0.75.

Flop: ($2.1) 9, J, 9 (2 players)
      BB bets $2.00, Hero calls $2.00.

Turn: ($6.1) 7 (2 players)
      BB bets $5.80, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $6.1.

29/10 af.14 donk bet flop 17% wts 34%

Tutaj się pogubiłem.
      Gracz słabszy, o niskiej agresji donk betuje mi w pot bardzo suchy flop i nie wiem jak często on tu ma Jx, 9x? a może jakiś tricky play monsterów?
      Jako, że nie ma drawów to zdecydowałem zagrać call i ponownie rozważyć sytuację na turnie. Raise flop raczej nie jest dobry bo już na pewno wyrzucę wszystko co słabsze a fold to raczej zbyt week.
      Na turnie spada blank więc skłaniałbym się do callowania ale kolejny bet pot i jego statystyki jednak mnie zniechęciły..
  • 3 odpowiedzi
    • pankarek
      pankarek
      Brąz
      na forum od: 20.02.2009 Posty: 1 281
      Cześć,

Zaraz się odnajdziemy. Na przyszłość podawaj próbkę rąk. I tutaj jeszcze bardzo przydatną statystykę opencall/coldcall

Villain to loose-passive gość, który uwielbia dochodzić do showdownu. Mniej więcej 2/10 zagra donkbet, więc raczej nie zrobi tego bez madehand.

Dalej

Zwróć uwagę, że twoja linia post flop w żaden sposób nie zebrała informacji o układzie przeciwnika.

Ja to widzę tak:

Gram raise flop 4 value od TJ,QJ,KJ 4 protection od QT (raczej rzadko taki passive player będzie draw rozgrywał w ten sposób) + for information. Często w/g mnie właśnie ten cel grania raise jest zapominany.

Wiadomo call flop / fold turn to palenie kasy a jeśli miałeś zamiar zagrać call turn to zobacz, ile plusów w tym wypadku niesie za sobą raise flop w tym spocie

Pozdrawiam.
    • krisowo1
      krisowo1
      Global
      na forum od: 02.09.2009 Posty: 1 129
      Teraz to widzę.. :rolleyes:

Chciałem callować turn na blanku więc nawet gdyby gość betował normalnie ~4$ to włożyłbym po flopie już 6 $ i dalej nie mam informacji o tym gdzie jestem na river.. Na takim flopie mogłem go raisować tylko 2,5x i już wiedziałbym więcej, inwestując nawet mniej niż przy moim pomyśle rozegrania tej ręki.

Dzięki pankarek za wszystkie oceny :f_thumbsup:
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć

Generalnie jeśli taki typ przeciwnika robi bet pot to często zrobi to znowu. Wydaje mi się, że on tutaj chętniej będzie callował drawy i Jx niż betował. W jego betting range widze jakieś słabe pp, które chcą zgarnąć pulę na takim boardzie albo właśnie 9x, które przy jego szerokim range'u jest tu całkiem często. Nie musisz robić dużego rise tutaj, wystarczy 2.3x tego co on zabetował, bo jedynym drawem jest tutaj QT. Jeśli dostaesz call na rise albo re-r to oczywiście nie masz już co dokładać ani centa do tej puli i liczyć na tani sd.

Pozdrawiam