[NL2-NL16] AQo NL50

• nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      na forum od: 20.03.2010 Posty: 588
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $25,43
      UTG2:
      $24,21
      Hero:
      $19,98

0,25/0,5 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.88 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with A:spade: , Q:club:
      UTG2 calls $0,50, MP1 folds, Hero raises to $2,50, 4 folds, BB calls $2,00, UTG2 folds.

Flop: ($5,75) Q:diamond: , T:diamond: , 3:diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets $5, BB raises to $10,00, Hero raises to $17,48 (All-In), BB calls $7,48.

Turn: ($40,71) 7:heart:
      River: ($40,71) 6:heart: (2 players)

Final Pot: $40,71

Byłem już podwojony, ale zostałem jeszcze na rundkę, bo miałem pozycję na dwóch, sami widzicie jakich przyjemnych kolegów;) Bet na flopie dość duży, ale to dlatego że były możliwe spore draw'owy, a kolega miał fold to Cbet tylko 43% (zdaje sobie sprawę że mała próbka). Dlatego też wrzucam do oceny, chociaż wydaje mi się że dobrze rozegrane.
  • 7 odpowiedzi
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Z range'u :
      gotowy flush ; air fd ; fd + para ; QT ; 33 ; KJ ; AT, KQ, QJ, JT, AJ, 98 no diamond ; 44-99 : total air

Jakie ręce grają tu Twoim zdaniem c/r, jakie c/c, jakie c/f, a jakie by donkowały?
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      Żeby dać Ci zarys dlaczego zostałem specjalnie przy stole (robie to bardzo żadko i najpiero obserwuję gracza) on zagrał check/rise z A3 bez żadnego kara i z obserwacji spodziewałem się po nim właśnie pary lub fd. Rozumiem, że ten range podałeś to taki przykładowy, bo ten kolega grał absolutnie wszystko (cald call 73%. handrange flop 69%, handrange turn 66%, handrange river 62%). Zagranie check rise na takim flopie zwykle świadczy o sile, ale nie w tym przypadku;)

Przeciwko takiemu zawodnikowi jak ja (bardzo często Cbetującym i z wąskim zasięgiem, chociaż ja nigdy nie grak coldcall, ale załóżmy że mam tu ~8%) grajac bez pozycji (tzn. tak jak mój przeciwnik):
      1. gotowy flush gra c/r tylko jeśli ma Asa, ew. K bo inaczej jest od razu bet.
      2. FD zagrałbym c/r żeby zwiększyć sobie value przez indukcję Cbetu z niczym.
      3. FD+para od razu bet lub c/r, zależy jaka para.
      4. QT od razu bet i raczej fold na raise.
      5. 33 bet/raise, bo bije mnie tylko mało prawdopodobny flush i trafione drawy.
      6. AT bez kara bet i raczej fold w razie raise.
      7. KQ od razu bet i trudna decyzja w razie raise ale raczej AI ;)
      8. QJ - też od razu bet i znów trudna decyzja.
      9. JT - bet/fold w razie raise.
      10. AJ c/f. Raczej powstrzymałbym się od Cebtu bo żadko ciasny przciwnik tu odpuści bo albo coś już trzyma albo ma drawa.
      11. 98 c/f z powodu jak wyżej, a mamy tylko backdoora.
      12. 44-99 chyba b/f w razie raise ale z tym betem też bym się zastanowił.
      Nie mam pojęcia z czym się donkbetuje bo nigdy tego nie robie:P

Zaznaczam, że tak zagrałbym tylko z takim przeciwnikiem jak ja, bo w innym przypadku rzedziej można sobie pozwolić na check bez pozycji. Powyższe zagrania tyczą się MSS, bo w SSS też zagrałbym trochę inaczej, bo tam raise ma zwykle mniejszą siłę. A w ogóle to wrzuciłem Ci ciekawe statystyki z PT3, sprawdź:)
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Zacznę od tego, że przeciwko fishowi masz tutaj bardzo łatwy cbet/push, podoba mi się potsize cbeta, jeśli fish ma tutaj grać, czyli trafi cokolwiek, to sprawdzi i tak każdy bet, do tego taki monoboard może dodatkowo zachęcać go do blefu. Zdecydowanie bijesz jego range, więc po przebiciu na flopie - grasz all-in.

Teraz za bardzo nie wiem czemu zastanawiacie się jak fish zagrałby z konkretnymi rękami? Przecież tego nie da się określić. Można dyskutować jakby zagrał jakiś niezły gracz, ale przy fishu wszystko jest niespodzianką. W jego range jest przecież masa Qx, masa Tx, masa drawów z którymi będzie grał c/r. Akurat na A3 bez kara bym go nie obstawił (po tym jak zdecydował się na call all-in, bo po samym raise na flopie mógł tak blefować), ale fishe potrafią zaskoczyć każdego dnia.

Teraz tak wypisałeś tutaj jak gra fish z rękami, które napisał ci Urbi, jednak nie za bardzo to rozumiem. Opisujesz jak ty byś grał z tymi rękoma, czy jak widzisz zagranie fisha, albo jak widzisz zagranie normalnego gracza? Urbiemu chodziło o to, z jakimi rękami fish gra c/r, c/c, c/f i donkbet. Jak już wyżej pisałem, według mnie jest to nie do określenia.
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      Ten range, który napisał Urbi i tak nie jest zgodny z tym, co grałby tu fish i zgadzam się z Tobą, że nie jest to do określenia, dlatego napisałem jak ja bym zagrał na miejscu fisha przeciwko takiemu graczowi jak ja. Czyli stawiam się na miejscu fisha, ale staram się grać rozsądnie;) Zrobiłem to bo mam wrażenie że Urbi ostatnio mocno stara się zmusić mnie do myślenia nie podając gotowych odpowiedzi, a ja chętnie w to wchodzę :) Wiem, że to dziwne że mniej więcej tego się spodziewałem, ale obserwowałem go jak grał w poprzednich rękach i było podobnie. Z resztą z VPIP 93% i range jak napisałe wyżej może mieć wszystko, a najpewniej nic. Nie wiem, może grał po pijaku albo coś, ale ja oznaczam takich graczy w notkach jako "maszynka do zarabiania pieniędzy":D wpisywanie w notki konkretnych rozdań i tak mijałoby się z celem.
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Ok określanie tego jak ty byś grał, gdybyś coldcallował podbijającego shorta bez pozycji, też troszkę nie ma sensu, bo jest to źle zagrany preflop, ale jako, że nie zgadzam się z pewnymi zagraniami, które wypisałeś, to odpowiem jak ja bym zagrał. Przede wszystkim nadal jesteś shortem i mimo, że źle zagrałeś preflopa to musisz dobrze zagrać na flopie. Grasz przeciwko bardzo często cbetującemu shortowi, dlatego zagrania ograniczyłbym tylko do c/r, c/f i c/c.

1) Gotowy flush to zawsze check/raise, sam napisałeś, że cbetujesz bardzo dużo, więc jeśli masz wyciągnąć value z cbet bluffów to właśnie teraz.
      2) Fd - to raczej tylko nuts fd, c/r raczej byłby ok, bez pozycji nic lepszego się nie wymyśli. Gorsze fd, raczej c/f, ewentualnie K-high można c/r.
      3) Jak już pisałem nie grałbym nigdy tutaj donkbetów, bo nic ci one nie dadzą, więc c/r raczej ok, zależy też jaki fd i jaka para.
      4) QT - czemu foldujesz do raise? W range przeciwnika jest mało flushów, natomiast jest QK, QA, AA, KK, może JdJx, AK z fd, jest tutaj sporo rąk, które bijesz. C/r.
      5) Tutaj ok, tylko donkbet nie ma sensu, więc c/r
      6) Skoro callujesz na preflopie, to foldowanie z 2nd pair do cbeta od gracze, który cbetuje ponad 90% flopów jest raczej weak, więc c/c i c/f turn.

Ogólnie c/r gramy tutaj w dużej mierze dla fold equity, żeby wyrzucić Tx i pockety z rozdania, które short czy halfstack raczej na pewno wyrzuci.
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      Ups, sory, QT oczywiście check raise (ew. od razu bet, ale linia check jest chyba faktycznie lepsza przeciw takiemu przypadkowi). Piszą to chyba pomyślałem o JT. Co do zagrania pf oczywiście byłoby błędne, co z resztą napisałem w poprzednim poście (że nie gramy coldcall). Co do poz. 6 to słusznie to zauważyłeś, dlatego w swojej opinii napisałem "chyba", bo niebardzo wiedziałem jak coś takiego zagrać. To dlatego, że z drugiej strony zagranie c/c daje dobre value dla drowów, więc trochę patowa sytuacja.
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Napisane przez Aimboy
      Teraz za bardzo nie wiem czemu zastanawiacie się jak fish zagrałby z konkretnymi rękami? Przecież tego nie da się określić.
      Ależ ja nie twierdziłem, że się da określić, tylko żeby Nicolette napisał co on tu może mieć :) Jest bardzo niewielka szansa że będziemy tu z tyłu i cbet/push jest super