[NL2-NL16] Jj Nl2

• TCzeslaw
      TCzeslaw
      Brąz
      na forum od: 09.06.2009 Posty: 414
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP1:
      $1.97
      MP2:
      $2.27
      MP3 (Hero):
      $2.09
      CO:
      $2.02
      BU:
      $2.34
      SB:
      $2.04
      BB:
      $2.00
      UTG2:
      $3.45

Preflop: Hero is MP3 with J, J.
      UTG2 calls $0.02, MP1 folds, MP2 calls $0.02, Hero raises to $0.12, CO folds, BU raises to $0.36, 2 folds, UTG2 calls $0.34, MP2 folds, Hero calls $0.24.

Flop: ($1.13) 7, 9, J (3 players)
      UTG2 bets $0.20, Hero raises to $0.58, BU folds, UTG2 raises to $3.09, Hero calls $1.15(All-In).

Turn: ($5.95) 9 (2 players)

River: ($5.95) 7 (2 players)

Final Pot: $5.95.

Results follow:

Hero shows a full-house, jacks full of nines(Js Jc).
      UTG2 shows two pairs, nines and sevens(Qd 8d).

Hero wins with a full-house, jacks full of nines(Js Jc).
      UTG2 wins with two pairs, nines and sevens(Qd 8d).

Mam tu kilka pytań co do tej ręki. W tej konkretnej sytuacji, jak mnie jeden przeciwnik przebijał drugi tylko sprawdził postanowiłem callnąć pod seta, nie wiem czy to była dobra decyzja, ale oddsy mi się zgadzały. Musiałem wpłacić 34c, przy secie to jest 1:8 czyli 34*8=2,72, przy dwóch graczach którzy stacki mają na wartość ponad 5$ (o puli nie wspomnę prawie 1$) to jest jak najbardziej na plus. Tym się kierowałem.

Mam natomiast inne jeszcze pytanie, jakby ten gość na BU przebił i nikt więcej nie wszedł do gry, miałbym orzech do zgryzienia. Raczej skłaniam się do tego żeby zrzucić z tego względu, że grałbym bez pozycji, najprawdopodobniej byłbym zdominowany, flop Q - hight mnie eliminuje z gry. Aha mam co prawda na BU 98 handów ale żadnych danych na temat 3bet i Fold to 3Bet (oczywiście oba preflop)

Zapomniałem dodać staty gościa na UTG:
      vpip 51
      pfr 27
      af 6
      3bet 8
      fold 3bet 100
      cb 83
      fold to cb 50
      wtsd 19
      hands 37 (mała próbka)
  • 4 odpowiedzi
    • ciasteczkoM
      ciasteczkoM
      Brąz
      na forum od: 02.04.2008 Posty: 634
      Witam ,

Tutaj na pf musisz zaplacić 24 centy kiedy w puli już jest twoje 12 +36+36 czyli 84 centy żeby call był ok musisz ugrać średnio 8*24- 84c czyli 1,08 co jest możliwe szczególnie przy dwóch graczach. Dlatego słusznie sprawdzasz mimo że twój tok rozumowania jest błędny. Kieruj się zasadą call 20 która bierze pod uwagę że nie zawsze kiedy trafisz seta to wyciągniesz staka od przeciwnika. Dodatkowo trzeba jeszcze pamiętać że wygranie 2 staków to rzecz rzadka a nie standard który możesz brać pod uwagę w obliczeniach.

Gdyby bu przebił a utg nie sprawdził to jako standard przyjmuje się fold bez pozycji z tych powodów które wymieniłeś.
    • TCzeslaw
      TCzeslaw
      Brąz
      na forum od: 09.06.2009 Posty: 414
      no fakt rypłem się do wpłacenia miałem dużo mniej :) co oznacza, ze jeszcze bardziej mi się opłacało
    • Norbert4
      Norbert4
      Brąz
      na forum od: 13.03.2010 Posty: 124
      No ten call przed flopem był trochę śliski, ale ujdzie. Natomiast po flopie powinieneś od razu wejść all-in po przebiciu. Twój reraise był zdecydowanie za niski.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 132
      hey!

Mogles to bardzo easy callowac preflop pod seta :) Gdybys byl OOP i gral na jednego przeciwnika, to wtedy call zaczyna sens tracic :) . Jesli chodzi o dalsza gre, to mozesz tu albo przebijac - mocniej, za w sumie AI - albo jedynie callowac ten niski bet, co nie jest glupie przy tak nabitej puli w stosunku do Twojego stacka.