[NL2-NL16] Nl2, Qq

• krispher
      krispher
      Brąz
      na forum od: 18.02.2009 Posty: 30
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP2:
      $1.67
      MP3 (Hero):
      $2.22
      CO:
      $2.00
      BU:
      $2.10
      SB:
      $2.00
      BB:
      $2.14
      UTG2:
      $6.14
      MP1:
      $2.54

Preflop: Hero is MP3 with Q, Q.
      2 folds, MP2 raises to $0.06, Hero raises to $0.18, 4 folds, MP2 calls $0.12.

Flop: ($0.39) 5, A, K (2 players)
      MP2 bets $0.39, Hero calls $0.39.

Turn: ($1.17) 5 (2 players)
      MP2 bets $1.10, Hero folds, MP2 gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.17.

Przeciwnik: H:38, V:26, PR:11, TAF:4
      Z próbki po tylu 'hendach' mogę wywnioskować że przeciwnik może być w miarę ogarnięty a przynajmniej tak zakładam.

pf: to standard 3Bet
      Flop: Czy przy takim stole już tutaj powinienem odpuścić ? Czy tak jak w tym przypadku mój call pod kolor jest uzasadniony ?
      Turn: Pas na taki opór wydaje się być uzasadniony

AA, KK raczej przeciwnik nie miał bo wtedy by pf AI poszedł lub 4Bet. Według mnie miał on AK ( podbicie z MP2 )
  • 1 odpowiedź
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na preflopie słusznie decydujesz się na 3-bet, jednak pamiętaj, że 3-betujemy do minimum 10bb, także zagranie to powinno być o 1bb wyższe. Flop spada ciekawy, a ty dostajesz bet pot od przeciwnika przy 2 overkatach. Nie sądzę, żeby villain blefował, jak dla mnie to jest desperacka obrona made hand i widziałbym tutaj raczej AQ+ KK+. Dostajesz tutaj oddsy 2:1 na ten jego bet, a na drawowanie pod nutsowego flusha potrzebujesz 4:1, czyli na kolejnym streecie musiałbyś wyciągnąć jeszcze przynajmniej 0,8 $, żeby ten call flop był na granicy opłacalności. Pytanie czy przy 4 kartach w kolorze villain jest w stanie się tak wypłacić? Na pewno plusem dla ciebie jest gra z pozycją, bo bez pozycji byłby to fold bez zastanowienia. Z pozycją być może możesz liczyć na jakieś IO, ale to już powinieneś odpowiedzieć sam na podstawie obserwacji gracza. O ile call flop jeszcze jest tutaj do rozpatrzenia to na blank turn i kolejny bet mamy już easy fold tak jak zagrałeś.

Pozdrawiam.