[NL20-NL50] ATo NL20€

• Kalc
      Kalc
      Brąz
      na forum od: 22.03.2009 Posty: 546
      Ladbrokes, $0.10/0.20 Hold'em NL Cash Games, 6 Players
      Hand Converter by Pokerhand.org

Board:
      Desisx (BB): $24.68
      Kilasek (UTG): $4.28
      randomex (UTG+1): $29.63
      bmcha (CO): $21.67
      DanKalc (Button): $21.92
      alpnissen (SB): $17.84

Dealt to DanKalc A:club: T:diamond:

Pre-flop:
      (2 folds), bmcha raises to $.60, DanKalc raises to $1.80, alpnissen calls $1.80, (1 folds), bmcha calls $1.80

Flop: ($6.30) 8:club: A:spade: Aa (3 Players)
      alpnissen checks, bmcha checks, DanKalc checks

Turn: ($6.30) 7:club: (3 Players)
      alpnissen checks, bmcha checks, DanKalc bets $3, alpnissen raises to $6, (1 folds), DanKalc calls $6

River: ($18.30) 6:heart: (2 Players)
      alpnissen all-in $10.04, DanKalc calls $10.04

bmcha 16/14/4 fold to 3 bet 83% po 1k hands
      alpnissen 23/2/1 43hands

Pf:
      3 betuje gościa ze względu na fold to 3 bet i jego późną pozycję, SB się pakuje do gry kiepsko dla mnie, ale co zrobić. (obstawiam go na JJ+,AQ+,może jakieś pokety, SC?)
      Flop:
      Przeciwnicy czekają do mnie, pula jest już duża, flop bezpieczny dla mojej mocnej ręki więc decyduję się na cb aby wyindukować coś.
      Turn:
      Przeciwnicy czekają więc trzeba wziąść sprawy w swoje ręce, c/miniraise kiepsko ale nie rzuce ręki i może tak rozgrywać swoje JJ,QQ poket pairs?. Tylko call ponieważ mam pozycje niewidze zagrożenia chyba że już przegrywam, pozatym na riverze i tak jesteśmy commited
      River:
      snapcall niezrzucę tripsa i jestem commited
  • 5 odpowiedzi
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      na forum od: 14.11.2009 Posty: 631
      Skoro 3betowałeś to AT dla blefu (nic gorszego Cię u CO nie sprawdzi) to jak myślisz, z czym on w ogóle będzie grał na Ciebie bez pozycji? Mnie się wydaje, że on tam zrzuca wszystkie gorsze asy. Nie wiem jaki tam spadł ten drugi as na flopie, ale jeżeli nie było tam fd to i można było tam zagrać xb nie obawiając sie niczego. Jeżeli chodzi o SB no to po statystykach widać, że koleś jest dość pasywny, więc range jaki mu przypisałes jest chyba OK.

Na turnie wpada fd, dostajesz poraz kolejny 2 checki więc betujesz, bo nie możesz dłużej czekać. No i SB Cię raisuje. Na co go tutaj obstawiasz? Skoro preflop było to JJ+ oraz AQ+ to z czym on tutaj raisuje? Z blefami chcąc Cię wyrzucić i z AQ+ na które jesteś z tyłu. Więc jeżeli ten miniraise może być blefem w co zresztą wątpie u kolesia który ma AF1 (jeżeli to ejst jego AF?) bo wygląda to bardziej na próbę wciągnięcia w rozdanie.
    • Kalc
      Kalc
      Brąz
      na forum od: 22.03.2009 Posty: 546
      Na flopie nie było fd (sorry za konwerter tylko taki działa na unibecie).
      Tak AF kolesia to 1.
      Mówiąc o sytuacji na turnie dla mnie wyglądało to na próbę wciągnięcia w rozdanie a skoro został tylko 1 as w tali ciężko mi było go na niego obstawiać więc albo miał monstera czyli fulla (choć ciężko sądzić w call 3beta z 88 or 77 tak naprawdę ciężko mi było go obstawić na to), albo JJ,QQ,KK z którymi wygrywam.
      Miniraise od gościa na którego nie mam zbyt wiele rąk a ma sporą różnicę między VPP a PFR, może oznaczać próbę jakiegoś blefu.
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      na forum od: 14.11.2009 Posty: 631
      Miniraise od kolesia, którego AF = 1 nigdy nie jest próbą blefu. Pula jest tak duża, że on tam conajwyżej scalluje z tymi rękami które bijesz, a miniraisuje tylko nutsy.
    • tezapl
      tezapl
      Brąz
      na forum od: 10.02.2007 Posty: 777
      Ogólnie to AF po 43 rozegranych rozdaniach jest bezwartościowe.

Jak tak patrze na całą sytuacje to troche wpakowałeś się w cieżki spot przez ten 3bet.

Jeśli chodzi o zawodnika CO to biorąc pod uwage że jest on raczej słaby nie wykluczyłbym tutaj średnich PP typu 88,77 czy jakiś SC. Co prawda bez informacji jest to zgadywanie. Dając mu nawet szeroki range to jedyne Ax jakie bijesz to A9.

Prawda jest taka że bijesz tylko air, poniważ z QQ, JJ raczej by sprawdził. Wychodzi na to żeby zagranie było opłacalne zakresy air i value powinny być porównywalne.

Wedlug mnie jeśli on tak wogóle gra z air to będzie to bardzo mały % rangu.
      Dlatego sklaniam się do b/f turn.
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Napisane przez ZZZet
      Fold preflop. Nie 3betuj nitow, ktorzy raisuja UTG. Ich range jest po prostu zbyt strong.

As played cbet flop. Masz nutsy, nie wiem dlaczego checkujesz. Trapujesz czy pot controlujesz?

Na turnie dobry bet. Kiedys musisz wyciagnac to value :D . Po minraisie call jest dobry. Board jest dry, pot bedzie odpowiednio duzy na riverze nawet jezeli koles checknie.

Snap call river.

Qq Nl20€
      bmcha 16/14/4 970hands pf Standard raise i masa callerów nie mogę na to nic poradzić Flop: cbet mam dobrą ręke ale chyba nie jest to sytuacją do wejścia all in. Dostaje raise i decyduję się na call (tu pewnie popełniłem błąd). Rozważmy możliwości : fold chyba to weak, raise raczej przy tylu callerach pf jestem i tak z tyłu więc 3 bet/all in też jest błędem, ale za tym rozwiązaniem przemawia drawowaty board. Turn: Reka mi się poprawia do gutshota ale 2 oddsy więcej nic niezmieniają, przeciwnik mocno betuje i ja folduję ponieważ ma za dużo 2pair & setów w swoim zasięgu.

Pomylily Ci sie handy ? Nie masz QQ i nie grasz na bmcha.