[NL2-NL16] QJo NL10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: $3.17
      Hero (UTG): $10.15
      CO: $11.14
      BTN: $12.16
      SB: $13.10

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has Q:club: J:heart:

Hero raises to $0.40, CO calls $0.40, fold, fold, fold

Flop: ($0.95, 2 players) 9:spade: J:diamond: 4:heart:
      Hero bets $0.60, CO calls $0.60

Turn: ($2.15, 2 players) 6:club:
      Hero bets $1.40, CO calls $1.40

River: ($4.95, 2 players) J:spade:
      Hero bets $3.00, CO raises to $8.74 and is all-in, Hero calls $4.75 and is all-in

CO:
      16/12
      3bet 3%
      foldtocbet 53
      foldtosb 33
      AFq 44
      hands 2k

Tutaj totalnie skopałem rozdanie. O ile sam betsizing już śmierdzi to na riverze rozegrałem to fatalnie. I zastanawiam się jak powinienem zagrać.
      a) bet/fold - standardem byłby b/f, ale na co ja tutaj liczę? Na call od JT co najwyżej, które rzadko kiedy znajdzie się w jego range. Żadnego tripsa, ani seta nie zrzucę. 9x mnie nie sprawdzi.
      b) check/call - raczej nie ma sensu, jedyny missdraw to QT. Villian nie wygląda na gracza skorego do blefu, więc nawet ch/c niskiego beta raczej będzie średnio EV+
      c) check/fold - ja teraz na to patrzę to wydaje mi się to najlepsza opcja. Trochę trudne z tripsem, ale za bardzo nie widzę innego wyjścia
  • 3 odpowiedzi
    • BadBoy1989
      BadBoy1989
      Srebro
      na forum od: 15.08.2009 Posty: 923
      Ja zagrałbym przede wszystkim c/c na turnie. Po co robisz second barrel skoro nie ma żadnego drawa, nie masz się czego bać. Wyrzucasz na 100% jego AK, AQ, cały float range. Daj mu tutaj zabluffować, bo nie widzę, żadnych szans żeby on Cię callnał/ raisnął ze słabszą ręką. Więc już turn bet to raczej bluff. Bo nie chronisz reki, vs taki gość jest to raczej słaby value bet. Na riverze raczej check/call. Dalej wyciągasz kasę z jego bluff rangu, bo gdybyś Ty zabetował to praktycznie byłby to bezsensowny bluff. Jesteś do tyłu praktycznie vs cały jego range.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Też się zastanawiałem na ch/c turn, ale nie chciałem mu dawać darmowej karty, poza tym z topparą jestem przyzwyczajony grać bet/bet :)
      Co do jego bluffów to raczej ich nie widzę u niego. Z AK wziąłby freecard turn, więc jeśli już to ch/c turn, ch/f river.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Jako standard bet,bet i rywal ocena sytuacji. Na tym boardzie albo niski bet żeby rywal sprawdził z TT albo c/f.

Na turnie wolę betować, ponieważ nie masz pewności że on Ciebie floatuje ani że zabetuje z czymś gorszym. Wolę zabetować i dać mu szansę popełnić błąd np. z T9 albo 88.

Na river niestety on ma albo A9/T9, TT, 88 albo lepsze tripsy. Rzadko kiedy ma gorszego dlatego można odpuścić albo nisko vbetować, ale na raise musisz odpuścić.