[NL2-NL16] 99 Nl10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BTN: $10.00
      Hero (SB): $12.83
      BB: $10.88
      UTG: $1.54
      CO: $14.08

Hero posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has 9:heart: 9:diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.40, BB raises to $1.40, Hero raises to $4.00, BB calls $2.60

Flop: ($8.00, 2 players) K:heart: 6:club: 3:club:
      Hero bets $8.83 and is all-in, fold

Strasznie trudna ręka :o
      18/16
      3bet 8%
      fold SBvsBB 60%
      AF 8
      hands 200

Stealuje gościa z SB 4 kółeczko z rzędu, ale nie z tego względu, że tak lubię tylko za każdym razem dostawałem monstery, więc w tym wypadku byłem pewien, że dostanę 3beta :D Zastanawiałem się nawet czy nie zagrać limp/3bet :facepalm:
      I teraz, czy wiedząc, że na 99% dostanę 3beta powinienem grać fold preflop?
      As played. Po chwili zastanowienia postanowiłem zagrać 4bet/call, ale samemu dostałem nieoczekiwany call. Pula była już tak nabudowana, że jedyny pomysł jaki mi przyszedł na flopie to push licząc, że zrzuci AQ, TT-QQ, bo checkiem oddaje pulę.
  • 2 odpowiedzi
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      na forum od: 14.11.2009 Posty: 631
      Jeżeli uważasz, że on się dostosowuje i będzie Cię tam lite 3betował to bym grał 4bet/call tak jak Ty zamierzałeś. Problem jest taki, że ludzie się rzadko dostosowują na NL10 i grają zwykle kartami. Ten push na flopie jest OK, bo możliwe że zrzuciłeś lepsze ręce TT-QQ :)
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Standardem preflop jest raise/fold.

To co Ty teraz robisz, to jest trochę wróżenie i zgadywanka. Nie masz readów że rywal Ciebie 3betuje jakoś light. Przecież on też raz na jakiś czas dostaniesz monstera. Dopiero gdyby mnie 3betował z trzeci raz, to bym rozważył 4bet.

Ponadto nie podoba mi się Twój sizing. 3$ wystarczą, ponieważ chcesz wyrzucić jego blefy np. A3o przeciwko któremu nie potrzebujesz dorzucić wiele $.

Na flopie gram c/f. Shovując wypłacisz mu się przeciwko AK czasami KK+. Jedyne co lepszego zrzucasz to QQ-JJ, a nie masz pewności czy on 3betuje TT. Może mieć AQ-AJ z którymi pójdzie na showdown.

Całe rozdanie mi się nie podoba.