[NL100+] A5s NL200

• RockyRaccoon
      RockyRaccoon
      Black
      na forum od: 11.11.2008 Posty: 2 420
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $2(BB) Poker Stars
      SB ($83.85)
      BB ($244)
      UTG ($287)
      Hero ($253)
      CO ($905)
      BTN ($200)

Dealt to Hero 5:spade: A:spade:

fold, Hero raises to $7, CO calls $7, fold, SB calls $6, fold

FLOP ($23) 3:club: J:spade: 9:spade:

SB bets $4, Hero raises to $16, CO calls $16, SB folds

TURN ($59) 3:club: J:spade: 9:spade: T:spade:

Hero checks, CO checks

RIVER ($59) 3:club: J:spade: 9:spade: T:spade: 6:club:

Hero checks, CO checks

Turn uderzacie czy nie? IMO jezeli ja tam betuje to raczej jest oczywiste ze mam super monstera, zas jezeli zagram check to na miejscu villaina z 2pair+ myslalbym ze mam best hand i betowalbym for protection.
  • 11 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      ja betuje zawsze ch T i jesli on zaczeka to nawet nie wiadomo jak to zagrac bo betem na R pokazujesz cos mocnego a grajac ch on moze zrobic tak jak tutaj chb i brak kasy.
      Wiec dla mnie bet bet bet
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      a jak wy widzicie zakres CO?

Jesli raisujesz dbet fisha w tym spocie to nigdy nie masz blefów w swoim zakresie wiec jesli CO ma tutaj J9/99/33 spodziewam się w 80% reraise od niego wiec jesli calluje to albo sam ma drawa albo Jx, zgadzam się ze nasz bet wygląda super mocno na tym turnie i spodziewam się, że każdego Jx folduje gdy betujemy a a kazdy flush sam betuje, grałbym check turn, ale na pewno bet river majac nadzieje ze Jx mnie tutaj calluje.

Intencja była x/r turn czy x/c?
    • hellYeahEnT
      hellYeahEnT
      Brąz
      na forum od: 28.03.2008 Posty: 4 864
      No a sety sobie wezma free rivah bo nie beda chcialy dostac c/r.

Ja go oceniam na QT i jak ma Q to moze sprawdzi wiec bym becił
    • lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      ale czy widzisz u niego sety?
      QT ja mysle ze nie calluje na turnie nawet z Q, zadnych IO i moze byc juz drawing dead.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Ja tutaj napewno betuje na turnie. Grajac check albo chcesz byc tricky, albo jestes weak, a majac nutsy na lapie, to conajmnie wiesz, ze twoj przeciwnik ich nie ma, wiec bedzie prawie zawsze gral check. Bet turn, nawet jak by tam mial sety, to tym bardziej chcesz betowac turn.
    • RockyRaccoon
      RockyRaccoon
      Black
      w ogole sie nie zgadzam z tym co piszecie
      imo jezeli ja tam na turnie mam seta to zawsze bede betowal jezeli dostane check (bo jestem pewien ze mam best hand), jezeli zas dostaje bet to jest super pewne ze jestem z tylu bo ja tam na takim boardze mam bardzo niska freq blefow
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Moim zdaniem sie mylisz, bo twoj raise na flopie moze byc kazdy AJ, QQ+ ktory broni swoja reke, wiec ze setem tam nigdy nie masz foldu i z samej racji, ze AJ moze rowniez dobrze byc u przeciwnika, to bet dla mnie jest najlepszy. Moim zdaniem nie musisz balansowac twojego checking-range tutaj dopoki gosc nie zaczyna ci robic jakis akcji w takich spotach, a tych spotow nie ma tak czesto.
    • RockyRaccoon
      RockyRaccoon
      Black
      Raise flop AJ/QQ+ tak, ale z tym rzadko kiedy betuje turn. Mój bet turn range to same flushe, tym bardziej ze bluff freq na takiej karcie mam bliskie zeru. Poza tym grajac check on z setem ma easy bet skoro nie chce widziec tylu river card, tak samo twopair.
      Nie rozumiem czemu z setem nigdy nie mam foldu na turnie (z jego perspektywy patrząc), skoro praktycznie zawsze drawuje do 10 outów, bo wątpię, żebym często tam betował KxKh
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Bo miom zdaniem patrzenie na betting-range tylko na flushy jest bledem. I betowanie tutaj tylko flushow tez, bo wtedy musisz zaczac grac tutaj check z prawie calym twoim rangem a to bylo by nie zbyt dobrze na jego range, bo bedzie mogl grac na to calkiem fajnie.

=> Jak betujesz on ma nutsy, to shipuje. Jak ma set, to calluje pod FH i folduje river.
      => Jak grasz check z calym twoim range, to on betuje nutsy a gra check z reszta.
    • RockyRaccoon
      RockyRaccoon
      Black
      Czemu on betuje nutsy, a gra check z resztą? Mój checking range jest mocniejszy od mojego betting range?
      Zgadzam się, że betowanie tylko flushy jest błędem, ale w jego oczach ja będę betował tam prawie zawsze for value.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      No ale przeciez kazda TP ma tutaj racje by isc for value. Zakladajac, ze twoj betting-range, jak ty to mowiles, sa same flushe (nutsy?), to w momencie kiedy on to wie, bedzie gral perfekcyjnie na to.

Jak teraz zaczniesz wzmacniac twoj checking-range, to jest nie najgorzej, ale on wciaz bedzie wiedzial, ze nie ma po co betowac tutaj for value, nie ma po co blefowac tutaj i bedzie raczej gral check z calym swoim rangem (w teorii, jezeli jest dobry).

W praktyce owszem nie kazdy to tak widzi i mozna dyskutowac na temat, czy powinienes tutaj nie raz grac check, problem w tym, ze ty tutaj rzadko masz air raisujac mw na takim boardzie. Dlatego ja wciaz jestem fanem betowania, bo twoj rasie flop + check turn range jest tutaj moim zdaniem mniej air-heavy niz twoj betting-range.