[NL2-NL16] A9s NL50

• nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      na forum od: 20.03.2010 Posty: 588
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $19,75
      Hero:
      $9,5
      MP2:
      $35,46

0,25/0,5 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.88 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with A:diamond: , 9:diamond:
      2 folds, MP2 raises to $1,00, 3 folds, SB calls $0,75, Hero calls $0,50.

Flop: ($3,00) J:spade: , 9:spade: , 3:heart: (3 players)
      SB bets $1,9, Hero folds, MP2 calls $1,90.

Turn: ($6,80) 7:heart: (2 players)
      SB bets $4,5, MP2 calls $4,50.

River: ($15,80) 8:diamond: (2 players)
      SB raises $12,35 (All-In), MP2 calls $12,35.

Final Pot: $40,50

1) Callować takie coś? Asa z niskim kickerem limpujemy, gdy było przed nami przynajmniej 3 limperów (oddsy 1:4 jeśli nie jesteśmy na blindach). Tutaj mamy oddsy 1:5,5. Z drugiej strony był jednak donk bo donk ale bet;)
      2) Flop - wydaje mi się, że easy fold, bo przeciwnik podbija bez pozycji i są możliwe spore drawy. Nie mniej miał Cbet flop i Cbet turn po 60%. Nie mniej też chętnie poznam waszą opinię.
  • 5 odpowiedzi
    • szok38
      szok38
      Brąz
      na forum od: 19.04.2008 Posty: 11 915
      Można tu sprawdzić z niskim pocketem lub jeśli się uprzeć to z ładnym sc.Obydwaj przeciwnicy zachęcają swoimi statami( wysokie WTS) i jest spora szansa ,że opłacą nam mocny układ jeśli trafimy.
      A9s nie jest już tak dobre jak tamte(musimy trafić dwie pary lub przynajmniej Fd) , ale ze względu na oponentów hmm.
      Warto by wiedzieć co oznacza ten miniraise pierwotnego agresora, zrobić na przyszłość notkę.
      Na flopie nie mamy czego szukać. Idzie donk , za nami na pozycji czeka pierwotny a my mamy zaledwie drugą parę. Easy fold
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      Fakt, mogłem zrobić notkę - miał TQ w pikach.
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Z A9s, bez pozycji to jest fold preflop. W takich sytuacjach możesz sprawdzać pocket pairs, SC również zdecydowanie folduję - to sss, mamy 20bb (tutaj nawet 19bb) i będziemy rozgrywali SC bez pozycji, jak dla mnie easy fold jeśli mamy grać fit or fold.

As played, tak jak napisał szok, na flopie masz easy fold, SB donkuje flopa, ty masz tylko drugą parę, a za tobą siedzi agresor z preflopa. Easy fold.
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      No to może jeszcze tylko formalnie zapytam czy zgadzasz się z tą częścią artykułu:
      ASY Z NISKIMI KICKERAMI W KOLORZE Możesz kompletować z ręką Axs, ale będziesz grał drawa bez pozycji, co nie będzie łatwe. Do gry powinno wejść przed tobą dwóch lub trzech graczy, żebyś także mógł wejść do gry.

Oczywiście rozumiem, że zasadnicza różnica jest taka że przy kompletowaniu nikt nie podbija, nawet jeśli chodzi tylko o minimalne podbicie. No i przy 3 limperach są lepsze oddsy bo aż 1:9. Ja w pierwszym poście zrobiłem porównanie do oddsów (1:4) gdy gramy z pozycją, wiec takie porównanie jest oczywiście błędne.
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Zgadzam się dopełnienie Axs przy 3 limperach jest ok, tylko tak jak zauważyłeś nie było nawet miniraise + masz znacznie lepsze oddsy.