[NL2-NL16] ATo NL10 #2

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG: $10.00
      MP: $10.35
      CO: $24.98
      Hero (BTN): $28.02
      SB: $10.05
      BB: $10.00

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:spade: T:diamond:

fold, fold, CO raises to $0.30, Hero raises to $1.00, SB calls $0.95, fold, fold

Flop: ($2.40, 2 players) 2:club: A:diamond: 4:spade:
      SB checks, Hero checks

Turn: ($2.40, 2 players) 9:heart:
      SB bets $1.71, Hero calls $1.71

River: ($5.82, 2 players) 4:club:
      SB checks, Hero checks

CO:
      15/6
      foldto3bet 94%
      hands 950

SB:
      13/10
      AF 6/5/6
      AFq 47/52/50; nie wiem skąd taka duża różnica pomiędzy AF i AFq

3betuje dla blefu, CO pomimo że jest nitem jeżeli chodzi o openraise to bardzo często się składa do 3betów, też to trochę dziwne...

Niespodziewanie dostaję call od SB. Jego range to chyba głównie pockety, może AQ+, którego nie chce 4betować ani foldować itp.
      Spada przyjazny flop. Jest sens cbetowania? Nic gorszego mnie nie sprawdzi. Mogę wyindukować blef na turnie. Jeśli chciał grać ch/r flop z setem to po becie na turnie na riverze będę miał łatwą decyzję, więc lecę zgodnie z planem. Lepszy cbet czy checkback?
  • 4 odpowiedzi
    • BadBoy1989
      BadBoy1989
      Srebro
      na forum od: 15.08.2009 Posty: 923
      Cbet ma taki sens, że taki flop zawsze się cbetuje w prawie każdego przeciwnika. Gdy masz gościa 60/0 to też go tutaj cbetujesz nawet jakbyś nic nie miał, po to żeby wypłacił Ci się następnym razem. Brak cbetu już wygląda tutaj nietypowo. Goście którzy calluja 3bet oop muszą miec jakiś dziwny range, więc ciężko okreslić co on tutaj trzyma. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie to cbet, checkback na turnie for pot control i ew. call na riverze od bluffów. Bo tutaj gość nie zawsze wg. mnie przywali Ci na turnie tylko bluffem. Niekiedy zagra tam tak seta, którego przez suchy board będzie chciał przeczekać na flopie. Jak zagra Ci raise na flopie, albo call i bet na turnie to raczej jestes z tyłu. W tym przypadku gdy on gra bet turn Ty callujesz i on gra znowu betriver to nie jesteś w stanie określić z czym on to robi, bo może mieć seta, semibluff z jakimś Ax, albo wyższego asa.
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siema

O ile sam 3bet light na gracza, ktory folduje na 95% 3betow jest jak najbardziej ok, na flopie dosc smialo mozesz okreslic range tego gracza na pocketa, ewentualnie cos w stylu AK-AQs, ktore tak cold calluje preflop. Bet bedzie ok poniewaz tak gralbys z wiekszoscia swojego range, chcesz przekonac sie gdzie jestes w ręce + nie mozesz mu dawac az tak duzego kredytu na ręke. Check jest z drugiej strony w porzadku poniewaz nie izolujesz sie na lepsze ręce, czasami moze udaje Ci sie wyciagnac wiecej z jego TT-QQ oraz gorszych pocketow i/lub ogladasz, co on pokaze na SD (informacja). Ogolnie obie opcje mi sie podobaja, ale preferuje check back.

Pozdrawiam
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Heh, dzięki, ale powiedz mi czemu tutaj z kolei jest inaczej :P
      A9s nl10

Uwzględniasz typ przeciwnika, możliwe drawy?
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Tak, tam jest _zupelnie_ inny przeciwnik (oraz board)a jak wiadomo, ta gra polega na dobieraniu odpowiedniej strategii pod przeciwnikow (na odpowiednich boardach) :)

Pozdrawiam