[NL20-NL50] nl25 AKs 3bet pot oop

• tezapl
      tezapl
      Brąz
      na forum od: 10.02.2007 Posty: 777
      Siema
      Przeciwnik to gracz 42/14/2 w 200 rąk. Fold to cbet zwykły to 56%. Na 3bet pot jeszcze nie mam statów.

Agg Freq f:30% (77), t:36% (42) r:36% (33)

Preflop i flop myśle że standard przeciwnik w rangu pewnie jakieś A high oraz SCs które wyrzuci. Natomiast jeśli poczekam może je zamienić w blef i będe zmuszony spasować najlepszą ręke. Jednak nie mam na niego żadnych readów.

Na turnie już pojawia się problem. Nie wiem czy dobrze zagrałem betując ale jeśli bym zagrał check to już z intencją do c/f. Dlatego wydawało mi się że
      b > c/f, poniważ nawet jeśli sprawdzi z jakąś PP to mam te 15 outów.

Party Poker No-Limit Hold'em, $0.25 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

BB ($25)
      UTG ($24.13)
      MP ($45.14)
      Button ($36.14)
      Hero (SB) ($27.91)

Preflop: Hero is SB with A, K
      2 folds, Button bets $0.87, Hero raises $3.13, 1 fold, Button calls $2.38

Flop: ($6.75) 2, 9, 9 (2 players)
      Hero bets $4, Button calls $4

Turn: ($14.75) 7 (2 players)
      Hero bets $8, Button calls $8

River: ($30.75) J (2 players)
      Hero checks, Button checks

Total pot: $30.75
  • 6 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      dla mnei spoko kupujesz tanio R masz 15 out raz na 3 wejdzie. wp
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Ja bym czesto wyrzucil 9x i dobre FD z jego range, wiec jego hand to jakis PP tutaj bardzo bardzo czesto.

Ze wzgledu na to, mozna pomyslec tutaj czy c/r nie bedzie lepszy od beta, bo jak betujesz, on calljue, tak moze protektowac handa lub dawac tobie free card, a twoj c/r range tutaj wyglada super scary i raczej na OP w momencie kiedy nie musisz sie bac wiele drawow do koloru od Xc/Xc.

Betowac mozna, grac c/r tez, to troche zalezy od tego, ile on folduje twoim zdaniem.
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Napisane przez Ninjai
      Ja bym czesto wyrzucil 9x i dobre FD z jego range, wiec jego hand to jakis PP tutaj bardzo bardzo czesto.

Ze wzgledu na to, mozna pomyslec tutaj czy c/r nie bedzie lepszy od beta, bo jak betujesz, on calljue, tak moze protektowac handa lub dawac tobie free card, a twoj c/r range tutaj wyglada super scary i raczej na OP w momencie kiedy nie musisz sie bac wiele drawow do koloru od Xc/Xc.

Betowac mozna, grac c/r tez, to troche zalezy od tego, ile on folduje twoim zdaniem.
      A ch/shove ?? Chyba daje nam nawięcej FE a jak sprawdzi to i tak mamy ~30%.

I jesli on dużo będzie tu foldował na tzn te pp/float to lepszy jest ch/r?? A jak mało to bet??
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Napisane przez czak2
      Napisane przez Ninjai

I jesli on dużo będzie tu foldował na tzn te pp/float to lepszy jest ch/r?? A jak mało to bet??
      Yep. Dokladnie jak napisales. Czy c/r czy c/s, to kwestia levelingu i myslenia. Jak on mysli, ze c/r = mocniejszy, to c/r > c/s, jak on nie mysli, to c/s = wieksze FE = lepsze.
    • tezapl
      tezapl
      Brąz
      na forum od: 10.02.2007 Posty: 777
      Napisane przez Ninjai
      Napisane przez czak2
      Napisane przez Ninjai

Yep. Dokladnie jak napisales. Czy c/r czy c/s, to kwestia levelingu i myslenia. Jak on mysli, ze c/r = mocniejszy, to c/r > c/s, jak on nie mysli, to c/s = wieksze FE = lepsze.
      Troche nie qmam. C/r lub c/s grać na flopie czy turnie? Bo na turnie to juz chyba nie moge zrobić nic innego niż c/s jeśli taką linie obiore.

Jeśli dobrze zrozumiałem to czekam turn żeby zagrać c/r natomiast gdy przeciwnik poczeka i trafie na riverze A,K czy kolor to betować czy czekać aż przeciwnik zabetuje?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      c/r czy c/s w zaleznosci od stackow jest jeszcze opcja i to zalezy od tego, co mocniej wyglada. Dla mnie w tym spocie c/s jest lepszy, bo jak przeciwnik ma drawa, to musi wrzucic calosc kasy i nie ma jakc uciec na riverze unimproved.

Co do rivera, to c/c na uzupelniajacy sie kolor, nie widze tam wiele value w becie, iz ty po prostu nigdy tak nie grasz air moim zdaniem. Na kazda inna karte po prostu sam gram vbeta lub nie raz c/c na bardzo agresywnych przeciwnikow, ktorzy raptem potrafia zamienic swoj SC/busted draw w blef.