[NL2-NL16] AKs NL10 #2

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: $10.00
      Hero (BB): $10.05
      UTG: $10.38
      MP: $10.15
      CO: $13.32
      BTN: $11.68

SB posts SB $0.05, Hero posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:spade: K:spade:

UTG calls $0.10, MP raises to $0.50, fold, BTN calls $0.50, fold, Hero raises to $2.00, UTG calls $1.90, MP calls $1.50, BTN calls $1.50

Flop: ($8.05, 4 players) A:diamond: K:diamond: T:spade:
      Hero bets $8.05 and is all-in, fold, fold, fold

Ale trzeba być kretynem, żeby tak to rozegrać...
      BB 51/5 fish, 40 hands
      UTG 17/11, 6k hands
      CO 17/15, 10k hands
      Jeśli trzeba jeszcze jakieś staty to piszcie.

Preflop, nie jestem przekonany co to mojego squeezu szczerze mówiąc, ponieważ openraise UTG wyglądał mocno, jednak nie chciałem grać oop w multipocie. Jego openraise z UTG to 11%. Dostaje za to 4osobowego multipota w 3betowanej puli :o
      BB - fisz z nim chętnie stackoff.
      CO - byłem przekonany że nie trafił nic, ew. seta TT, większość jego range to były pockety, który sprawdzały z uwagi na dobrą cenę.
      Obawiam się jedynie UTG.

Jak grać postflop?
      Oni wiedzą, że po moim cbecie mój range to KK+, AK, TT, flop jest drawy. Czy lepszy jest ch/shove, aby dać wrzucić komuś z drawem, AQ, KT, AT czy lepiej od razu push?
  • 20 odpowiedzi
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      na forum od: 14.11.2009 Posty: 631
      Ja tam gram cbet za 4.50$ zostawiająć miejsce na blefy. Jeżeli obawiasz się u UTG AA/KK to niepotrzebnie, bo by je 4betował pre. Dla mnei to jest ez cbet ~55% puli / call.
    • BadBoy1989
      BadBoy1989
      Srebro
      na forum od: 15.08.2009 Posty: 923
      Squeez powinieneś robić częściej IP niż 3bet bo jest bardziej dochodowy i potrzebujesz mniejszej skuteczności, a zauważ, że w większości ktoś kto calluje ma ręke typu small pocket. Na flopie raczej nie możesz zaczekać, może gdyby nie ta T i miałbyś z 2 fishów agresywnych to mógłbyś przeczekać. Praktycznie to co zrobiłeś jest ok, bo bet za 6$ wygląda śmiesznie ( zostają Ci 2$), a betem za 4$ niewystarczająco bronisz swoją rekę i w zasadzie możesz tez poczekać na jakiś bet bluff.

Więc imo nh
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Coldcall nie wchodzi w grę. AK nie jest ręką, która dobrze gra w multiwayu i to oop
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      No tak, bardzo łatwym jest zrobienie squeezu w 6 lub 5 max IP :) Bardzo często jest Ci to dane tak btw.

A poza tym bet za 4$ jest tu lepszy niż shove imo. Nie zrzucasz tutaj ani QJ ani TT, które Cię biją, więc why the fuck nie chcesz zostawić i pozwolić blefować jakimś KQ i innym AQ, AT.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      robson, sorry, ale bet za 4$ w 4osobowej puli przy puli 8$ w sytuacji gdy mi zostaje 8$ w stacku jest TOTALNIE BEZ SENSU. Jeśli chce zostawić blefy to wolę zagrać check/shove. Wolę shovować niż grać jakieś minibety, żeby pomyśleli, że mam jakieś AQ czy AT, a tym minibetem zrzuciłbym wszystkie ręce, które bije.
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      ch/shove jest zajebisty - przecież oni zawsze tam zabetują i nigdy nie zobaczysz turna nie mogąc nic na to poradzić. Po drugie sizing trochę ponad połowę puli w 3betowanych to jest pretty standard, ale wymądrzaj się dalej :) Wierz mi, że dostaniesz tam shipa od AT i AQ dość często.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      sorry, ale nie rozumiem pierwszego zdania w Twoim poście. Ironia czy się zgadzasz co do ch/shove? Ciągle uważam, że betowanie za 4$ jest bez sensu i jedynie daje świetne oddsy drawom i zrzucam słabsze ręce.

Co do AT, to nie ma znaczenia jak zagram, bo pewnie zawsze dostanę call czy push
      Co do AQ to jedynie od fisza z BB, dlatego też wolę ch/shove.
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      Tak - to była ironia. 'Daje swietne oddsy drawom' W squeezowanej puli - tam się wrzuca lub folduje - jezeli zagra call to jest scommitowany na turnie na ktorym nie trafia.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Napisane przez r0b50n
      W squeezowanej puli - tam się wrzuca lub folduje
      Dobra, koniec tematu :)
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      And what that was supposed to mean?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      To, że napisałeś, że w squeezowanych pulach albo się wrzuca albo folduje, a proponujesz bety za pół puli na drawy boardzie. Dobra, skończmy temat, po prostu mamy inne zdanie na temat ręki i na pewno się nie dogadamy
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      Mówię, że na taki bet albo się wrzuca, albo folduje. Naucz się czytać a nie wyrywaj z kontekstu. Napisałem w odniesieniu do 'genialnych oddsow' jakie dajesz drawom.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      nikt przy puli 8$ nie callnie beta za 4$
      albo shipuje albo sfolduje
      tak wiec zagrales jedyna standardowa linie - pewnie mieli niskie pockety i sc w innych kolorach i dlatego sie nie wyplacili

check/shove w 4wayu - bardzo czesto oni wezma darmowa karte, bez readow ze ktorys lubi krasc pule lepiej samemu betowac
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      Dlatego też lepiej jest grać bet za 4$ zostawiając sobie miejsce na fold w innych okolicznościach a przy takiej samej puli.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 202
      Napisane przez sz3sz
      nikt przy puli 8$ nie callnie beta za 4$
      albo shipuje albo sfolduje
      tak wiec zagrales jedyna standardowa linie - pewnie mieli niskie pockety i sc w innych kolorach i dlatego sie nie wyplacili

check/shove w 4wayu - bardzo czesto oni wezma darmowa karte, bez readow ze ktorys lubi krasc pule lepiej samemu betowac
      na nl10? : D dzisiaj typ do rivera zostawil sobie 0.5$ ktore ostatecznie postanowil foldowac (prawdopodobnie z nietrafionym drawem)

fisz woli callnac za 4 niz za 8 nawet przy takiej puli, co nie zmienia faktu, ze tutaj preferuje zagranie takie jak autor bez zadnego tricky
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Knoq a co uważasz o ch/shove? Może ktoś by wrzucił z AT+
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 202
      przeciez jesli ktos calluje pf z AT, to na pewno tutaj calluje Twojego shova wiec nie lubie c/JAM, dodatkowo jesli tam jakis sc sie napatoczyl i zlapal fd to zagra sobie po prostu check behind i tracisz value
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Napisane przez r0b50n
      Ja tam gram cbet za 4.50$ zostawiająć miejsce na blefy. Jeżeli obawiasz się u UTG AA/KK to niepotrzebnie, bo by je 4betował pre. Dla mnei to jest ez cbet ~55% puli / call.
      Napisane przez r0b50n
      Tak - to była ironia. 'Daje swietne oddsy drawom' W squeezowanej puli - tam się wrzuca lub folduje - jezeli zagra call to jest scommitowany na turnie na ktorym nie trafia.
      I gdzie tu sens? Hero betując za 4$ i tak mówi: "nie masz fold equity", ponieważ hero będzie miał 4$ za pulę 24$...

Ja gram po prostu shove, ponieważ rywal mogą przeczekać z AQ-AJ a nie sądzę żeby zabetowali np. z Kx/Tx. Shovuje licząć na value od jakiś AT+, KT itd. Trudno to zagrać inaczej ponieważ nie ma miejsca.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Czyli uważasz, że częściej sprawdzą push niż shovną np. z AQ?
    • 1
    • 2