[NL20-NL50] AA nl25

• smolak
      smolak
      Brąz
      na forum od: 25.05.2007 Posty: 1 686
      PokerStars - $0.25 NL (9 max) - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

LP: $20.19
      CO: $48.70
      BTN: $25.18
      SB: $50.05
      BB: $26.26
      UTG: $33.94
      UTG+1: $26.15
      MP: $20.00
      Hero (MP+1): $25.00

SB posts SB $0.10, BB posts BB $0.25

Pre Flop: ($0.35) Hero has A:heart: A:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to $1.00, fold, fold, BTN calls $1.00, fold, fold

Flop: ($2.35, 2 players) 5:diamond: 6:club: 8:heart:
      Hero bets $1.75, BTN calls $1.75

Turn: ($5.85, 2 players) 2:club:
      Hero bets $3.25, BTN calls $3.25

River: ($12.35, 2 players) T:diamond:
      Hero checks, BTN checks

Przeciwnik to typowy reg nl25 13/3/3/21 po 1461 h vpip/pfr/af/wtsd
      Fold to cbetflop - 17/39 ftcbett - 5/8
      Spada ciężki flop, ponieważ idealnie wpisuje się on w calling range rywala. Jednak mimo wszystko jest on dość mokry i jeśli przeciwnik rzeczywiście trafił trójkę to powininen raisować (no chyba, że jest tak przebiegły i tylko callnie z setem bo wie, że ja nic nie trafiłem. Ale to wkońcu tylko nl25;d). Dlatego podjąłem decyzję o cbecie celem wyjaśnienia sytuacji. Kolo sprawdził. Po tym zagraniu oceniłem go na jakąś overparę. Dwójka na turnie raczej w mojej ocenie nic nie zmienia. Więc kolejny bet z mojej strony. Na river zagrałem check z myślą o graniu check/fold, ewentualnie call w przypadku niskiego beta.

Jakieś błędy w moim rozumowaniu??

Dodam, że w notkach o tym graczu miałem zapisane, że jest to fish, który nie potrafi rozgrywać swoich układów. Po 1,5k jest u mnie prawie 3buyiny w plecy.
  • 3 odpowiedzi
    • pankarek
      pankarek
      Brąz
      na forum od: 20.02.2009 Posty: 1 281
      Cześć,

Napisane przez smolak
      Jednak mimo wszystko jest on dość mokry i jeśli przeciwnik rzeczywiście trafił trójkę to powininen raisować (no chyba, że jest tak przebiegły i tylko callnie z setem bo wie, że ja nic nie trafiłem.
      Ale to wkońcu tylko nl25;d). Dlatego podjąłem decyzję o cbecie celem wyjaśnienia sytuacji.
      Flop vs twój preflop raise range jest mega suchy i przeciwnik o tym dobrze wie. Masz madehand i betujesz 4 value tu nie ma nic do wyjaśniania.

Napisane przez smolak
      Kolo sprawdził. Po tym zagraniu oceniłem go na jakąś overparę. Dwójka na turnie raczej w mojej ocenie nic nie zmienia. Więc kolejny bet z mojej strony.
      Tutaj po prostu źle oceniłeś jego calling range flop i oprócz overpairs są 55,66,88. Dwójka to oczywiście blank tak jak piszesz. Decyzja o 2nd barrel bardzo słuszna!

Co tutaj robisz na raise?

Napisane przez smolak
      Na river zagrałem check z myślą o graniu check/fold, ewentualnie call w przypadku niskiego beta.
      :f_thumbsup:

Minirady :

1) opisuj statystyki które podajesz (co jest co)
      2) Żeby określić jeszcze dokładniej jego range używaj po dużej próbce statystyki opencall

Pozdrawiam
    • smolak
      smolak
      Brąz
      na forum od: 25.05.2007 Posty: 1 686
      Czyli jednak powinienem zakładać, że niektórzy przeciwnicy będą potrafili ocenić mój range z middle position. To był właśnie klucz do tego rozdania. Dzięki

Na raise na turnie prawdopodobnie bym się złożył.
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć

Do Rivera standard i tok rozumowania poprawny. Na takich boardach call generalnie oznacza dużą słabość w postaci drawa albo słabszego OP.

NA River schodzi T i jedyna ręka, jaka mogłaby jeszcze sprawdzić Twój bet to JJ, ale i to jest wątpliwe. Moim zdaniem check jest lepszy, bo czasem przeciwnik trafia na River seta i wtedy odwija Ci sie all-inem. A mając jakikolwiek pp będzie tutaj grał for sd value i zagra check behind.

Pozdrawiam