[NL2-NL16] 33 Nl4

• demiurgos99
      demiurgos99
      Brąz
      na forum od: 13.09.2010 Posty: 347
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      SB:
      $4.00
      BB (Hero):
      $3.31
      MP1:
      $2.11
      MP2:
      $4.02
      MP3:
      $5.56
      CO:
      $5.24
      BU:
      $2.53

Preflop: Hero is BB with 3, 3.
      3 folds, CO calls $0.04, BU folds, SB calls $0.02, Hero raises to $0.20, CO calls $0.16, SB folds.

Flop: ($0.44) J, J, T (2 players)
      Hero bets $0.31, CO raises to $0.62, Hero calls $0.31.

Turn: ($1.68) 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.24, Hero raises to $2.49, CO calls $1.25.

River: ($6.66) K (2 players)

Final Pot: $6.66.

Results follow:

Hero shows a full-house, threes full of jacks(3h 3c).
      CO shows a full-house, tens full of jacks(Tc Ts).

CO wins with a full-house, tens full of jacks(Tc Ts).

czy to nazywa sie wlasnie bad bet? zagralem raise i Cbet i sprawdzilem minibeta trafiam monstera i stackuje sie;/ wiem wiem ze powinienem grac za 100bb :D
  • 9 odpowiedzi
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      I foldowac flop
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Preflop. Lepiej było skorzystać z freeplay. Nawet jak trafiasz seta, to bez pozycji ciężko jest wyciągnąć sensowne value. Gdy nie trafiasz też jest ciężej. Do tego 33 grasz tylko pod seta, w nietrafionym flopie ta ręka to właściwie air.

Flop. Dobry cbet, sparowany board jest ciężki do trafienia, cbet często będzie tu skuteczny, choć niektórzy twierdzą, że z tego właśnie powodu villaini nie będą tu odpuszczać, bo Ci nie uwierzą. No cóż, każdy ma swoje teorie. ;)
      Na raise masz easy fold, nie dostaniesz tu raisu od gorszej ręki, oraz masz tylko 2 outy, więc oddsy żadne.

As played, na turnie masz easy stack off, od wszelkich Jx, Tx masz tutaj value, czasami od innych PP.

czy to nazywa sie wlasnie bad bet?

Bad bet? Mroczne zakłady zła atakują!! Hehe. Domyślam się, że o bad beat chodziło. ;) Nie jest to bad beat, to jest cooler.

Bad beat jest wtedy, gdy w momencie stackowania jesteś bardzo ahead, a przeciwnik wygrywa, bo dostaje lepszy układ na dalszych, chociaż miał np tylko 4 outy.

I pamiętaj, żeby grać pełnym stackiem, tutaj masz już dużo za mało. Jeśli na poker roomie na którym grasz jest opcja auto-rebuy, to korzystaj z niej
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      To nie jest cooler, bo to jest oczywisty blad hero :F
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Pomijając błędy PF i na flopie, biorąc pod uwagę że już jesteśmy na turnie, to jest cooler. ;)
      I to miałem na myśli.
    • demiurgos99
      demiurgos99
      Brąz
      jezeli chodzi o gre pf to staram sie nie limpowac chociaz tutaj faktycznie moglem skorzystac z freeplay , ale wole jak rusher grac raise a nie limp
    • Qbaloz
      Qbaloz
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 1 582
      Napisane przez demiurgos99
      jezeli chodzi o gre pf to staram sie nie limpowac chociaz tutaj faktycznie moglem skorzystac z freeplay , ale wole jak rusher grac raise a nie limp
      Akurat Rusher z BB gra w takiej sytuacji check z pocketami. Nie pisze, że zawsze, bo tego nie wiem, ale na iluś jego filmach jest pokazane takie zagranie.
    • demiurgos99
      demiurgos99
      Brąz
      wiem wiem:D do chyba 22-88 nom nic trudno
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Freeplay, to nie limp. Limp call do big blinda.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

W big stack strategy gramy pełnym stackiem 100BB lub więcej, a jeśli spadamy poniżej tej granicy, uzupełniamy stack do wyżej wspomnianych 100 BB. W przeciwnym wypadku nie możemy w pełni realizować założeń strategii BSS.

Co do preflopa można było korzystać z freeplay, ale podbicie błędem nie jest. Niemniej jednak pamiętaj, że na preflopie gramy a 4bb+1bb za każdego limpera, a tutaj limperów miałeś 2. Także bet za niski. As played na flopie stawiasz standardowy cbet, a na raise masz easy fold. Na turnie nie da się już uniknąć stackowania z takim układem, ale tak naprawdę karty na turnie w ogóle nie powinieneś zobaczyć.

Pozdrawiam.